اکسسوریمد و استایل

طلای کم اجرت چیست؟ و چرا باید سرمایه گذاری کرد

طلای کم اجرت در واقع طلای دست دوم است که گاهی نمی‌توان آن را از طلای نو تشخیص داد در مقاله زیر سعی شده است ویژگی‌های طلای کم اجرت به وضوح توضیح داده شود پس با مجله نوبل همراه باشید.

آیا طلای کم اجرت را برای سرمایه گذاری بخریم یا برای استفاده شخصی؟ اگر طلای مورد نظر خود را نو بخریم، تفاوت قیمت آن چقدر خواهد بود؟ آیا خرید طلای کم دستمزد انتخاب‌های ما را محدود می‌کند؟

طلای کم اجرت یکی از گزینه‌های جذاب مد و استایل در بازار طلای ایران در سال‌های تورمی اخیر است، زیرا با رشد قیمت طلا در کشور، خرید طلای زینتی جدید و سرمایه گذاری در طلا تحت تاثیر تورم قرار گرفته است در ویترین اکثر طلافروشی‌ها می‌توان طلای دست دوم یا ارزان قیمت پیدا کرد طلای کم اجرت در واقع طلای دست دوم است که گاهی نمی‌توان آن را از طلای نو تشخیص داد در مقاله زیر سعی شده است ویژگی‌های طلای کم دستمزد به وضوح توضیح داده شود.

طلای کم اجرت چیست؟

طلای زینتی پس از استفاده در کارگاه‌های زرگری، ذوب شده و به طلای مایع تبدیل می‌شود تا دوباره وارد صنعت طلاسازی شود و از آن زیورآلات جدیدی ساخته شود حال اگر این طلا ذوب نشود در کارگاه‌های طلاسازی کمی صیقل داده می‌شود و با لایه بندی ظاهری مناسب برای آن ایجاد می‌کنند که به طلای دست دوم یا طلای کم دستمزد می‌شناسیم.

اما سوال اصلی این است که تفاوت قیمت طلای نو با طلای کم عیار چیست که طلای عیار پایین را جذاب می‌کند؟ هنگام خرید طلای زینتی، مردم هزینه‌های زیر را در مقایسه با خرید طلای کم پرداخت می‌کنند:

  • ارزش وزنی طلا (با توجه به وزن طلا و قیمت روز طلا در بازار آزاد)
  • سود طلافروشی یا طلافروش (تا 7%)
  • دستمزد کارگاه‌های تولید طلا (بسته به نوع تولید طلا، دست ساز یا ماشینی، می‌تواند تا 15 درصد یا بیشتر به قیمت طلا اضافه شود)
  • مالیات بر ارزش افزوده (9٪ مالیات)
راهنمای انتخاب ست لباس مردانه

در مجموع برای خرید طلای نو حداقل 30 درصد به قیمت وزنی طلای نو خریداری شده اضافه می‌شود در طلای کم اجرت، دستمزد ساخت طلا و مالیات بر ارزش افزوده حذف می‌شود، به همین دلیل است که با افزایش قیمت طلا، خرید طلای کم دستمزد جذاب شده است.

فرد با خرید این اکسسوری جذاب علاوه بر سرمایه گذاری نسبتاً سودآور، طلایی را خریداری کرده است که می‌توان از آن برای مصارف شخصی استفاده کرد با افزایش تورم کشور در سال‌های اخیر و کاهش روز به روز ارزش پول ملی، مردم بیشتر به فکر سرمایه‌گذاری و راه‌های حفظ ارزش دارایی‌های خود هستند و طلای کم‌هزینه جذابیت دارد گزینه‌ای با هر دو ویژگی سرمایه گذاری و تزئینی خنک تر شده است.

کلاهبرداری طلای کم دستمزد

با رونق خرید و فروش طلاهای کم اجرت، تقلب نیز افزایش یافته است که البته در هر بازاری امری طبیعی است و با کمی هوشیاری می‌توان فریب این سودجویان و فرصت طلبان را نخورد برای خرید طلای ارزان حتما از طلافروشی‌های معتبر خرید کنید و به همراه خرید خود رسید و فاکتور طلای معتبر دریافت کنید تقلب‌هایی که در این نوع طلا رایج شده عبارتند از: فروش طلای کم عیار (زیر 17 عیار) به عنوان طلای استاندارد دست دوم به مردم، فروش کریستال به جای طلای ارزان قیمت است.

جمع بندی

کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره خرید طلای کم اجرت و کلاهبرداری های آن می گوید: برخی کارگاه های زیرزمینی طلاهای کمتر از 17 عیار را به عنوان طلای کم اجرت وارد بازار می‌کنند و متاسفانه برخی طلافروشان آگاهانه و بسیاری از آنها ناآگاهانه آن را به عنوان طلای دست دوم می‌فروشند.

راهنمای انتخاب بهترین شلوار کتان مردانه

منبع: goldprice

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا