هنر و سینما

مصرف “رمدسیویر” طی سه روز

اخبار کرونا

به گزارش خبرنگار سلامت باشگاه خبرنگاران پویا ؛ محمدرضا شانه ساز امروز در نشست خبری با حضور خبرنگاران سلامت در قالب یک ویدئو کنفرانس در وزارت بهداشت ، درباره داروهای مورد نیاز بیماران کرونری گفت: با توجه به توزیع داروهای کرونری در چند صد داروخانه تهران ، مردم دولت باید با استعلام از سیستم 190 داروسازی منتخب ، داروهای کرونری را تهیه و تهیه نکند. تهیه داروهای کرونا با پرس و جو از سیستم 190 و مراجعه به نزدیکترین داروخانه منتخب به راحتی امکان پذیر است.

وی افزود: “به محض اینکه در جهان گفتند که داروی” RemedSivir “در درمان کرونر موثر است ؛ ما سومین کشور جهان بودیم که این دارو و مواد اولیه آن را در جهان تولید کردیم! Octemra و favipiravir نیز تولید شد به

وی افزود: به هر حال ، وقتی واردات کالاهای مشابه داخلی را متوقف کنیم ، به نفع برخی از مردم است و این افراد اقدامات جدی علیه ما ، وزارت بهداشت و شخص وزیر را آغاز می کنند و اخبار دروغ را با هزینه منتشر می کنند. “شانساز گفت.” در فاصله بین دو دولت ، ما پنجمین شیوع کرونا را داشتیم و این بی سابقه ترین و شدیدترین حمله ویروسی به کشور و مردم ما بود و متأسفانه بسیاری از مردم و همکاران ما درگیر شدند.

وی همچنین در مورد میزان مصرف داروهای مورد نیاز تصریح کرد: لازم به ذکر است که در این اوج مصرف RamedSavir در 2 ساعت 10 برابر افزایش یافته و مصرف سرم نیز بر همین اساس افزایش یافته است و تولیدکنندگانی که قبلاً متعهد به تهیه سرم شده بودند ، به دلیل با بار زیادی که ایجاد شد ، آنها نتوانستند به تعهد خود عمل کنند. موضوع دیگر تقاضای القایی است و بسیاری از داروهای تجویز شده مطابق با دستورالعمل های علمی نیست. اگر می گوییم مصرف 10 برابر شده است ، به این معنا نیست که بیماران ما 10 برابر شده اند. در هر صورت ، بحث اقتصادی وجود داشت و اظهارات نادرست و فروش و افرادی به نام سازماندهی منافع شخصی و صنفی وجود داشت ، در حالی که اولویت منافع مردم است.

بیشتر بخوانید  10 تا از بهترین فیلم های تاریخی در قرن 21 که باید ببینید

سیستم T-one برای ردیابی مواد مخدر

شانه ساز درباره نشت به بازار سیاه گفت: “ما سیستم T-Tech را راه اندازی کردیم که در آن همه اقلام دارویی باید در بخش پزشکی ثبت شوند.” ما گزارش هایی از نشت مواد مخدر داشتیم که کاملاً قابل ردیابی بود. سازمان بازرسی ملی و سازمان غذا و دارو و ستاد مبارزه با قاچاق انسان در این موضوع دخالت جدی دارند و می توان با نشت این داروها برخورد جدی کرد. تأکید می کنیم که در مراکز درمانی ، کلیه تأمین کنندگان دارو در بخشهای سرپایی و بستری باید اطلاعات را در سیستم T-Tech ثبت کنند. اگر دارویی خارج از چرخه عادی دیده شود ، غیرقانونی است و احتمال تقلبی بودن آن وجود دارد و از مردم عزیز می خواهیم نحوه استفاده از سیستم و برچسب و شناسه را بیاموزند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نشت واکسن به بازار سیاه گفت: “معاون بهداشتی ویال واکسن را بلافاصله پس از مصرف از بین می برد ؛ واکسن های خارج از بازار ممکن است تقلبی باشند و واکسن های Pfizer در بازار آزاد قطعا جعلی هستند.

دلیل نشت مواد مخدر به بازار سیاه کمبود دارو نیست

وی ادامه داد: بسیاری از افرادی که مجبور می شوند برای تهیه دارو به بازار آزاد بروند به دلیل کمبود دارو نیست ، اما برخی از افراد داروهای بدون نسخه را می خواهند یا پزشکان خارج از راهنمای بالینی دارو تجویز می کنند که این امر باعث سردرگمی افراد در بازار سیاه می شود. . ” به

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در مورد نظارت بر تجویز و تجویز منطقی داروها اظهار داشت: ما یکی از کشورهایی هستیم که بیشترین مصرف RemedSivir را در جهان داریم و دستگاه ها باید آن را زیر نظر داشته باشند تا باعث سردرگمی مردم و علت نشوند. عوارض زیاد ” واقعیت این است که در دنیا این داروها به راحتی در کشور ما تجویز نمی شوند. اطلاعات باید ارائه شود تا بیمارانی که واقعاً به این دارو نیاز دارند مشکلی نداشته باشند. باید در تدوین دستورالعمل ها و نظارت بر دستورالعمل ها دقت شود تا منابع هدر نرود.

بیشتر بخوانید  لیست بهترین فیلم ترسناک جهان که در فصل زمستان است.

هشدار در مورد عوارض جانبی فیزیکی و هزینه بالای فاویپیراویر

وی در پاسخ به س questionال دیگر تسنیم در مورد خروج فاویپیرار از پوشش بیمه ای و نحوه نظارت بر پیشگیری از تجویز این دارو ، اظهار داشت: وظیفه ما تهیه این دارو است و موضوع پوشش بیمه به عهده سازمان های بیمه گر است ؛ نکته اصلی این است که دارو باید طبق دستورالعمل ها و نیازهای بیمار تجویز شود ، در غیر این صورت عوارض جانبی فیزیکی دارو بر افراد تحمیل می شود و هزینه های تحمیل شده به بیماران افزایش می یابد.

وی در پاسخ به سوال تسنیم در مورد ظرفیت کیت تشخیص کرونا در کشور گفت: در مورد بحث کیت درخواست وزارت بهداشت ، پوشش بیمه ای آزمایش ها بود و ما هیچ مشکلی با تولید و ظرفیت عرضه a

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا