هنر و سینما

صدور ویزای ویژه بازدیدکنندگان اکسپو دبی

تسنیم / به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، سومین رویداد مشهور جهان و بزرگترین گردهمایی جهانی برای نشان دادن تصویر ذهنی کشورها برای آینده آنها ، از 30 اکتبر 1400 تا 11 آوریل 1401 برگزار می شود ، در حالی که برای اولین بار زمان در خاورمیانه و در دبی ، امارات متحده عربی ، با بیش از 192 کشور و تخمین زده می شود 25 میلیون بازدید کننده برگزار می شود. با مجله نوبل همراه باشید

این نمایشگاه که قرار بود در سال 2020 برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو و به 2021 موکول شد ، هر پنج سال یک بار در یک کشور برگزار می شود و ایده برگزاری آن برای اولین بار توسط فرانسه پیشنهاد شد.

در این نمایشگاه ، کشورهای شرکت کننده در قالب غرفه های خود ، دستاوردهای خود را در زمینه صنعت ، فناوری ، گردشگری و تجارت به نمایش می گذارند. برگزارکنندگان اکسپو دبی این نمایشگاه فناوری محور را در مکانی بسیار بزرگ با معماری زیبا و مدرن آماده کرده اند. نقطه اوج این فضا گنبد فوق مدرن “الوصل پلازا” است که مساحت کل آن بیش از 3.4 کیلومتر مربع است و عناصر معماری مدرن و سنتی از کشورهای مختلف جهان در طراحی قابل مشاهده است. از نمایشگاه

مدت زمان طولانی نمایشگاه از یک سو و نزدیک بودن محل برگزاری به استانهای مختلف ایران ، امکان برگزاری تورهای گردشگری و تجاری برای ایرانیان در نمایشگاه و همچنین بازدید از غرفه داران و بازدیدکنندگان بیش از 192 کشور کشورمان پتانسیل اقتصادی کشور و جاذبه های گردشگری بالقوه را فراهم خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  احساس خطر مفسدان اقتصادی از زاکانی

برگزاری نمایشگاه اکسپو 2021

در همین راستا ، اخیراً ولی تیموری در وبیناری با مدیران گردشگری استان هرمزگان و مناطق آزاد قشم و کیش ، با هدف استفاده از فرصت شش ماهه برگزاری نمایشگاه اکسپو 2021 دبی و به منظور حمایت از فعالان صنعت گردشگری ، اعلام کرد صدور ویزای ایران برای سفر و ورود بازدیدکنندگان به این رویداد جهانی ، کشور ما را در اختیار داشت.

موضوع تسهیل ویزا توسط وزارت گردشگری به ستاد ملی نمایشگاه و وزارت امور خارجه پیشنهاد شد. پس از تصویب این پیشنهاد ، موضوع تهیه دستورالعمل های اجرایی برای صدور ورودی با تسهیل ویزا برای گردشگران خارجی به صورت محدود و طبق قوانین در دستور کار مشترک وزارت گردشگری ، امور خارجه و دستگاههای نظارتی و اجرایی قرار گرفت. مهم آمادگی است.

لیلا اژدری ، مدیرکل دفتر توسعه بازاریابی و گردشگری ، 16 آگوست ، ضمن اشاره به اینکه نمایشگاه فرصت مناسبی برای جذب گردشگر به ایران است و ما باید از این فرصت برای افزایش گردشگری حداکثر استفاده را ببریم ، موافقت وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات برای صدور روادید ویژه بازدیدکنندگان از نمایشگاه دبی موافقت ستاد ملی کرونا را برای نهایی شدن و اجرای آن اعلام کردند. امیدواریم پیگیری از طریق معاون اول رئیس جمهور در اسرع وقت انجام شود.

با این حال ، در پی شیوع ویروس کرونا در آوریل 1999 ، صدور ویزای توریستی ایران به گردشگران خارجی متوقف شد و فقط سفرهای پزشکی ، تجاری و تحصیلی به ایران اعطا شد ، اگرچه به دنبال درخواست فعالان گردشگری ، موضوع بازگشایی مجدد مرزها برای گردشگران خارجی چندین بار در ستاد ملی مدیریت کرونا مطرح شد ، اما هر بار با شیوع ویروس کرونا جدید ، این موضوع متوقف شد تا جایی که ولی تیموری ، معاون وزیر گردشگری ، خواستار اقدام برای معرفی ایران به عنوان یک مقصد گردشگری امن و نظارت جدی را تضمین می کند. پروتکل های بهداشتی برای امکانات گردشگری ایجاد شد ، اما ستاد ملی کرونا صدور ویزای توریستی را تأیید نکرد ، در حالی که مرزها در تمام این مدت باز بوده و پروازهای بین المللی به بیش از 20 کشور برقرار شده است.

بیشتر بخوانید  بهترین کمدین های هالیوود که باید بشناسید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا