هنر و سینما

وزارت بهداشت: در بیمارستان‌ها از ظرفیت طب سنتی استفاده نمی‌شود

تسنیم/ دکتر نفیسه حسینی یکتا در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم ، و اتاق خبر درباره استفاده از ظرفیت طب سنتی در درمان بیماران کرونری اظهار داشت: منظور ما استفاده از ظرفیت طب سنتی در بحران کرونا ، استفاده عاقلانه ، منطقی و عملی است. از این علم به همراه ظرفیت موجود در طب رایج در سیستم سلامت است. با مجله نوبل همراه باشید.

وی افزود: در شرایط بحرانی مانند وضعیت فعلی ، ما باید از هر نیروی ایمن و مطمئن و هر ظرفیتی برای بهبود بیماری استفاده کنیم ؛ استفاده از ظرفیت طب سنتی در کنار طب سنتی از این قاعده مستثنی نیست.

گردآوری مطالب آموزشی طب سنتی در روزهای کرونا

حسینی یکتا در مورد اقدامات دفتر پزشکی ایران و وزارت بهداشت در زمینه همه گیری کرونا تصریح کرد: دفتر پزشکی ایرانی وزارت بهداشت از همان روزهای اول شیوع کرونا یک کمیته علمی برای تدوین مطالب علمی تشکیل داد. این محتوا در مقالات و منابع مختلف طب سنتی مورد بررسی قرار گرفت و با گذشت زمان ، این محتوای علمی که تحت عنوان “توصیه های پیشگیرانه و درمان در بیماری کووید برای پزشکان” منتشر شد ، به روز شد و اکنون ویرایش یازدهم در دسترس است.

وی ادامه داد: مطالب متفاوتی برای پزشکان و کادر پزشکی تهیه شد ، همچنین توصیه هایی برای درمان کادر پزشکی و همچنین عموم مردم برای استفاده در برنامه های پیشگیرانه ، مراکز سرپایی و مراکز بستری ، یعنی همه سطوح خدمات به افراد در نظام سلامت. ” تدوین شده است.

ضرورت تشکیل کمیته تخصصی طب سنتی در ستاد ملی کرونا

وی همچنین در مورد تشکیل کمیته تخصصی طب سنتی در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تا کنون از ظرفیت طب سنتی به درستی استفاده نشده است و پیشنهاد من این است که یک کمیته تخصصی طب سنتی در ستاد ملی تشکیل شود. از کرونا. ” رئیس جمهور نگران است و امیدوار است که تشکیل چنین کمیته بستری را برای تسهیل و تسریع استفاده از این ظرفیت فراهم آورد.

عدم استفاده بهینه از ظرفیت طب سنتی در طرح شهید سلیمانی

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: بسته پیشنهادی دفتر طب ایرانی و مکمل برای پروژه شهید سلیمانی تهیه و به مجریان طرح ارائه شد اما متأسفانه از این ظرفیت بسیار محدود و فقط در قالب برخی از کارگاه های آموزشی برای کارکنان. بروشورهای درمانی و آموزشی در مناطق بسیار محدود کشور ارائه شد. بدون شک می توان از آموزه های طب ایرانی در زمینه پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب و تقویت طبیعت محتاط و سیستم ایمنی استفاده کرد ، اما متأسفانه از این ظرفیت به خوبی استفاده نشد ، البته اکنون در گام ششم این پروژه ، این بستر را ارائه دهید.

بیشتر بخوانید  از فصل ۵ سریال خانه کاغذی چه می‌دانیم

ضرورت استفاده از متخصصان طب سنتی در تمام سطوح ارائه خدمات

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت درباره استخدام متخصصان طب سنتی نیز اظهار داشت: ما معتقدیم که حضور متخصصان و فعالان مورد تأیید در زمینه طب سنتی در مراکز سرپایی به همراه متخصصان دیگر زمینه ها می توانند بسیار مفید باشند این دو مدرسه با هم می توانند در این شرایط به یکدیگر کمک کنند.

وی با اشاره به علاقه غیرقابل انکار عموم مردم به استفاده از خدمات طب سنتی ، گفت: چندین پروژه کارآزمایی بالینی در کشور انجام شده است که نشان می دهد هم در مرحله پیشگیری و هم در مرحله درمان سرپایی و سرپایی مداخلات انجام شده است. ساخته شده در زمینه پزشکی ایران. ” در بسیاری از موارد ، توانسته است به بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر کمک های ارزشمندی کند.

وی افزود: در حال حاضر ما تنها دو مرکز برای ارائه خدمات سرپایی طب سنتی داریم که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مشهد هستند و قاعدتا با حجم فعلی بیماری که با آن روبرو هستیم ، این دو مرکز می توانند همه نیازهای کشور را برآورده نمی کند. مداخلات انجام شده در یکی از این مراکز نشان دهنده رضایت بالای دریافت کنندگان خدمات بوده و مقاله ای در این زمینه نیز در حال انتشار است.

طب سنتی در هیچ بیمارستانی استفاده نمی شود!

حسینی یکتا همچنین با ارائه خدمات طب سنتی در بیمارستان های کرونا اذعان داشت: در سطح سوم خدمات ، از خدمات طب سنتی ایران در هیچ بیمارستانی به اندازه کافی بهره مند نشده ایم و متأسفانه حضور فارغ التحصیلان این تخصص در بیماران مبتلا به تاج از تخت و استفاده از داروهای گیاهی دارای مجوز از سازمان غذا و دارو بر اساس نتایج آزمایشات بالینی به درستی استفاده نشده است.

بیشتر بخوانید  ۱۰ فیلم ترسناک گوتیک برتر تاریخ

وی گفت: “ما ادعای معجزه نداریم ، اما می توانیم با استفاده از این ظرفیت به بیماران کمک کنیم.” طب سنتی ایرانی در همه سطوح خدمات ارائه می دهد

حضور متخصصان طب ایرانی در بخشهای تخصصی بلامانع است

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: برای استفاده از دانش متخصصان طب سنتی در بیمارستان ها باید بستری مناسب در این زمینه ایجاد شود. درمان مبتنی بر آموزش های طب ایرانی در مورد تخت بیماران در تمام بخشهای تخصصی بلامانع است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود حضور قانونی متخصصان طب سنتی در بخشهای بیمارستان از این ظرفیت استفاده نشده است ، گفت: یکی از دلایل این امر عدم اعتقاد قلبی برخی از تمرین کنندگان و پزشکان است و از سوی دیگر ادغام طب سنتی. ” ما پوشش گسترده ای در سیستم بهداشتی نداشتیم. اگر ادغام خدمات طب سنتی را داشتیم که باید طبق ماده 74 برنامه ششم توسعه در مقیاس وسیع انجام شود ، در روزهای استفاده از این ظرفیت باز بود و جای آن در سیستم ارائه خدمات مشخص بود. حضور جدی فارغ التحصیلان این رشته بر بالین بیماران کرونری وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا