هنر و سینما

احساس خطر مفسدان اقتصادی از زاکانی

تسنیم/ در دوره ششم ، اعضای شورای شهر تهران الرضا زاکانی را با 18 رأی موافق به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند که بر اساس ویژگی هایی است که زاکانی در این سالها داشته است.

علیرضا زاکانی پرچمدار مبارزه با فساد و رانت است و در این سالها مردم زاکانی را با این ویژگی مهم می شناسند. همچنین اعضای شورای شهر تهران معتقدند که این انتخاب می تواند منشاء تغییرات شهر و شهرداری برای خدمت بیشتر به مردم باشد.

علیرضا نادعلی؛ یکی از اعضای شورای شهر تهران با اشاره به انتخاب علیرضا زاکانی به عنوان شهردار جدید تهران گفت: ما این انتخابات و رویداد را به فال نیک می گیریم و همزمان شدن آغاز دوره جدید شهرداری تهران با آقای دولت رئیسی یک رویداد خوب است و قطعاً نتایج خوبی به همراه خواهد داشت. ” به مطمئناً همزمان با مبارزه با فساد ، شهردار جدید تهران به عدالت و خدمات رسانی به شهروندان به ویژه در مناطق جنوبی توجه ویژه ای خواهد داشت و در واقع خدمت به شهروندان در اولویت شهرداری تهران خواهد بود.

سید محمد آقامیری ، یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران ، با اشاره به انتخاب زاکانی با رای قاطع شورای شهر تهران ، گفت: مشخص کنید ؛ با توجه به رویکرد زاکانی و سابقه وی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی ، مطمئناً شاهد اتفاقات خوبی در شهر در کوتاه مدت و همچنین در سایر حوزه ها از جمله توسعه با حمایت برخی از اعضای شورا خواهیم بود. آنها در شورا حضور داشتند ، ما چیزهای خوبی خواهیم دید.

بیشتر بخوانید  چالش های استارتاپ‌ها در حوزه "فین‌تک"

وی کارآیی ، تخصص ، مبارزه با فساد و برنامه محور بودن را از ویژگی های بارز زاکانی برشمرد و گفت: قطعاً شورا می تواند با انتخاب شهردار جدید به برنامه ها و وعده هایی که به شهروندان داده است عمل کند.

پرویز سروری با اشاره به توانایی ها و ویژگی های زاکانی گفت: مطمئناً با شناختی که از زاکانی داریم می تواند در شهرداری موفق باشد و شهروندان 4 سال خدمات مناسب دریافت خواهند کرد ، وی از وی در زمینه حمل و نقل ، سبز نام برد. فضا و … برای تهران که از ویژگیهای قابل قبول وی است.

در حالی که بسیاری از کارشناسان شهری معتقدند حضور زاکانی در شهرداری مفید ، موثر و به منظور حذف رانت خواران و مفسدان اقتصادی است ، برخی از سایت ها و کانال های معروف به دنبال از بین بردن این انتخاب صحیح شورای شهر تهران هستند. راه اندازی کمپین های “نه به زاکانی” به دنبال تداوم منافع نامشروع خود است ، زیرا با حضور زاکانی در شهرداری تهران ، منافع این گروه ها و افراد به خطر می افتد.

در همین حال ، برخی از شبکه های اجتماعی اخیراً مقاله ای با عنوان “درخواست شهروندان از وزارت کشور: از شهردار شدن زاکانی جلوگیری کنید!” آنها می خواهند از ظهور زاکانی در شهرداری جلوگیری کنند ، اما آیا این جنبش ها دلیلی غیر از احساس خطر تهدید منافع نامشروع خود ندارند؟!

در هر صورت در این سالها در بسیاری از مناطق شهرداری تهران شاهد فساد و رانت خواری بوده ایم و حضور یک فرد انقلابی ، متعهد ، متخصص و ضد فساد در رأس شهرداری می تواند این امر را گرد هم آورد.

بیشتر بخوانید  وزارت بهداشت: در بیمارستان‌ها از ظرفیت طب سنتی استفاده نمی‌شود

منبع: zaya

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا