مد و استایل

چرا و چگونه یک کمد کپسولی پاییزی بسیار جذاب آماده کنیم؟

بسیاری از ما وقتی به نقاشی درباره خودمان می‌پردازیم، موضعی آرام و آرام داریم. “امروز چی بپوشم؟” گاهی اوقات ما زمان زیادی را صرف یافتن وسایل مورد نیاز خود در کمد خود می‌کنیم، آنها را کنار هم قرار می‌دهیم و می‌بینیم که چه چیزهایی را می‌توانیم کنار هم قرار دهیم. وقتی به یک جلسه کاری مهم می‌رویم یا می‌خواهیم با دوستانمان به کافه برویم، این روند بسیار وقت گیر است. در این موارد، کمد کپسول پاییزی راه ما است. اما کمد کپسول چیست و چگونه باید کمد کپسول را تهیه کرد؟ در این مقاله ضمن پاسخ به این سوالات، به شما آموزش می دهیم که چگونه یک کمد کپسول پاییزی را برای خود آماده کنید. با ما در مجله نوبل همراه باشید.

کمد کپسولی چیست؟

کمد کپسولی پاییزی
کمد کپسولی پاییزی

کمد لباس، اصطلاحی است که اولین بار توسط سوزی فاکس در دهه 1970 مطرح شد. خانم فاکس که بوتیکی به نام Wardrobe در لندن دارد، کمد کپسولی پاییزی را چنین توصیف می‌کند: “بگذارید آنها تنظیم شوند.”

مواردی در کمد کپسول وجود دارد که می‌توان آنها را با یکدیگر ست کرد، و شما می‌توانید ست‌های مختلف زیادی با موارد محدود در کمد کپسول با دقت انتخاب شده داشته باشید. کمد کپسولی با توجه به فصل انتخاب می‌شود و شما می‌توانید برای هر فصل از سال یک کمد کپسولی تهیه کنید.

چرا باید یک کمد کپسولی داشته باشید؟

ساخت کمد کپسولی
ساخت کمد کپسولی

بسیاری از افراد هستند که کمد لباس‌های جدید و قدیمی خود را منفجر می‌کند، اما با این وجود آنها احساس می‌کنند که باید در هر موقعیتی به دنبال خرید لباس جدید باشند. روندی که کمد لباس آنها را به کوهی از لباس‌های بدون پوشش تبدیل می‌کند. این موضوع تا جایی پیش می‌رود که وقتی برخی لباس‌ها را می‌بینند، تازه یادشان می‌آید که چنین لباسی در کمد خود داشته‌اند. کمد کپسولی به این افراد این فرصت را می‌دهد که مصرف کننده نباشند و ضمن کاهش هزینه‌ها، ذهنیت آنها را در مورد انتخاب سبک و سبک لباس به چالش بکشد.

با رعایت اصول کمد کپسولی، ذهن مجبور می‌شود لباسی را انتخاب کند که در مکان‌ها و موقعیت‌های مختلف پوشیده شود و این چالش ذهنی به مرور زمان بر سلیقه و عادات افراد در خرید تأثیر می‌گذارد. محدودیت تعداد لباس در کمد کپسولی افراد را مجبور می‌کند به سراغ لباس‌هایی بروند که می‌توانند در موقعیت‌های مختلف مانند محل کار، مهمانی‌های دوستانه یا پیاده و خرید خریداری شوند.

از طرف دیگر، هنگام تهیه کمد کپسولی، مجموعه‌های بی‌شماری را برای خود با انتخاب وسایلی که می‌توانند در کنار هم چیده شوند، ایجاد کنید به طوری که هنگام خروج از خانه نیازی به رفتن به محل کار، مهمانی، خرید، سرگرمی و غیره نداشته باشید. به به دنبال لباس باشید و برای مدت طولانی ست انتخاب کنید. بنابراین یک کمد کپسولی نه تنها در هزینه شما صرفه جویی می‌کند، بلکه یک گنجه کپسولی نیز در وقت و انرژی شما صرفه جویی می‌کند.

راهنمای انتخاب سایز مناسب لباس هنگام خرید آنلاین

چه عواملی بر چیدمان و انتخاب اقلام کمد لباس کمد تاثیر می گذارد؟

در هر فصل، مد و استایل عوامل متعددی بر انتخاب اقلام کمد لباس کمد تاثیر می‌گذارد. ما این عوامل مثر را با هم مرور می‌کنیم.

سبک زندگی

شیوه زندگی افراد در تعیین موارد موجود در کمد کپسول شما بسیار موثر است. برای اینکه بتوانید کمد کپسول خود را بهتر انتخاب کنید، باید شیوه زندگی خود را در نظر بگیرید، بنابراین بهتر است فهرستی از موقعیت‌هایی که روزانه در آنها شرکت می‌کنید تهیه کنید. به عنوان مثال، در طول هفته چقدر برای پیاده روی و خرید می‌روید؟ آیا پوشش محل کار شما باید رسمی باشد یا خیر؟ ماهانه چند بار در موقعیت های رسمی مانند جلسات کاری مهم یا مهمانی‌های رسمی قرار می‌گیرید؟ معمولا آخر هفته‌ها چه می‌کنید؟ هنگامی که موقعیت‌های خود را مشخص می‌کنید، بسته به موقعیت می‌توانید نوع اقلام کپسول را به راحتی تعیین کنید.

کیفیت و راحتی

یکی از اهداف اصلی کمد کپسولی این است که بتوان از اقلام داخل کمد چندین بار در موقعیت‌های مختلف استفاده کرد. بنابراین اگر می‌خواهید کمد کپسول داشته باشید، سرمایه گذاری روی اقلامی که عمر طولانی دارند بسیار مهم است. بنابراین مواردی را انتخاب کنید که از کیفیت خوبی برخوردار بوده و از طرفی نگهداری و شستشوی آنها آسان است. به عنوان مثال، ممکن است پیراهن ابریشمی صورتی خود را دوست داشته باشید، اما نمی‌توانید آن را در گنجه کپسول قرار دهید، زیرا این وسیله با چندین شستشو آسیب می‌بیند.

همچنین برای انتخاب وسایل به فرم اندام خود توجه کنید و لباس‌های خود را متناسب با آن انتخاب کنید. لباس‌هایی را برای کمد کپسول خود انتخاب کنید که راحت بپوشید و با دیدن آن لباس در آینه هم احساس زیبایی کنید و هم احساس راحتی کنید.

رنگ و طرح

برای دستیابی به یک کمد کپسول منسجم که در آن می‌توانید اقلام را ترکیب کرده و ست‌های جدید ایجاد کنید، باید رنگ‌ها را با دقت انتخاب کنید. رنگ مشکی یا سرمه‌ای را به عنوان پایه انتخاب کنید و رنگ‌های خنثی مانند سفید، بژ، شتری یا خاکستری را به آن اضافه کنید. سپس رنگ‌های مورد علاقه خود را انتخاب کرده و چند مورد با رنگ‌های دلخواه خود داشته باشید. در نهایت، یک یا دو مورد طرح دار را برای ترکیب انتخاب کنید. ترکیب آیتم‌های طرح دار می‌تواند مشکل باشد، اما اگر رنگ‌های هماهنگی دارید و اجزای شما به خوبی با هم ترکیب می‌شوند، در ساختن کمد کپسول خود بسیار خوب عمل کرده‌اید.

تجهیزات جانبی

لوازم جانبی را فراموش نکنید؛ موارد مهمی که در نهایت سبک شما را تکمیل می‌کند و می‌توانید از آنها برای داشتن سبک‌های متنوع برای خود استفاده کنید. برای داشتن ظاهری مینیمالیستی، به سراغ لوازم جانبی باکیفیت بروید که هم به سبک شما خوب به نظر برسد و هم با استفاده مداوم آسیب نبیند.

چه مواردی برای کمد کپسول پاییزی مناسب است؟

فصل پاییز ویژگی‌هایی دارد که هنگام انتخاب وسایل کمد کپسولی پاییزی باید به آنها توجه کنید. علاوه بر رنگ‌های مناسب فصل پاییز، تغییرپذیری دمای هوا و بارندگی نیز عامل دیگری است که باید به آن توجه کنید. بنابراین کمد کپسول پاییزی که تهیه می کنید باید انعطاف کافی داشته باشد تا اقلام مناسبی هم برای روزهای گرم و هم برای روزهای سرد و بارانی پاییز داشته باشد. بسته به اینکه می‌خواهید یک کمد لباس کلاسیک و شیک داشته باشید یا یک کمد لباس معمولی و اسپرت، می‌توانید وسایلی مانند ژاکت، کت بارانی، کت ترنچ، مانتو پاییزی، لباس بافتنی، ژاکت یا کاپشن، ژاکت و در کمد خود قرار دهید.

راه حل‌های سریع و آسان برای رفع بوی سوختگی برنج

در این قسمت، ما دو نمونه کمد کپسولی برای مردان و زنان آماده کرده‌ایم تا بتوانید با الهام از این کمدهای کپسول پاییزی، کمد کپسول خود را بسازید. نمونه‌ای از کمد کپسول شیک و کلاسیک و نمونه‌ای از کمد کپسول اسپورت گاه به گاه. اگر استایل شما فقط کلاسیک و شیک است یا فقط اسپرت است، می‌توانید یک کمد کپسول کلاسیک و شیک یا یک کابینس کپسول ورزشی داشته باشید، اما اگر وضعیت سبک متفاوتی دارید، می‌توانید موارد این دو کپسول یا هر دو را با هم ترکیب کنید. این کمدهای کپسولی را در اتاق خود داشته باشید.

کمد کپسولی پاییزه کلاسیک و شیک مخصوص خانم‌ها

آیتم های کمد کپسولی
آیتم های کمد کپسولی

در این کمد، کپسول مشکی به عنوان رنگ پایه و رنگ‌های بژ، کرم، خاکستری و سفید به عنوان رنگ‌های خنثی در نظر گرفته شده است. رنگ خردل نیز رنگ سفارشی برای برخی از سبک‌های انتخاب شده است. به طور کلی در ساخت این کمد کپسول پاییزی 6 ست اصلی در نظر گرفته شده است. در اولین مجموعه روش‌ها، یک کت ترنچ، یک کت مشکی بلند و یک کت پاییزی شیک انتخاب شده است. کاپشن رسمی برای مجالس رسمی بیشتر مناسب است و کت ترنچ هم برای مناسبت‌های رسمی و هم برای استایل کژوال یک آیتم بسیار مناسب است. در نهایت، یک کت پاییزی شیک می‌تواند برای طیف گسترده‌ای از مناسبت‌ها مناسب باشد.

بسته به نوع کفش در ست دوم، سبک گرا است. اگر در یک روز گرم در طول هفته به رستوران دعوت شدید، می‌توانید کاپشن خود را با کفش‌های پمپ پاشنه بلند ست کنید، و اگر در یک روز بارانی نسبتاً سرد برای خرید بیرون می‌روید، می‌توانید کت ترنچ خود را با نصف چیدمان کنید. چکمه و یک ست شیک کژوال شما دارید.

در ست‌های بعدی، سه کفش، دو شلوار، یک دامن و دو کیف با رنگ‌های خنثی و اصلی انتخاب شده است که به شما امکان می‌دهد استایل و ست‌های متعددی داشته باشید. مجموعه‌های انتخابی خود را اضافه کنید.

به طور کلی، این کابینت کپسولی شامل 20 مورد است که می‌توان آنها را با تعداد زیادی ست شیک رسمی و گاه به گاه تهیه کرد.

کمد کپسولی پاییزه کلاسیک و شیک مخصوص آقایان

کمد کپسولی مردانه
کمد کپسولی مردانه

در این کمد کپسولی پاییزی، رنگ مشکی به عنوان رنگ اصلی و رنگ‌های بژ، کرم، خاکستری و سفید به عنوان رنگ‌های خنثی در نظر گرفته شده است. رنگ قهوه‌ای روشن نیز رنگ مورد علاقه برخی از سبک‌های انتخاب شده است. به طور کلی در ساخت این کمد کپسول پاییزی 6 ست اصلی در نظر گرفته شده است. در اولین مجموعه روش‌ها، یک کت تک کرم، یک کت مشکی و یک کت خاکستری پاییزی انتخاب شده است. یک کت مشکی با یک ست شلوار برای مجالس رسمی بیشتر مناسب است. کت تکی یک آیتم بسیار مناسب هم برای مراسم رسمی و هم برای استایل کژوال است. در نهایت، یک ژاکت شیک و خاکستری پاییزی می‌تواند برای موقعیت‌های گاه به گاه مناسب باشد. در مجموعه‌های بعدی، سه کفش، یک کیف، دو شلوار و سه پیراهن به ایجاد چندین ست در این کمد کپسول پاییزی کمک می‌کند و در نهایت، سه کراوات به عنوان یک وسیله جانبی این کمد کپسولی را تکمیل می‌کند.

دستکش چرم مردانه خوب چی بخرم؟

تمام 14 مورد این کمد کپسولی پاییزی جزو اقلام شیک هستند و اکنون بسته به شرایط می‌توان از وسایل کمد لباس وسایل معمولی تهیه کرد و یا برای مراسم‌های رسمی یک ست رسمی شیک تهیه کرد.

کمد کپسولی پاییزه کژوال و اسپرت مخصوص خانم‌ها

کمد کپسولی به انگلیسی 
کمد کپسولی به انگلیسی

در این کمد کپسول پاییزی، مانند سایر کمدهای کپسولی پیشنهادی، رنگ مشکی به عنوان رنگ اصلی و رنگ‌های بژ، کرم، خاکستری و سفید به عنوان رنگ‌های خنثی در نظر گرفته می‌شود. در نهایت، برخی رنگ‌ها و طرح‌ها در برخی موارد به کمد لباس اضافه شده است.

اقلام موجود در این کمد کپسول پاییزی شامل شش ست است. در مجموعه اول، چهار روش اضافه شده است: یک بارانی، یک ژاکت، یک ژاکت و یک روش بافت که می‌تواند بسته به آب و هوا و مکان، چندین ست را به همراه سایر اقلام موجود در کمد ایجاد کند. از ست‌های کاملاً اسپرت مانند ترکیبی از شلوارهای چسبان، پیراهن‌های کتانی و کوله پشتی گرفته تا ست‌هایی که به روزمره نزدیک‌تر هستند، مانند یک ست بافته شده با شلوار جین، چکمه و کیف‌های یک طرفه.

در این کمد، همه وسایل کنار هم قرار می گیرند و شال‌های انتخاب شده در کمد، طرح و رنگ کمی به ست‌های انتخاب شده می‌افزایند.

کمد کپسولی پاییزه کژوال و اسپرت مخصوص آقایان

در این کمد کپسول پاییزی، رنگ‌های مشکی و سرمه‌ای به عنوان رنگ‌های اصلی و رنگ‌های بژ، خاکستری و سفید به عنوان رنگ‌های خنثی انتخاب می‌شوند. در نهایت با انتخاب بوت خردلی، تی شرت زرد و تی شرت راه راه زیتونی رنگ و طرح کمی به کمد لباس اضافه شده است.

اقلام موجود در این کمد کپسول پاییزی شامل 6 ست است. در ست اول، سه روش اضافه شده است: جلیقه و ژاکت، که بسته به آب و هوا و موقعیت مکانی، به همراه سایر وسایل در گنجه، می‌تواند مجموعه‌های متعددی ایجاد کند. از ست‌های کاملاً اسپرت مانند ترکیب شلوارهای پیراهن و ژاکت و کتانی و کوله پشتی گرفته تا ست‌هایی که به کژوال نزدیک‌تر هستند، مانند ست ژاکت با شلوار جین و چکمه و کیف یک طرفه. در این کمد، همه وسایل کنار هم چیده شده‌اند و تی شرت‌های انتخاب شده در کمد، طرح و رنگ کمی به ست‌های انتخاب شده خواهد بخشید.

آخرین حرف

در این پروژه ما کمد کپسولی، ضرورت آن و روش‌های ساخت کمد کپسول پاییزی را تعریف کردیم. در نهایت، با توجه به نمونه‌های کمد کپسولی پاییزی ارائه شده، به خاطر داشته باشید که اگر سبک شما بسته به موقعیت بین شیک و اسپرت تغییر کند، می‌توانید ترکیبی از وسایل شیک، کلاسیک و اسپرت را در کمد کپسول پاییزی خود داشته باشید و در نهایت دو شیک و کمد کپسول اسپرت. با یکدیگر ترکیب کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که این کابینت‌های کپسولی برای سبک کلاسیک شیک و سبک ورزشی گاه به گاه توصیه می‌شود. اگر به boho علاقه دارید. سبک، اقلام شما متفاوت است.

در این مورد، اصول مربوط به کیفیت، فصل، موقعیت و و را در نظر بگیرید و کمد لباس پاییزی خود را مطابق سلیقه خود بسازید.

منبع: دیجی استایل – yun.ir

کمد کپسولی – کمد کپسولی پاییزی – ساخت کمد کپسولی – آیتم های کمد کپسولی – کمد کپسولی مردانه – کمد کپسولی به انگلیسی

مطالب مرتبط:

شلوار مام فیت

دستکش چرم مردانه

خوشبو کردن لباس‌

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا