مد و استایل

دستکش چرم مردانه خوب چی بخرم؟

پاییز و زمستان فصل انواع و اقسام دستکش‌هاست. دستکش‌های چرم هم از آن مدل‌هایی هستند که هم کاربردی هستند و هم شیک و آراسته. چند فاکتور مهم در تشخیص دستکش چرم مردانه شیک و دستکش چرم اسپرت مردانه و مناسب وجود دارد. در این مقاله به شما خواهیم گفت دستکش چرم با کیفیت چگونه ساخته می‌شود. با مجله نوبل همراه باشید.

دستکش چرم اسپورت مردانه
دستکش چرم اسپورت مردانه

تاریخچه دستکش

تاریخ به ما یادآوری می‌کند که قدمت دستکش‌ها به اوایل بشر بر می‌گردد. مدت زمان طولانی است که دستکش وجود دارد. در تاریخ هرودوت از سال 440 قبل از میلاد. این داستان به ما می‌گوید که چگونه لئوتید به جرم یک دستکش نقره‌ای که به عنوان رشوه دریافت کرده بود، محکوم شد.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای تاریخی دستکش استفاده از زره‌پوش‌های زنجیره‌ای است که در قرون وسطی توسط سربازان و شوالیه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. دستکش قسمت مهمی از هر زرادخانه نظامی بود و برای مانور دفاعی در برابر اشیا sharp تیز مانند شمشیر استفاده می‌شد.

برای دستکش‌های سلطنتی، آنها شروع به گلدوزی دستکش با جواهرات و تاج های خود کردند. گفته می‌شود که شاه هنری دوم در سال 1189 با لباس تاجی، تاج و دستکش بر روی دستان او به خاک سپرده شد. پادشاه جان و پادشاه ادوارد اول به همین ترتیب دفن شدند. با حمایت پادشاهان و اشراف دیگر، پاپ، اسقف‌ها و کاردینال‌ها هنگام تشییع جنازه از دستکش‌هایی به نام دستکش‌پاپی استفاده می‌کردند.

در اواسط قرن سیزدهم، دستکش برای زنان مد شد و بنابراین بسیار تزئینی شد. آنها از ابریشم یا پارچه ظریف ساخته می‌شدند و طول آنها بازو بود. بعضی اوقات آرنج را می‌گرفتند و به آرامی می‌پوشاندند. اعتقاد بر این بود که با پوشیدن چنین دستکش‌هایی، آنها حیا را رعایت می‌کنند. در قرون وسطی، “دستکش بستن” به این معنی بود که شوالیه آماده جنگ و دفاع از ناموس خود است. جالب است که این رسم امروزه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستکش چرم مردانه ارزان
دستکش چرم مردانه ارزان

سپس، در قرن شانزدهم، هنگامی که ملکه الیزابت اول برای اولین بار شروع به پوشیدن دستکش‌های گلدوزی شده در مقابل میهمانان و سپس درآوردن آنها کرد تا دستان زنانه خود را نشان دهد، دستکش‌ها به اوج محبوبیت خود رسیدند.

سپس، در اوایل قرن هفدهم، دستکش‌هایی به نام Limerick رواج یافت. لیمریکس از چرم گوساله متولد نشده ساخته شده است، پوشیدن آن راحت و بسیار دلپذیر است. این نوع دستکش محصول جدیدی در لیمریک ایرلند بود.

در دهه 1700 با ظهور مد و استایل آستین کوتاه، زنان دوباره دستکش‌های بلند پوشیدند. در اواخر دهه 1800 مردان و زنان با افتخار دستکش‌های دکمه‌ای ابریشمی و مخملی را در طول روز با لباس‌های شب و دستکش‌های جیر می‌پوشیدند. این روند ادامه دارد و حتی امروزه نیز مردان و زنان در سراسر جهان به جای کراوات‌های سیاه و سفید از دستکش‌های سخت سفید یا کرم استفاده می‌کنند.

چگونه پیراهن را درون شلوار قرار دهیم؟

به زودی، مردان شروع به استفاده از دستکش چرم مردانه شیک برای اهداف جدید کردند. در ساخت اتومبیل، آنها دستکش رانندگی تولید کردند تا از دست رانندگان هنگام رانندگی محافظت کنند. با ظهور لاتکس در استرالیا، کارگران در مشاغل مختلف مانند ساخت و ساز شروع به پوشیدن دستکش برای محافظت از دست خود هنگام کار کردند.

دستکش، خواه متوجه شده باشد یا نشود، به لوازمی تبدیل شده است که بیشتر مردان از آن استفاده می‌کنند. در هوای سرد ما آنها را بیرون می‌پوشیم تا از سرما و یخ زدگی در امان بمانیم.

دستکش چرم مردانه برای رانندگی
دستکش چرم مردانه برای رانندگی

راهنمای خرید دستکش چرم مردانه شیک

هنگام تصمیم گیری برای خرید دستکش چرم مردانه شیک، مهم است که استفاده شخصی و سبک و سلیقه خود را در نظر بگیرید. اگر دستکش شما این معیارها را نداشته باشد، صرف نظر از هزینه‌ای که برای آن می‌کنید ارزش آن را نخواهد داشت. دستکش ارزان قیمت معمولاً از مواد خشن و سفت ساخته می‌شود و دامنه حرکت شما را کاهش می‌دهد. از طرف دیگر، یک دستکش با کیفیت بسیار سبک و نرم و لطیف است.

انواع متداول دستکش چرم مردانه شیک

معمول‌ترین دستکش چرم اسپرت مردانه برای هر انگشت غلاف جداگانه دارند. در نوع دیگر، همه انگشتان در یک غلاف و انگشت شست در غلاف دیگر قرار دارد. این سبک عمدتا برای محافظت در برابر هوای سرد استفاده می‌شود و همه انگشتان را محصور می‌کند و فقط انگشت شست خود را در یک غلاف جداگانه ذخیره می‌کند.

دستکش زمستانی مردانه
دستکش زمستانی مردانه

نوع دیگر دستکش بدون انگشت است. سرانجام، دستکش‌هایی وجود دارند که دهانه بزرگی برای همه انگشتان، از جمله شست دارند. در این راهنمای خاص می‌خواهیم دستکش‌های سنتی را بررسی کنیم که دارای پنج غلاف جداگانه هستند. برای هر انگشت یکی و البته انگشت شست.

موارد استفاده از دستکش چرم مردانه شیک

دستکش در درجه اول برای محافظت از دست و انگشتان استفاده می‌شود. اعم از قرار گرفتن در معرض هوای سرد، آوار، آسیب ناشی از سایش، اصطکاک، بیماری و مواد شیمیایی، یا ورزش‌های حرکتی، موتورسواری و بیس بال که حدود 100 مایل در ساعت حرکت می‌کند.

دستکش چرم اسپرت مردانه
دستکش چرم اسپرت مردانه

انواع دستکش‌های ورزشی، دستکش کار، دستکش مد، دستکش چرم مردانه شیک و دستکش چرم اسپرت مردانه نیز وجود دارد. آتش نشانان برای جلوگیری از سوختگی از دستکش محافظ استفاده می‌کنند و افسران پلیس برای جلوگیری از سوراخ شدن سوزن یا محافظت در برابر مبارزه تن به تن با مهاجمان از دستکش مخصوص استفاده می‌کنند. ورزشکارانی مانند بوکسورها و آماتورهای حرفه‌ای، کشتی گیران، بازیکنان بیس بال و ورزش‌هایی که ورزش های گسترده دیگری را انجام می‌دهند به همان اندازه مورد نیاز پلیس برای محافظت از آنها هستند. حتی فضانوردانی که در فضا سفر می‌کنند از دستکش‌های سفارشی برای محافظت از دست خود در برابر عناصر و محافظت از آنها در برابر عناصر فضا استفاده می‌کنند.

8 راه حل ساده برای رفع صدای جیر جیر کفش

دستکش چرم زمستانی مردانه

این دستکش‌ها به طور خاص برای مقاومت در برابر سرما و گاهی رطوبت طراحی شده‌اند. از سبک‌های ورزشی برای ورزشکاران و جوانان گرفته تا دستکش‌های چرمی زیبا با راه راه ترمه که با کت و شلوار اداری بسیار مطابقت دارد. یکی از دستکش‌های مدرن ساخته شده “دستکش صفحه لمسی” است که از مواد رسانا ساخته شده است و به شخص اجازه می‌دهد بدون استفاده از دستکش چرم مردانه شیک و دستکش چرم اسپرت مردانه از صفحه لمسی تلفن‌های هوشمند یا تبلت استفاده کند. دستکش‌های مخصوص فعالیت در زمستان از نظر کیفیت و دوام متفاوت هستند. بعضی از آنها گرمای کافی را در یک روز خنک اما سرد که برای استفاده در فضای باز در قطب شمال درجه بندی می‌شود، تأمین می‌کنند.

دستکش مردانه
دستکش مردانه

مدل و الگوی دستکش

یک تولید کننده دستکش چرم مردانه شیک باید اندازه‌های مختلفی را برای دستکش در نظر بگیرد. دستکش‌های ارزان قیمت معمولاً تک سایز هستند و گزینه زیادی برای خرید نخواهید داشت. هر طرح دستکش چرمی باید در اندازه‌های مختلف تهیه شود. دستکش معمولاً در 6 اندازه مختلف متناسب با همه خریداران تولید می‌شود. اندازه و ارتفاع پارچه دستکش بسیار مهم است. اگر دستکش بلندتر از حد معمول باشد، در آستین جمع می‌شود و ظاهر خوبی ندارد و اگر خیلی کوتاه باشد، مچ دست شما از سرما در امان نخواهد بود.

دستکش شب چرم مردانه

دستکش شب واقعی که اغلب از مخمل، ساتن، ابریشم، پنبه، پارچه و سایر مواد ساخته می‌شود ، از پوست گوساله ساخته می‌شود. در گذشته رنگ آمیزی چرم سفید خالص مشکل به نظر می‌رسید، بنابراین کرم قابل قبول بود. امروزه دیگر تولید دستکش چرمی سفید غیرممکن است و بنابراین سفید خالص، مطابق با پیراهن سفید، همیشه طرفداران خود را دارد. آنها در انواع تشریفات لباس پوشیده‌اند. فراماسونرها در جلسات رسمی از دستکش‌های خاصی استفاده می‌کنند تا وضعیت خود را در سازمان منعکس کنند.

دستکش چرم مردانه جذب
دستکش چرم مردانه جذب

بعضی از مردان ترجیح می‌دهند آنها را در تئاتر، شام یا جشن بپوشند. در برخی موارد، اما نه همه، انتظار می‌رود که دستکش‌های رسمی در مراسم تشییع جنازه، خصوصاً برای افرادی که به طور فعال در مراسم تشییع جنازه شرکت می‌کنند، استفاده شود.

نوع دستکش چرمی

وقتی الگوی دستکش چرم مردانه شیک مشخص شد نوبت به دوخت چرم می‌رسد. همانطور که قبلاً گفتیم، چرم از کیفیت سطح نرم و انعطاف پذیری برخوردار است. برنزه سازی و روش‌های پردازش چرم تأثیر زیادی در دوام و زیبایی محصولات چرمی دارد. اگر کار دباغی چرم به درستی انجام شود و صنعتگر مهارت بیشتری در انجام این کار داشته باشد، محصول نهایی نرم‌تر، نرم‌تر و با دوام‌تر خواهد بود. دوخت و برش دستکش چرم اسپرت مردانه نیز باید به گونه‌ای باشد که بتوانید انگشتان خود را به راحتی حرکت دهید.

راه حل‌های سریع و آسان برای رفع بوی سوختگی برنج

بعد از برش چرم نوبت دوخت چرم است. دستکش‌های چرمی اغلب به دو روش دوخته می‌شوند. دستکش یا با دست دوخته می‌شود و یا با ماشین آلات صنعتی دوخته می‌شود. همه دستکش‌های ماشینی از کیفیت یکسانی برخوردار نیستند. آستر دستکش را کاملاً بررسی کنید. اگر می‌خواهید دستکش‌هایتان در روزهای سرد بهترین دوست شما باشد، باید آستر گرم و نرم داشته باشد. پارچه‌های پشمی برای دوخت لایه داخلی دستکش چرمی بسیار مناسب هستند. روی دستکش‌های چرمی معمولاً سه خط زاویه دار وجود دارد. با وجود این خطوط، ظاهر دستکش‌های چرمی از فرم خارج شده است. فقط هنگام خرید مطمئن شوید که دوخت این خطوط خوب و مرتب است.

دستکش چرم مردانه با لباس روز

این دستکش‌ها اغلب از چرم مرغوب ساخته می‌شوند. مردان از دستکش‌های نازک و راحت برای پوشیدن لباس‌های تجاری در طول روز استفاده می‌کنند. اگرچه این موارد اغلب در ماه‌های تابستان دیده نمی‌شوند، اما در پاییز بسیار محبوب هستند، که برای دستکش‌های زمستانی سرد نیست. مردان دیگری که نگران میکروب و ویروس هستند هنگام مسافرت با وسایل حمل و نقل عمومی و استفاده از مسیرهای مترو یا دسته‌های لمسی و دسته‌های تکراری دیگران، آنها را می‌پوشند.

دستکش چرم مردانه مشکی
دستکش چرم مردانه مشکی

دستکش چرم محافظ مردانه

دستکش چرم مردانه شیک محافظ مخصوص کسانی است که با آنها کار می‌کنند. از دستکش آتش گرفته تا دستکش پلیس و نظامی. از دیگر دستکش‌ها می‌توان به دستکش برای جوشکارها و کارگران ساختمانی و همچنین کادر پزشکی در بیمارستان‌ها و فضانوردان اشاره کرد. به طور کلی، اگر در هر محیط خطرناکی کار می‌کنید، وجود دستکش از دستان شما محافظت می‌کند.

دستکش رانندگی چرم مردانه

این نوع دستکش چرم اسپرت مردانه در اصل برای فرمان‌های چوبی در اتومبیل‌های فرمول یک ساخته شده است و در طول سال‌ها جایگاه خود را به عنوان یکی از اصلی‌ترین پوشش‌های رانندگان حرفه‌ای حفظ کرده است.

دستکش ارزان
دستکش ارزان

دستکش چرم مردانه بدون انگشت

همانطور که از نام آن پیداست، دستکش‌های بدون انگشت فاقد انگشت هستند و یا در اولین مفصل انگشتان بریده نمی‌شوند. به طور کلی از این دستکش‌ها برای محافظت استفاده می‌شود. این دستکش‌ها در تیراندازان در تیراندازان ارتش و پلیس بسیار محبوب هستند. زیرا به آنها امکان می‌دهد راحت‌تر شلیک کنند. همچنین در بین رانندگان، موتورسواران، وزنه برداران، دوچرخه سواران، ماهیگیران و اسکیت بازان بسیار محبوب هستند.

نتیجه

اگر به دنبال دستکش چرم مردانه شیک و دستکش چرم اسپرت مردانه با اصالت مواد هستید یکی از اهداف Crocus Leather ارائه محصولات خلاقانه و با کیفیت متناسب با هر سلیقه‌ای است. چرم کروکوس یکی از مارک‌هایی است که دستکش‌های چرمی زنانه و مردانه را به صورت ست یا جداگانه در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. بنابراین با خیال راحت تنوع و کیفیت را با هم جمع کنید.

منبع: دستکش چرم

5/5 - (1 امتیاز)

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

    1. یک دستکش مناسب نیز باید دارای روکش مناسبی باشه که معمولاً از پشم ، ترمه یا خز تهیه میشه. داشتن یا نداشتن روکش و نوع و جنس آن نقش مهمی در میزان گرم شدن دستکش دارد ، به عنوان مثال اگر دستکش آستری ندارد ، تا زمانی که دمای هوا بالای صفر درجه سانتیگراد باشد مناسب است. به دستکش هایی با روکش ترمه تا 9 درجه زیر صفر قابل پوشیدن هستند و دستکش هایی با روکش خز برای دمای پایین مناسب هستند و دستان شما را گرم نگه می دارند. بنابراین قبل از خرید دستکش ، لازم است شرایط آب و هوایی منطقه خود و زمانی که خارج از منزل هستید را در نظر بگیرید و جنس ، ضخامت و نوع روکش دستکش را بر اساس آن انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر هر روز صبح ساعت هفت صبح از خانه خارج می شوید ، باید دمای آن زمان را در یک روز زمستانی در نظر بگیرید و بر این اساس خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا