زیبایی و سلامت

رنگ موی مناسب پوست گندمی چیست؟

رنگ موی مناسب پوست گندمی: پوست انسان طیف وسیعی از رنگ‌ها را شامل می‌شود و این موضوع نه تنها بر پارامترهای سلامتی (مانند میزان برخی سرطان ها یا دیابت) تاثیر می‌گذارد، بلکه به عنوان یک عامل کلیدی در دنیای مد و زیبایی به حساب می‌آید. تناسب و هماهنگی بین رنگ پوست و رنگ مو یکی از عواملی است که در زیبایی انسان تاثیر بسزایی دارد. اما چگونه بهترین رنگ مو را برای رنگ پوست‌های مختلف انتخاب کنیم؟

هیچکس نمی‌تواند اهمیت رنگ مو را در زیبایی ظاهر افراد پنهان کند. به همین دلیل است که دنیای مد نیز توجه ویژه‌ای به رنگ مو و محصولات مرتبط با سلامت مو دارد. بر اساس مطالعات انجام شده در مورد رفتار بیولوژیکی انسان و همچنین اصول روانشناسی، معمولاً انسان به سه گروه رنگ مو واکنش مثبت نشان می‌دهد:

  • رنگ موی طبیعیa
  • رنگ موی کمیاب که در فرهنگ ها یا مناطق جغرافیایی خاص نادر است (به عنوان مثال رنگ مو قهوه‌ای در کشورهای اروپایی)
  • رنگ مو بلوند

قانون کلی برای انتخاب بهترین رنگ مو، مطابقت بین رنگ پوست و رنگ مو است. به عنوان مثال، اگر رنگ پوست شما سرد است، رنگ مو با رنگ‌های سرد می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد. هماهنگی بین رنگ مو و رنگ پوست می‌تواند چهره شما را برجسته کند و زوایای زیبایی پنهان صورت شما را بهتر نشان دهد.

رنگ مو 2022 برای پوست گندمی
رنگ مو 2022 برای پوست گندمی

رنگ پوست گندمی را بهتر بشناسیم

افرادی که پوست گندمی دارند در واقع می‌توانند رنگ‌های قهوه‌ای روشن را در پوست خود ببینند. این رنگ شباهت زیادی به رنگ گندم دارد و به همین دلیل رنگ پوست را گندمی می‌نامند. رنگ گندم نه خیلی تیره است و نه خیلی روشن. این رنگ بیشتر در میان ساکنان آسیای مرکزی شبیه به قاره هند و منطقه خاورمیانه دیده می‌شود. امروزه چیزی حدود 15-10 درصد از ساکنان اروپا و 30-40 درصد از ساکنان ایران، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی رنگ پوست گندمی دارند.

آلرژی و حساسیت به لاتکس | علائم حساسیت به لاتکس

این رنگ بسیار جذاب است و افراد با پوست گندمی می توانند طیف وسیعی از رنگ‌ها را برای آرایش و پوشش خود انتخاب کنند. با این حال، وقتی صحبت از بهترین رنگ مو برای پوست روشن می شود، انتخاب یک رنگ ایده آل می‌تواند کمی چالش برانگیز و دشوار باشد. در ادامه این مقاله به بهترین رنگ مو برای پوست روشن می‌پردازیم.

بهترین رنگ مو برای پوست گندمی

اگر از طرفداران ظاهر مینیمال هستید و دوست دارید رنگ یک دست را روی موهای خود بزنید، بهتر است یک قانون کلی را رعایت کنید: رنگ موی مناسب پوست گندمی، رنگی است که با پوست تضاد نداشته باشد به عنوان مثال پوشش کامل مو با سایه‌های قرمز، نارنجی یا طلایی و خاکستری تحت هیچ شرایطی برای پوست گندمی مناسب نیست.

از طرفی تمام رنگ‌های قهوه ای، نسکافه ای، شکلاتی و زیتونی می‌توانند ظاهری طبیعی، جذاب و مینیمال را برای شما ایجاد کنند. اگر به رنگ موی قرمز علاقه دارید، بهتر است به دنبال رنگ‌هایی باشید که با قهوه ای یا شکلاتی ترکیب شده‌اند. مثلا رنگ شرابی می‌تواند انتخاب خوبی برای پوست گندمی باشد.

رنگ مو مناسب پوست گندمی
رنگ مو مناسب پوست گندمی

بهترین رنگ موی طبیعی برای پوست گندمی

برای انتخاب رنگ‌های مختلف که باعث زیبایی و سلامت موی شما عزیزان نیز می‌شود بهتر است توصیه‌های زیر را رعایت کنید:

اگر به سایه های قهوه ای علاقه مند هستید:

قهوه‌ای ایمن‌ترین رنگ برای پوست گندمی است شما می‌توانید نزدیک‌ترین سایه قهوه‌ای به رنگ پوست خود را انتخاب کنید یا گزینه‌های جذابی مانند شکلاتی سرد، قهوه‌ای تیره، قارچی یا قهوه‌ای روشن را بررسی کنید. اگر به دنبال رنگ‌های سردتر هستید، قهوه‌ای دارچینی، کاراملی و تافی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

اگر به رنگ قرمز علاقه دارید:

رنگ مو شرابی، شرابی یا بنفش مایل به قرمز تیره بهترین انتخاب خواهد بود. لازم به ذکر است که به طور کلی رنگ‌های قرمز با پایه آبی تیره بهترین انتخاب برای رنگ پوست گندمی است.

اگر به رنگ طلایی علاقه دارید:

باید توجه داشته باشید که طلایی برای افرادی که پوست گندمی دارند هرگز یک رنگ موی طبیعی محسوب نمی‌شود. اگرچه بسیاری از افراد رنگ طلایی را دوست دارند، اما انتخاب این رنگ نتیجه طبیعی و حداقلی را به همراه نخواهد داشت. توصیه ما به شما این است که هرگز با یک دست از رنگ‌های طلایی روی موهای خود استفاده نکنید و برای رنگ پوست گندمی به دنبال هایلایت‌ها و امبرهای جذاب باشید.

10 روش طرز تهیه موم خانگی برای اپلاسیون موهای زائد

اگر به رنگ مشکی علاقه دارید:

اگر رنگ پوست شما قهوه‌ای است، هرگز موهای خود را سیاه نکنید. این کار باعث می‌شود که اجزای صورت شما برجسته‌تر از حد معمول به نظر برسند و این انتخاب می‌تواند تأثیری کاملاً معکوس بر ظاهر شما داشته باشد.

بهترین رنگ مو برای پوست گندمی
بهترین رنگ مو برای پوست گندمی

هایلایت و امبر مناسب برای پوست گندمی

هایلایت و ombre دو تکنیک بسیار محبوب این روزها هستند این دو تکنیک با ترکیب رنگ‌های مختلف و ایجاد سایه و روشنایی جذاب بر روی موها توانسته‌اند نظر بسیاری را به خود جلب کنند. اگر به رنگ موی طلایی علاقه دارید اما رنگ پوست گندمی مانعی بر سر راه شماست، می‌توانید با کمک دو تکنیک هایلایت یا امبر به آرزوی خود برسید. هایلایت‌هایی با پایه قهوه‌ای، نسکافه‌ای یا شکلاتی و ترکیب آن‌ها با سایه‌های مختلف طلایی می‌تواند انتخاب ایده آلی برای افرادی با پوست گندمی باشد.

بهتر است یک هایلایت یک تا دو درجه روشن تر از رنگ موهای خود انتخاب کنید تا ظاهری طبیعی و ظریف را تجربه کنید انتخاب رنگ‌های ماهاگونی یا شرابی برای هایلایت و انتخاب رنگ‌های تیره برای پایه مو می‌تواند یک سایه روشن جذاب و مدرن برای شما ایجاد کند.

اگر به دنبال ظاهری طبیعی هستید و از رنگ طلایی سیر نمی‌شوید، چراغ‌های BB می‌توانند یک تکنیک ایده آل برای شما باشند انتخاب رنگ‌های کاراملی تیره با هایلایت طلایی می‌تواند به موهای شما ظاهری زیبا و شکیل بدهد و شما را از ظاهر طبیعی خود منحرف نکند BB Light نیز آسیب بسیار کمی به موهای شما وارد می‌کند.

مناسب ترین رنگ های فانتزی برای پوست گندمی

یکی دیگر از ترندهای بسیار محبوب این روزها رنگ موهای فانتزی است. رنگ موهای فانتزی مخل است و می‌تواند تغییر بزرگی در ظاهر شما ایجاد کند و جنبه‌های جذاب شخصیت شما را به دیگران نشان دهد. اما در انتخاب رنگ موی فانتزی باید این قانون کلی را رعایت کنید: رنگی که انتخاب می‌کنید نباید خیلی با رنگ پوستتان متفاوت باشد اگر رنگ پوست شما گرم است به دنبال رنگ‌های فانتزی با رنگ‌های گرم باشید.

رژیم سیب چیست؟ مزایا و معایب رژیم سیب
رنگ مو برای پوست گندمی روشن
رنگ مو برای پوست گندمی روشن

انتخاب رنگ‌های فانتزی سرد برای پوست‌های گرم می‌تواند فاجعه ایجاد کند. از آنجایی که رنگ‌های فانتزی بسیار تند و تاثیرگذار هستند، اگر در انتخاب آنها دقت نکنید ظاهر شما تحت الشعاع قرار می‌گیرد.

بهترین رنگ موی فانتزی برای پوست گندمی

  • زیتون تیره

این یک رنگ مو بسیار محبوب و فوق العاده لوکس است که به وفور در فرش قرمز، برنامه‌های تلویزیونی و اینستاگرام دیده‌اید این رنگ از پایه قهوه‌ای و هایلایت‌های ظریف و زیتونی کم رنگ می‌آید و برای افرادی که پوست گندمی دارند، انتخابی ایده آل محسوب می‌شود.

  • بلوند توت فرنگی:

این رنگ موی خیره کننده ترکیبی از رنگ‌های بلوند، قرمز، صورتی و طلایی است و سایه گرم نهفته در این ترکیب آن را به انتخابی عالی برای پوست گندمی تبدیل کرده است. هیچ کس نمی‌تواند به بلوند توت فرنگی نه بگوید. می‌توانید با تغییر میزان بلوند و قرمز، سایه‌های مختلف این رنگ را روی موهای خود بمالید.

  • رزگلد:

رنگ موی پاستلی و فانتزی که هیچ وقت قدیمی نمی‌شود. این دسته از رنگ موها با پایه صورتی می‌توانند همه توجه ها را به خود جلب کنند رزگلد یک رنگ فانتزی بسیار مناسب برای افرادی با پوست گندمگون به حساب می‌آید.

  • قهوه ای قارچی:

ترکیب رنگ قهوه‌ای با خاکستری و سایه‌های کرم رنگ قهوه‌ای قارچی ایجاد می‌کند که از سال گذشته بسیار محبوب شده است. این رنگ را می‌توان نسخه خاکی رنگ بلوند دانست که برای افراد با پوست گندمی انتخابی جذاب است.

جمع بندی

امروز به یکی از متداول ترین سوالات پاسخ دادیک که کدام رنگ مو مناسب پوست گندمی است تعیین رنگ موی متناسب با صورت همیشه کاری سخت و چالش برانگیز است و در این مقاله از سایت مجله نوبل به رنگ موی مناسب برای پوست صورت گندمی پرداختیم.

 

منبع: bebeautiful

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا