زیبایی و سلامت

رژیم سه روزه موز و شیر

چرا رژیم سه روزه موز و شیر؟ موز سرشار از فیبر و گلوکز کمی است که باعث می شود احساس سیری طولانی تری داشته باشید. موز با طعم خوب و کالری و چربی بسیار کم می تواند عامل موثری در کاهش وزن باشد. با مجله نوبل همراه باشید.

آنچه از رژیم سه روزه موز و شیر باید بدانیم

برخی معتقدند که موز سرشار از کربوهیدرات است و نمی تواند به کاهش وزن شما کمک کند ، اما برخی دیگر معتقدند که موز مغذی است و به کاهش وزن یا افزایش وزن کمک می کند.

در رژیم سه روزه موز و شیر قند پایین موز باعث افزایش قند خون در مقایسه با سایر غذاها می شود و همچنین گلوکز پایین این میوه در کنترل گرسنگی موثر است که به طور کلی این عوامل می توانند در کاهش وزن مفید باشند.

در رژیم سه روزه موز و شیر موز سرشار از فیبر و گلوکز کمی است که باعث می شود احساس سیری طولانی تری داشته باشید. موز با طعم خوب و کالری و چربی بسیار کم می تواند عامل موثری در کاهش وزن باشد.

در رژیم سه روزه موز و شیر موز سرشار از پتاسیم ، ویتامین B و منیزیم است و فاقد چربی یا کلسترول است و همچنین برای قلب ، استخوان ها ، سیستم عصبی و کلیه مفید است. جدا از تاثیر مثبت لاغری ، باعث بهبود روحیه افراد و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

عوارض رژیم شیر و موز
عوارض رژیم شیر و موز

موز به تولید سروتونین یا هورمون شادی کمک می کند ، بنابراین ما با رژیم موز احساس افسردگی نمی کنیم ، یکی از عواملی که می تواند به رژیم سه روزه موز و شیر غذایی موفق کمک کند احساس شادی است.

در رژیم سه روزه موز و شیر چه اتفاقی می‌افتد؟

در رژیم سه روزه موز و شیر چربی بدن با لذت بردن از غذا و شاد بودن آزاد می شود و به ما احساس قدرت و انرژی درونی می دهد. با این حال ، موفقیت در رژیم موز در سطح بالایی است و تنها با این رژیم سه روزه موز و شیر می توانیم سه تا چهار روز، وزن کم کنیم.

10 روش طرز تهیه موم خانگی برای اپلاسیون موهای زائد

در رژیم سه روزه موز و شیر موز فاقد پتاسیم ، ویتامین B و منیزیم است و فاقد چربی یا کلسترول است و همچنین برای قلب ، استخوان ها ، سیستم عصبی و کلیه مفید است. مصرف منظم این میوه می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

افرادی که در هفته 10 تا 12 موز می خورند می توانند وزن ایده آل خود را حفظ کنند ، اما مهم است که غذاهای چرب زیاد نخورید زیرا خوردن غذاهای چرب با غذاهای شیرین مانند موز می تواند باعث تجمع چربی در بدن شود.

به مدت 3 تا 4 روز ، روزانه 3 تا 5 موز را با 3 تا 4 فنجان شیر کم چرب مخلوط کنید ، می توانید ماست را جایگزین شیر کنید. البته می توانید آنها را جداگانه مخلوط کرده یا بعداً مخلوط کنید. برای تهیه نوشیدنی ای که در عین حال خوشمزه است و به کاهش وزن کمک می کند ، کافی است موز ، یک فنجان شیر و چند تکه یخ را مخلوط کنید یا به جای استفاده از یخ ، موز چند ساعت قبل به در فریزر قرار دهید. این رژیم سه روزه موز و شیر که آسان است و به شما کمک می کند در عرض 3 تا 4 روز حدود 3 کیلوگرم وزن کم کنید.

رژیم شیر و موز چگونه است؟

رژیم شیر و خرما دکتر کرمانی
رژیم شیر و خرما دکتر کرمانی

چاقی و اضافه وزن در جوامع مختلف به دلیل زندگی شهری و کاهش فعالیت بدنی ایجاد شده است. به همین دلیل روشهای متفاوتی برای کاهش وزن بین جوامع مختلف ایجاد شده است که برخی از آنها در مدت زمان کوتاهی کار می کنند و برخی دیگر باید برای مدت زمان بیشتری دنبال شوند تا نتیجه بگیرند.

در رژیم سه روزه موز و شیر یکی از روش های کاهش وزن رژیم غذایی است که اکثر افراد از نوع سریع استفاده می کنند. رژیم های غذایی مانند رژیم 15 روزه کانادایی ، رژیم میوه 3 روزه ، رژیم 5 روزه سیب ، رژیم 15 روزه دانمارکی و بسیاری از انواع دیگر رژیم های کاهش وزن برای کاهش سریع وزن انجام می شود. اما برخی دیگر از رژیم های غذایی فرآیندی را برای مدت طولانی در اختیار افراد قرار می دهند ، مانند رژیم مدیترانه ای ، رژیم کتوزیس و غیره.

اما رژیم شیر موز نوعی از گروه اول است که می توان آن را برای مدت معینی رعایت کرد و همانطور که از نامش پیداست ، غذای مصرفی شیر و موز است. این بدان معناست که روزانه فقط شیر و موز باید مصرف شود. اما چگونه و با چه روندی باید دنبال شود باید تحت عنوان دیگری بررسی شود. البته بهتر است قبلاً به طور مختصر به خواص این دو ماده مغذی اشاره شود.

اکستنشن مو چیست؟ و اکستنشن مو در خانه چگونه است

خواص موز در رژیم سه روزه موز و شیر لاغری

 • حاوی فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است. به ویژه پتاسیم ، که حاوی 238 میلی گرم پتاسیم در هر موز است و برای بدن حیاتی است.
 • فیبر موجود در موز باعث دفع سموم از بدن می شود. یکی از نکات مهم در رژیم شیر و موز ، تامین فیبر است.
 • نشاسته موجود در موز متابولیسم گلوکز را در بدن بهبود می بخشد.
 • به دلیل طعم خوب ، می تواند گزینه مناسبی برای مصرف روزانه همه افراد باشد.
رژیم شیر و موز دکتر کرمانی
رژیم شیر و موز دکتر کرمانی

 

خواص شیر در رژیم سه روزه شیر و موز کاهش وزن

 • شیر حاوی کلسیم و پروتئین است که به حفظ بافت استخوانی و ماهیچه ای کمک می کند.
 • کلسیم موجود در شیر ، علاوه بر حفظ سلامت استخوان ، به حفظ سلول های پیام رسان ، هورمون پاراتیروئید و تنظیم
 • عملکرد پروتئین کمک می کند.
 • شیر پر چرب در کاهش چربی های بد خون موثر است.
 • شیر در بهبود سوخت و ساز بدن در رژیم سه روزه شیر و موز بسیار موثر است.
 • کاهش فشار خون و تنظیم
 • رشد انسولین با شیر امکان پذیر است.

فواید ترکیب تهیه شده  برای رژیم شیر و موز

 • موز و شیر ترکیب شده می‌توانند نیاز روزانه بدن به پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی را تامین کنند. که در رژیم شیر و موز مقدار مطلوبی به بدن می‌رسد.
 • یک معجون عالی برای بعد از تمرین ورزشی شیر و موز است. افزودن مقداری دانه چیا، بادام و پودر کاکائو، فیبر و پروتئین آن را بیشتر می‌کند.
مواد تشکیل دهنده1 موز متوسط1 فنجان شیر کاملترکیب شیر و موز
کالری108 کالری149 کالری257 کالری
پروتئین1.3 گرم7.69 گرم8.99 گرم
کربوهیدرات27 گرم11 گرم38 گرم
فیبر3 گرم3 گرم
چربی0.33 گرم7.93 گرم8.26 گرم
کلسیم5 گرم276 گرم281 گرم
فسفر22 میلی گرم84 میلی گرم106 میلی گرم

روند رژیم شیر و موز چگونه است؟

رژیم شیر و موز در سال 1934 توسط دکتر جورج هاروپ برای بیماران مبتلا به دیابت معرفی شد. این رژیم شیر و موز به مدت 3 روز تنظیم شده است ، در این مدت فرد مجاز است روزانه 2-3 موز با 2-3 فنجان شیر پرچرب مصرف کند.

راهنمای تغذیه قائدگی خانم‌ها؛ دوران پریودی چی بخوریم
رژیم موز ژاپنی
رژیم موز ژاپنی

رژیم لاغری شیر و موز

در طول این سه روز ، فرد فقط مجاز به مصرف شیر و موز است. کل کالری مصرفی در روز باید 1000 کالری باشد. توجه داشته باشید که این رژیم برای بلند مدت مناسب نیست و فقط برای مدت کوتاهی م worksثر است و علاوه بر حفظ سلامتی برای کاهش وزن مفید است. در این مدت می توانید آب بنوشید و بهتر است روزانه 8 تا 12 لیوان آب بنوشید تا سموم از بین بروند.

وعده‌های رژیم شیر و موز برای کاهش وزن

وعده‌های غذاییمواد غذایی مصرفی در رژیم شیر و موز
بعد از بیدار شدن (6 الی 7:30 صبح)1 فنجان آب به همراه 2 قاشق چایخوری تخم شنبلیله خیس خورده از شب قبل
صبحانه رژیم شیر و موز (7 الی 8:30)1 فنجان شیر پرچرب و 1 عدد موز متوسط
میان وعده صبح (10 الی 11)1 فنجان چای سبز به همراه 2 عدد بادام
ناهار (12:30 الی 13:30)1 فنجان شیر پرچرب و 1 عدد موز متوسط
میان وعده عصر (16 الی 16:30)1 لیوان آب میوه تازه به همراه یک عدد موز متوسط
شام (19 الی 19:30)1 پیمانه سبزیجات بخارپز به همراه 100 گرم ماهی کبابی و نصف پیمانه قارچ پخته شده (پخته شده بدون روغن)
قبل از خواب (20 الی 21)1 فنجان شیر پرچرب

این روند برای کاهش وزن چگونه انجام می شود؟

 1. دانه های شنبلیله متابولیسم را افزایش می دهند ، که باید صبح هنگام رژیم شیر و موز شروع شود.
 2. آب صبح برای دفع سموم تجمع یافته در بدن موثر است
 3. چای سبز با خواص آنتی اکسیدانی بالا منجر به حذف رادیکال های آزاد و افزایش متابولیسم می شود
 4. بادام با حذف چربی های مفید ، چربی های مضر را از بین می برد
 5. آب میوه برای تنقلات می تواند بسیاری از ویتامین های مورد نیاز در طول رژیم سه روزه موز و شیر را تأمین کند

سخن آخر

رژیم شیر و موز در بازه زمانی ذکر شده می تواند بین 2 تا 3 کیلوگرم وزن کم کند. در این دوره ، ممکن است عوارض جانبی قابل توجهی برای فرد ایجاد نکند ، اما دنبال کردن آن برای مدت طولانی ممکن است عوارض جانبی جدی برای بدن داشته باشد. این به دلیل کمبود ویتامین ها و مواد مغذی در بدن است.

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا