تکنولوژی و دیجیتال

اجبار برای فروش فیسبوک

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) یک پرونده تجدید نظر شده علیه انحصار علیه فیس بوک تشکیل داده و ادعا کرده است که این شرکت با خرید اینستاگرام و واتس اپ قوانین فدرال ضد انحصار را نقض کرده است. شکایت جدید نسخه مفصل تری از ادعایی است که قبلاً به دلیل فقدان شواهد رد شده بود و بیان می کرد که فیس بوک باید اینستاگرام و واتس اپ را بفروشد. با مجله نوبل همراه باشید.

در این شکایت ، با استناد به زمان صرف شده و کاربران فعال روزانه و ماهانه ، آمده است:

“فیس بوک در حال حاضر سهم زیادی از بازار خدمات رسانه های اجتماعی ایالات متحده را در اختیار دارد و از سال 2011 آن را حفظ کرده است.” معیارها شواهد قابل توجهی از انحصار پایدار فیس بوک در خدمات رسانه های اجتماعی ارائه می دهند. “

اولین شکایت FTC سال گذشته ثبت شد ، زمانی که ادعا شد که خرید شبکه های رقیب از سوی فیس بوک به شرکت انحصار بازار رسانه های اجتماعی را می دهد. اما دادگاه شکایت کمیسیون را به دلیل نداشتن شواهد کافی در مورد قدرت انحصاری فیس بوک رد کرد. با این حال ، دادگاه سپس به FTC تا 28 آگوست فرصت داد تا شکایت اصلاح شده خود را ثبت کند.

فیسبوک
فیسبوک

به طور کلی ، شکایت جدید حاوی یک تعریف دقیق و کامل از شبکه های اجتماعی شخصی است که در آنها ادعا می شود فیس بوک دارای قدرت انحصاری است. به گفته FTC ، تنها رقیب اصلی فیس بوک در این زمینه SnapChat است. این کمیسیون همچنین از دادگاه می خواهد که فیس بوک را مجبور به فروش اینستاگرام و واتس اپ کند و همچنین از دادگاه می خواهد که این شرکت را در آینده از خریدهای مشابه منع کند.

بیشتر بخوانید  ژیروسکوپ گوشی چیست و چه عملکردی دارد؟

پس از تعریف بازار ، شکایت عمدتا بر معیارهایی مانند کاربران فعال ماهانه ، کاربران فعال روزانه و زمان ذخیره شده کاربران برای تعیین تسلط شرکت متمرکز می شود.

فیس بوک تا 4 اکتبر (12 اکتبر) فرصت دارد تا پاسخ قانونی خود را به این شکایت ارسال کند. با این حال ، این شرکت در توییتر جدیدترین شکایت FTC را بی ارزش خواند و نوشت: “در گذشته هیچ ادعای معتبری مبنی بر انحصار فیس بوک وجود نداشت و اکنون وضعیت تغییر نکرده است.” همراه با شکایت اصلاح شده ، FTC اظهار داشت که لینا خان ، رئیس کمیسیون ، نقش فعال خود را در این پرونده ادامه خواهد داد.

zaya

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا