زیبایی و سلامت

ترندهای آرایشی سال 2024 | ترندهای آرایشی 1403

ترندهای آرایشی چیست؟ و امسال چه ارایشی مده؟ پس از مروری بر سبک‌ها و رنگ‌های سال 2024، شاید بهتر باشد کمی در مورد آرایش و گریم‌های سال 2023 صحبت کنیم. پس از یک قرن انتظار، 2024 فرا رسیده است. روزهای اول سال زمانی برای بررسی سال گذشته و برنامه ریزی برای تغییر و همچنین تعیین اهداف بلند مدت و کوتاه مدت برای سال آینده است. تغییرات می‌تواند بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را تحت تأثیر قرار دهد. برنامه ریزی برای حضور در یک دوره آموزشی، تغییر محل زندگی، تغییر سبک زندگی یا ایجاد تغییرات کوچک اما مهم در لباس از مواردی است که این روزها بدون شک درباره آن‌ها فکر نکرده‌اید. ما را در این مقاله از مجموعه مقالات موجود در گالری شمرون دنبال کنید.

در سال 2023، تغییرات زیادی در همه زمینه‌های زندگی ما اتفاق افتاد. از سبک پخت و پز، مسافرت، لباس پوشیدن و حتی آرایش. این پیش بینی ترندهای آرایشی امسال را دشوار می‌کند. ولی این غیر ممکن نیست. امسال، در همه بخش ها دو گزینه در جدول خود داریم. ما می‌توانیم افراط کنیم.

ما می‌توانیم به شرایط عادت کنیم و روال رفتاری پس از کرونا می‌تواند همان روال کرونا باشد، یا می‌توانیم پس از یک سال تحمل تغییر به زمان قوی‌تری برگردیم. در این مقاله، ما در مورد اثرات کرونا بر آرایش، روند بازگشت رژ لب، روند خط چشم‌های رنگی، روند سایه‌های اسطوخودوس، روند سایه‌های خطی با خط چشم رنگی، از بین بردن کرم‌های پودر و مژه‌های بنفش صحبت می‌کنیم. با کمد لباس سارک باشید.

الان چه آرایشی مده
الان چه آرایشی مده

ترندهای آرایشی 2024

سال 2021 در سایه ویروس کرونا آغاز شده است و پیش بینی می‌شود که وضعیت تا آغاز مرحله اولیه واکسیناسیون گسترده در اواخر تابستان 2022 تغییر نخواهد کرد. در سال آینده استفاده از ماسک‌های صورت اجباری است، و شاید به همین دلیل است که به آرایش و روند آرایش در چشم‌ها و سایر قسمت‌های صورت توجه بیشتری می‌شود. با این حساب، در این مقاله، چند ترندهای آرایشی 2024 را بررسی خواهیم کرد.

شماره1: ترند بازگشت رژ لب

خط چشم ترند ۲۰۲۲
خط چشم ترند ۲۰۲۲

در سال 2023 به دلیل استفاده از ماسک، ما نمی‌توانستیم استفاده زیادی از رژ لب داشته باشیم. اما در ترند آرایشی 2021، پس از یک سال دوری از رژ لب، رژ لب‌های پرتغالی دوباره مد هستند. رژ لب‌های پرتغالی رنگی است که بین قرمز و نارنجی قرار دارد. این رنگ‌ها با ریمل و بدون خط چشم زیباتر به نظر می‌رسند. اگر رنگ لب‌های شما توجه زیادی را به خود جلب می‌کند، بهتر است آرایش ساده‌تری برای چشم‌های خود انتخاب کنید.

شماره2: خط چشم پهن و گربه‌ای

ترند های سال 2022
ترند های سال 2022

ترند آرایشی 2022 از آنجا که استفاده از ماسک در بیشتر کشورهای جهان یک قانون است، به نظر می‌رسد زمینه لازم برای رشد مجدد خط چشم پهن و گربه‌ای فراهم شده است. با استفاده از مداد چشم جادویی و معمولی می‌توانید خطوط مورب در قسمت بالای پلک ایجاد کرده و آن‌ها را به یک مثلث نازک در انتهای چشم متصل کنید. ضخامت خط چشم با سلیقه و همچنین آناتومی صورت تعیین می‌شود. اگر تجربه زیادی در خط چشم ندارید، بهتر است امروز آموزش را شروع کنید، زیرا در سال 2021 خط چشم گسترده تبدیل به ترند می‌شود.

شربت زینک سولفات چیست | فواید و مضرات

شماره3: ریمل‌های رنگی

ترند میکاپ ۲۰۲۲
ترند میکاپ ۲۰۲۲

تمام توجهات در ترندهای آرایشی 2024 به چشمان ما است، بنابراین استفاده از ریمل رنگی می‌تواند ایده‌ای خلاقانه و جذاب باشد. اگر استفاده از ریمل‌های رنگی کمی از اصول سبک محافظه کارانه شما دور است، می‌توانید آن را با ریمل‌های مشکی و قهوه‌ای معمولی خود ترکیب کنید. یک لایه ریمل رنگی روی مژه‌های خود بزنید و سپس ریمل مایل به سیاه یا قهوه ای تیره خود را به صورت ضربدری روی مژه‌ها بمالید.

این به شما کمک می‌کند تا یک لایه قوی از ریمل ایجاد کنید، از وضوح رنگی که استفاده می‌کنید کاسته و ظاهر نرم‌تری را تجربه کنید. ریمل‌های آبی و سبز تیره از محبوب‌ترین رنگ‌ها در ژانویه 2023 بودند.

شماره4: مژه‌های بلند

لوازم ارایشی ترند
لوازم ارایشی ترند

مژه‌های بلند یکی از عناصر زیبایی چشم است که در ترندهای آرایشی 2024 بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. لیفت یا کاشت مژه زیر نظر متخصص می‌تواند زیبایی چشم شما را دو چندان کند. پیش بینی شده است که استفاده از ریمل‌های حجم دهنده و همچنین مژه مصنوعی در سال 2024 بسیار محبوب خواهد شد. هر چیزی که بتواند توجه دیگران را به زیبایی چشم شما جلب کند در سال 2021 استفاده می‌شود.

شماره5: لب‌های نقاشی شده

خط چشم ترند تیک تاک
خط چشم ترند تیک تاک

اگرچه بیشتر توجه گرایش‌های آرایش در ترندهای آرایشی 2024 به چشم معطوف است، اما نمی‌توان از اهمیت آرایش لب در سال 2021 چشم پوشی کرد. تماس‌های تجاری و ویدئویی با استفاده از اسکایپ و زوم موقعیت‌های عمومی است که می‌توانید بدون استفاده از ماسک به راحتی صحبت کنید. بنابراین بهتر است در سال 2024 خود را برای چنین شرایطی آماده کنید.

برای برقراری تماس‌های ویدیویی از رژ لب‌های پررنگ استفاده کنید. رژ لب‌هایی با تناژ قرمز، نارنجی و قهوه‌ای از جمله رنگ‌های محبوب در روند آرایش 2023 خواهند بود. یکی از مشکلات رایج، برداشتن رژ لب به دلیل تماس آن با ماسک صورت از جمله ماسک صورت مارک دار است. برای جلوگیری از این امر می‌توانید از محافظ‌های لب یا براق کننده لب استفاده کنید.

شماره6: بازگشت به اوایل دهه 2000

مدل میکاپ ترند
مدل میکاپ ترند

در اوایل سال 2000، ابروهای گشاد، لب‌های پر و رژ لب قهوه‌ای بسیار محبوب بودند. با بررسی دنیای مد و جدیدترین مدل‌های ارائه شده توسط آرایشگران ماهر، متوجه خواهیم شد که این روند دوباره در خیابان‌ها بازگشته است. برای داشتن ابروهای کامل می‌توانید از سایه ابرو یا مداد ابرو مناسب استفاده کنید. بهتر است با کمک مداد ابرو نازک، ضربات آرام و رو به بالا را در داخل ابرو انجام دهید. این به شما کمک می‌کند ابروهایی با ظاهری کامل و طبیعی داشته باشید.

برای داشتن لب‌های پر، می‌توانید با یک خط لب با رنگ خنثی و نزدیک به رنگ پوست خود شروع کنید. با کمک این مداد دور لب‌های خود را مشخص کنید و سپس تمام لب‌های خود را با رژ لب خیس بپوشانید. استفاده از رژ لب با یک تن رنگ قهوه‌ای و قرمز تیره در این سبک مناسبتر از آرایش است.

شماره7: پوستی شاداب و درخشان

دوران استفاده از کرم پودرها و کرم‌های بسیار قوی به پایان رسیده است. تا سال 2023، پوست شما باید سالم، سرزنده و سبک به نظر برسد. اگر می‌خواهید در ترندهای آرایشی 2023 بر روی محصولات آرایشی تمرکز کنید، محصولات مراقبت از پوست باید اولویت شما باشند. رعایت یک روال خاص پوست و عدم استفاده از کرم، پودر و پایه‌های آرایشی در سال 2023 مهم است.

قرص ادیوس چیست | عوارض، کاربرد و تداخلات
میکاپ جدید
میکاپ جدید

برای داشتن روال پوستی ثابت و سالم، می‌توانید با پاک کننده صورت شروع کنید. به آرامی مقداری پاک کننده آرایش را روی صورت خود قرار داده و ماساژ دهید. بدون شستن پوست، به دنبال اسکراب صورت بروید و اسکراب را به آرامی روی صورت خود ماساژ دهید، روی بینی، چانه و پیشانی تمرکز کنید. این مناطق محل تجمع سلول‌های مرده است. سپس از ماسک لایه بردار استفاده کنید تا آلودگی‌های پوست شما کاملا پاک شود. با این کار صورت شما شاداب و پوست شما نرم و مرطوب می شود.

می‌توانید از مرطوب کننده‌های پوست و اسپری‌های مرطوب کننده پوست استفاده کنید. توجه داشته باشید که بهتر است مرطوب کننده‌های پوست را به آرامی روی پوست ماساژ دهید تا خون به تمام قسمت‌های پوست صورت شما برسد. انجام روتین پوستی حداقل دو بار در هفته می‌تواند به سلامت پوست صورت کمک کند.

شماره8: تکنیک رنگ

رنگ‌ها در ترند آرایشی امسال نقش بسیار مهمی در دنیای مد خواهند داشت. آرایش خلاقانه با رنگ‌های غیرمعمول و شاید کمی تند در سال 2024 بیش از هر زمان دیگری مد باشد. استفاده از سایه‌های رنگین کمان یا رنگ‌های روشن مانند سبز، صورتی، آبی و بنفش در آرایش چشم یکی از ترندهای پیش بینی شده برای امسال است. شما می‌توانید با ایجاد بلوک‌های رنگی در پشت پلک‌های خود یک آرایش جسورانه را تجربه کنید و سپس آنها را با هم مخلوط کنید.

میکاپ عروس
میکاپ عروس

از آنجا که چشم‌های ما تنها بخشی از صورت ما است که در پشت ماسک‌ها دیده می‌شود، بدیهی است که آرایش آنها در سال 2023 بسیار مهم خواهد بود. برای داشتن آرایش به روز و جذاب در سال 2021، اجازه دهید چشم‌های شما صحبت کنید، ابراز وجود کنید و روحیه خاص و جسورانه خود را در پشت ماسک‌های صورت نشان دهید.

شماره9: ترند سایه‌های اسطوخودوس

ارایش نچرال ۲۰۲۲
ارایش نچرال ۲۰۲۲

سایه‌های روشن و تیره رنگ بنفش یک ترند آرایشی 2021 است. این تم رنگی یادآور گل‌های اسطوخودوس است و با همین نام نیز شناخته می‌شود. هنوز هم ممکن است مجبور به استفاده از ماسک‌ها باشیم، که باعث می‌شود سایه‌های جسورتر از قبل پربارتر شوند.

شماره10: ترند مژه مصنوعی

میکاپ جدید ۱۴۰۱
میکاپ جدید ۱۴۰۱

مژه مصنوعی در ترندهای آرایشی بسیار محبوب است. مژه‌ها به راحتی می‌توانند جلوه زیبایی و سلامت به شما بدهند. مژه‌ها می‌توانند یکی از ارکان اصلی آرایش و زیبایی چشم شما باشند. بنابراین بهتر است اگر همیشه از مژه‌های مصنوعی در آرایشگاه استفاده کرده‌اید، این بار خود این مورد را یاد بگیرید، زیرا امسال یکی از گرایش‌های آرایش در سال 2021 است و نمی‌توانید در تمام طول سال در آرایشگاه باشید. اگر راحت هستید و در کاشت و نگهداری مژه مشکلی ندارید، می‌توانید از کاشت مژه استفاده کنید.

شماره11: ورود ماسک و خروج کرم پودرها

میکاپ جدید لایت
میکاپ جدید لایت

از کرم پودرها نمی‌توان با ماسک استفاده کرد، بنابراین روند به سمت مراقبت از پوست پیش رفت. مراقبت از پوست نوعی کرم پودر دائمی است. پوست براق و شبنم اولویت اول استفاده از کرم‌های است. امسال آنها مرسوم، مد روز و جذاب هستند. به نظر می‌رسد پوست‌هایی که نه خیلی کدر و نه خیلی براق هستند، شبنم بیشتری روی پوست شما دارند.

کمبود کدام ویتامین باعث بوی بد عرق میشود؛ آنچه باید بدانید

استفاده از محصولات مراقبت از پوست و روال‌های پوستی یکی از روش‌های مراقبت شخصی محسوب می‌شود. اگرچه کرم‌های کاور کامل به جایی نمی‌رسند، اما تنها روش استفاده از آنها تغییر می‌کند. این بدان معناست که شما یا از کرم پودر به عنوان پوشش کامل استفاده می‌کنید یا همان یک پوشش کم. پوست طبیعی به این معنی است که کک و مک و لکه‌های صورت شما را نمی‌پوشاند.

شماره12: رژ لب‌های براق

میکاپ جدید صورت
میکاپ جدید صورت

در تمام زمینه‌های آرایش، یک آرایش طبیعی مدترین است. بنابراین لب‌های خود را بشویید، می‌توانید این کار را با عسل و شکر مخلوط انجام دهید و سپس از یک برق لب یا رژ لب با رنگ طبیعی استفاده کنید تا زیبایی لب‌های شما را نشان دهد.

شماره13: به سمت نوستالژی

میکاپ جدید دخترانه
میکاپ جدید دخترانه

امسال رنگ‌های مات نیز ترجیح بیشتری دارند. هر چه از رنگ‌های نوستالژیک دهه 90 بیشتر استفاده کنیم مانند قهوه‌ای و سبز، مد روزتر خواهیم بود. سبک‌هایی مانند سبک آریانا گراند به دهه 60 بر می‌گردد. ریحانا در محصولات زیبایی fenti خاطر نشان می‌کند که پوست‌های طبیعی هنوز محبوب هستند و محصولات Fenty eauty از حالت طبیعی پوست محافظت می‌کنند. تمرکز زیادی بر روی مینیمالیستی بودن و فقط افزایش رنگ‌ها و ویژگی‌های طبیعی بوده است.

شماره14: جدیدترین مدل‌های آرایش صورت

یکی دیگر از مدل‌های آرایش پاییز امسال با تمرکز بر روی پوست ساده، مدل “بدون آرایش” است که به ویژه در سال‌های اخیر به یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین ترندها تبدیل شده است. استفاده از یک لایه نازک کرم پودر با رنگی که متناسب با پوست باشد، یک رژ لب برهنه یا سبک و کمی ریمل مژه و ابرو ترکیب اصلی این مدل آرایش است.

مدل میکاپ و شینیون جدید
مدل میکاپ و شینیون جدید

شانل یکی از مارک‌هایی بود که در بیشتر نمایش‌های خود در نمایش‌های مد پاییزه از مدل‌های بدون آرایش استفاده می‌کرد. صورتی ملایم و طبیعی برای گونه‌ها و البته لب‌ها یکی از راحت‌ترین و کاربردی‌ترین آرایش‌ها را ایجاد می‌کند که قرار است پاییز امسال نیز مد شود. ترکیبی از قرمز و سفید که این آرایش ایجاد می‌کند کاملا مناسب هوای خنک پاییز است و لطافت، طراوت و روحیه این فصل را منعکس می‌کند. مدل‌های مایکل کورس بیشترین ترند آرایش را در نمایش‌های مد پاییزه دنبال کردند.

شماره15: آرایش چشم اسموکی

آرایش چشم اسموکی
آرایش چشم اسموکی

پاییز و زمستان بدون آرایش چشم دودی جذاب معنی ندارد. این مدل آرایش چشم با الهام از مد دهه 90 به لیست محبوب‌ترین مدل‌های آرایش در سال‌های اخیر بازگشته است و مخصوصاً برای مهمانی‌ها مناسب است. ظاهر شیک و جذابی که آرایش چشم دودی ایجاد می‌کند باعث جذابیت بیشتر چهره و حتی چهره شما می‌شود.

علاوه بر سایه چشم و خط چشم، می‌توانید از سایه چشم و خط چشم قهوه‌ای و حتی رنگ‌های خلاقانه‌تر در آرایش چشم دودی پاییز استفاده کنید. مهم است که از تکنیک مناسب آرایش استفاده کنید.

جمع بندی

در این مقاله مجله نوبل دانستیم که ترندهای آرایشی مارک‌های مختلف سعی در تکمیل رنگ کرم پودرها، برنزرها، رژگونه و کانسیلرها داشتند. سرانجام، مارک‌های متعلق به افراد رنگی بیشتر از گذشته در جریان اصلی بودند. امیدواریم که همین انرژی حفظ شود و این جریان ادامه یابد. از طرف دیگر مراقب مارک‌های مستقل و نوظهوری مانند UOMA eauty و Mented Cosmetics باشید. آنها محصولات رنگی شگفت انگیز می‌سازند.

کدام یک از این گرایش‌ها را در سال 2024 دنبال می‌کنید؟ قبلاً از کدام یک استفاده کرده‌اید؟

منبع: Cosmetic trend

4.5/5 - (2 امتیاز)

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا