زیبایی و سلامت

اکستنشن مو چیست؟ و اکستنشن مو در خانه چگونه است

چند سالی است که خانم‌ها به اکستنشن روی آورده‌اند و از این روش برای بلند کردن موهای خود و حتی پرپشت نشان دادن موهای خود استفاده می‌کنند. زیرا داشتن موهای پرپشت و بلند آرزوی بسیاری از ما خانم‌هاست. اما من فکر می‌کنم قبل از هر کاری، صرف نظر از اینکه مد است و همه به آن روش مراجعه می‌کنند، باید شناخت کافی در مورد آن موضوع داشته باشیم و ببینیم که آیا نیاز به استفاده از آن روش داریم یا خیر. اکستنشن مو در خانه چگونه است؟ آیا این در دراز مدت باعث ریزش مو نمی‌شود؟ عوارض جانبی چه هستند؟ در ادامه به این سوالات متداول در مورد اکستنشن مو پاسخ داده شده است.

به طور کلی افزایش طول و حجم مو را اکستنشن مو می‌گویند. این موها برای افزایش قد و حجم بدن به موهای اصلی متصل می‌شوند. انواع مختلفی از اکستنشن مو وجود دارد که برخی از آنها ارزان هستند زیرا از الیاف مصنوعی ساخته شده‌اند. و انواع دیگر که از الیاف طبیعی و واقعی ساخته شده‌اند گران هستند.

موهای بلند و پرپشت آرزوی همه افراد به خصوص کسانی است که بیشتر به ظاهر خود اهمیت می‌دهند. برای داشتن چنین موهایی ممکن است مجبور شوید چندین ماه به طور مداوم وقت بگذارید، اما برخی افراد بدون هیچ حوصله یا تاخیری در یک روز آن را تجربه می کنند. خوشبختانه روش هایی مانند اکستنشن خیلی زود ما را به این موهای زیبا می‌رساند.

اکستنشن مو در خانه
اکستنشن مو در خانه

با این کار موها در اسرع وقت به زیباترین حالت خود خواهند رسید. مثلا هنر حرفه ای هالیوود که ظاهرا موهای زیبا و پرپشتی دارند اما جالب است بدانید که معمولا از اکستنشن استفاده می کنند و این سوال پیش می‌آید که آیا انجام این کار باعث ریزش موی آنها نمی‌شود؟! در این قسمت از نمناک به تعدادی از این سوالات در مورد اکستنشن مو پاسخ می‌دهیم. در ادامه این مقاله از مجله نوبل به اکستنشن مو و اکستنشن مو در خانه خواهیم پرداخت.

اکستنشن مو چیست

اکستنشن مو چیست؟ اکستنشن مو روش خاصی است که برای افزایش حجم و عمق موهای طبیعی اضافه می شود و انواع مختلفی دارد. می‌توانید پس از مشاوره های لازم و در نظر گرفتن عواملی مانند نیازهای شخصی، بودجه مالی، نوع مو و طول مو از اکستنشن مو استفاده کنید. اکستنشن مو بی خطر است و امروزه بسیاری از زنان در سراسر جهان به این محصولات اعتماد دارند. دلیل اصلی این اطمینان، توانایی اکستنشن مو در پنهان کردن بسیاری از مشکلات مانند نازک شدن مو، ریزش مو و حتی طاسی است.

خانم‌ها در هر سنی به راحتی می‌توانند این اکستنشن‌ها را تهیه کنند، اما توجه به برند و نوع این محصولات قبل از استفاده واقعا ضروری است. داشتن موهای پرپشت و بلند آرزوی خیلی هاست، مخصوصا خیلی‌ها که ظاهر چهره برایشان اهمیت فوق العاده ای دارد. مثلا بازیگران هالیوود. اما شاید ندانید در میان بازیگران زن هالیوودی که به نظر موهایی زیبا و پرپشت دارند، کم نیستند کسانی که برای رسیدن به هدف مورد نظر خود از اکستنشن مو استفاده می‌کنند. میپرسی چرا و چگونه؟ آیا این برای آنها عوارضی ندارد؟ آیا این باعث ریزش موی آنها در دراز مدت نمی‌شود؟

انواع اکستنشن مو:

طبیعی: این نوع از موهای واقعی و طبیعی انسان ساخته می شوند.

مصنوعی: این نوع از مو در کارخانه ها تولید خواهند شد.

اکستنشن جلوی مو در خانه
اکستنشن جلوی مو در خانه

1- استفاده از موهای طبیعی

اکستنشن مو در خانه با استفاده از موهای طبیعی در اکستنشن بیشتر توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند، قیمت این موها بالاست و همچنین اکستنشن‌های طبیعی مانند موهای خودتان شامل قابلیت رنگ کردن، دکلره، هایلایت و … می‌باشد. ماندگاری اکستنشن بستگی به طبیعی دارد. مو سرعت رشد موهای فرد از 3 ماهگی تا 6 ماهگی است اما باید هر 45 روز یکبار توسط متخصص ترمیم شود.

2- استفاده از موهای مصنوعی

در این روش طول موی اضافه شده باید حداکثر 30 سانتی متر افزایش یابد، بیشتر از این وزن موها را افزایش داده و به پوست سر فشار وارد کرده و باعث ریزش طبیعی و نازک شدن موها می‌شود. بهترین طول متوسط برای اکستنشن موی مصنوعی 22 سانتی متر است. مدت زمان این نوع اکستنشن حدود 3 تا 4 ماه است و فاصله آنها از پوست سر بستگی به سرعت رشد مو و سن شما دارد. هر چه سن شما بیشتر باشد، فاصله موهای مصنوعی دیرتر می‌شود. از پوست سر دور می‌شود.

انواع روش‌های نصب اکستنشن مو

چسب کراتین
چسب بی‌ضرری است که برای جلوی سر و کسانی که موهای نازک و کم پشت دارند روش خوبی است. می‌شود و می‌چسبد.

حلقه
این روش برای افراد با موهای نازک و کوتاه زیبا نیست و حلقه در هنگام جمع آوری مو مشخص می‌شود. در این روش حلقه واشر داخل شاخه‌ای از موهای مصنوعی قرار می‌گیرد و موهای طبیعی با قلاب های مخصوص به همان حلقه کشیده می‌شود. با انبر مخصوص رینگ‌ها را محکم فشار می‌دهند تا موها ثابت شوند و به این ترتیب موهای مصنوعی به موی طبیعی متصل می‌شوند.

فواید مصرف لوبیا سبز برای سلامتی چیست + مضرات

دوخت مو
این روش هیچ آسیبی به مو وارد نمی کند، می‌توانید هر زمان که بخواهید آن را از موهای معمولی پاک کنید.

اکستنشن مو به روش لاین
سریع‌ترین روش اکستنشن لاین از پرپشت شدن موهای خود لذت ببرید، زیرا در این روش از چسب و حلقه استفاده نمی‌شود.

اتصال حرارتی

که ابتدا دسته‌ای نازک از مو جدا شده و کمی بالاتر از ریشه مو روی چسب مخصوص مالیده می‌شود و دسته نازکی از اکستنشن مو روی آن قرار می‌گیرد سپس این موها با گیره یا انبر مخصوص به هم فشرده می‌شوند. حرارت چسب، چسب را ذوب می‌کند و موهای مصنوعی به موهای طبیعی می‌چسبد، اما در این روش احتمال ریزش و آسیب مو بیشتر است.
چگونه می‌توان موهای اضافی را از موهای طبیعی جدا کرد؟
برای حذف اکستنشن بهتر است خودتان کار نکنید و حتما به متخصص مراجعه کنید. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که ارتباط مستقیمی با روش نصب اکستنشن مو دارد.

ریمو اکستنشن مو با اتو
ریمو اکستنشن مو با اتو

اکستنشن مو از کجا می‌آید؟

گونه‌های مصنوعی از پلاستیک و فرآورده‌های نفتی در کارخانه تولید می‌شوند، اما انواع طبیعی معمولا از هند وارد می‌شوند. خانم‌های هندی معمولا موهای خود را رنگ نمی‌کنند و موهایی پر و با کیفیت دارند. بلند کردن و فروش مو نیز یک تجارت در هند است که این کار باعث زیبایی و سلامت مو نیز می‌باشد.

شستن مو با اکستنشن:

بهتر است تا پنج روز اول پس از نصب اکستنشن موهای خود را نشویید تا چسب‌ها کاملا در جای خود قرار گیرند. در هفته اول ممکن است پوست سر شما خارش کند. در این صورت از اسپری موی مرطوب کننده استفاده کنید. این خارش پس از عادت کردن پوست سر به اکستنشن برای چند روز طبیعی است.

ابتدا قبل از شستن موها را شانه کنید تا گره آن باز شود سپس به آرامی دوش گرفته و شامپو بزنید و از بالا به پایین فشار دهید تا تمیز شود. هرگز مالش ندهید، سپس کاملاً بشویید. حتما بعد از آن از نرم کننده مو استفاده کنید و مراقب باشید که برای شل شدن اکستنشن ها به محل نصب آن دست نزنید. پس از استحمام، موها را به آرامی داخل حوله فشار دهید اما حوله را به سمت بالا یا پایین نکشید.

موهای کشیده چه نوع مراقبتی نیاز دارند؟

برخلاف آنچه گفته می‌شود بعد از اکستنشن مو باید از شامپو و ماسک موی مخصوص استفاده کنید، باز هم می‌توانید از محصولاتی که قبلا استفاده می‌کردید استفاده کنید اما با استفاده از محصولات مخصوص موهای کشیده شده، کیفیت و درخشندگی موهای اضافه شده را حفظ کنید. کمک می‌کند. البته توجه داشته باشید که محصولات حاوی سیلیکون ممکن است چسب را شل کنند. هنگام خشک کردن ابتدا باید از حوله استفاده کنید تا موها کاملا مرطوب شوند و پس از طی مسافت 15 سانتی متری موها را با سشوار خشک کنید.

مشکلات اکستنشن مو چیست؟

این نوع مو به طور طبیعی سبوم و کراتین ندارد و مصنوعی بودن خود را در بین موهای طبیعی نشان می‌دهد و درخشندگی موی دیگری ندارد. اما اگر مدل کوتاه و مدل مو مناسب نباشد، به راحتی می‌توان آنها را در بین موها تشخیص داد. علاوه بر این، پوشیدن این نوع مو با پوست سر باعث خارش می‌شود و خاراندن سر باعث ریزش این موها می‌شود.

آیا افزونه قابل استفاده مجدد است یا باید آن را دور انداخت؟
اگر از موهای طبیعی که به کمک گیره به موها چسبانده شده استفاده کرده‌اید، می‌توانید به راحتی آن‌ها را جدا کرده و در صورت نگهداری و مراقبت از آن بارها استفاده کنید.

عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو

1. بهترین اکستنشن را برای همه شرایط خود انتخاب کنید: اولین نکته مهم این است که اکستنشن‌هایی را انتخاب کنید که دوام بیشتری داشته باشند. اکستنشن‌های ارزان قیمت ممکن است در اوایل خوب به نظر برسند، اما خیلی سریع خراب می‌شوند و نیاز به تعویض دارند. اگر موقتاً در اشتباه نیستید، پس از تحقیق کافی حتماً بهترین افزونه را خریداری کنید.

2. رنگ مو یکی از عوامل مهم است: اکستنشن انتخابی شما باید تا حد امکان به موهای طبیعی شما نزدیک باشد. یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند انتخاب اکستنشن‌های تیره یا روشن‌تر از موهای خودشان است که زیبایی موهایشان را از بین می‌برد.

3. از اکستنشن‌ها به درستی مراقبت کنید: برای شستشوی اکستنشن‌ها حتما از شامپوهای بدون سولفات و پارابن استفاده کنید. گیره‌ها و اکستنشن‌های گیره باید در پایان روز از موهای طبیعی پاک شوند و هرگز برای مدت طولانی روی پوست سر باقی نمانند.

مزایای اکستنشن مو:

 1. پرپشت شدن موها در کمترین زمان ممکن
 2. بلند کردن مو در کمترین زمان ممکن

معایب اکستنشن مو:

روش نصب موی مصنوعی گیره دار
روش نصب موی مصنوعی گیره دار

هزینه آرایشگر

قیمت اکستنشن در آرایشگاه ها علاوه بر اینکه بسته به نوع موهای استفاده شده در آن متفاوت است، به تعداد شاخه‌هایی که در مو کاشته می‌شود نیز بستگی دارد و به همین دلیل ممکن است اکستنشن از صد هزار تا یک میلیون تومان قیمت داشته باشد.

در اکثر روش‌های اکستنشن، موهای مصنوعی به موی اصلی سر یا اطراف آن چسبانده می‌شود، اما روش‌هایی نیز وجود دارد که در آن موهای مصنوعی با گیره‌های مخصوص به مو چسبانده می‌شوند و می‌توان آنها را از بین برد.
اگر اکستنشن موها را بلندتر و پرپشت‌تر نشان می‌دهد، چرا هیچ متخصص پوست حاضر به اکستنشن برای بیمارانی که از نازک شدن موها شکایت دارند، نیست و این گونه افراد برای اکستنشن به آرایشگاه‌ها مراجعه می‌کنند؟

بهترین شامپو برای موهای خشک در سال 2023

اکستنشن باعث ریزش شدید مو می‌شود

یکی از دلایل اصلی ریزش مو، ریزش بیش از حد مو است. به این نوع ریزش مو، آلوپسی آره آتا گفته می‌شود که در آن موهای قسمت‌هایی از سر که بیشترین استرس را داشته و کنده شده‌اند به تدریج طاسی می‌شوند. این نوع ریزش مو در خانم‌هایی که همیشه دم اسبی دارند یا موهایشان را محکم می‌بافند بسیار رایج است. می‌پرسید این چه ربطی به اکستنشن مو دارد؟ یکی از عوارض اکستنشن ریزش مو است زیرا در اکستنشن موها بیش از حد کشیده می‌شوند و به همین دلیل بعد از مدتی شروع به ریزش می‌کنند و اگرچه ممکن است در اول و دوم موها خیلی کم نشوند. بارها ولی در دفعات بعدی کاهش آن کاملا مشهود است.

میزان آسیب مو بسته به تعداد اکستنشن مو و نوع مو متفاوت است. اگر فولیکول‌های مو آسیب ببینند، ممکن است برای همیشه کچل شوند و موها دیگر در مناطقی که بیش از حد کشیده شده‌اند رشد نکنند و استفاده از نرم کننده‌ها و داروها کمکی به بهبود وضعیت آنها نمی‌کند.

ریزش مو بعد از اکستنشن اگرچه چاره‌ای نیست، اما اگر اکستنشن مو دارید، حداقل با مشورت پزشک، استفاده از مکمل‌های مو مانند آهن، روی و بیوتین برای کاهش ریزش مو ممکن است کمی کمتر شود.

مودار، حساس می‌شود

سر قرمز با پوست متورم و تاول زده که موهای زیادی روی آن چسبیده است! افکار او شما را نیز می‌ترساند! از کجا بفهمید برای چسباندن موهای مصنوعی به سر از چه نوع چسبی استفاده می‌شود و آیا به آن حساسیت دارید یا خیر؟
اگر فردی سابقه آلرژی دارد و اصرار دارد که با وجود این همه عوارض، موهای شیرین خود را برای اکستنشن به آرایشگاه بسپارد، باید حداقل پس از مشورت با پزشک، تست حساسیت انجام دهد تا متوجه شود که آیا به چسب حساسیت دارد یا خیر. نه اکستنشن‌های زیادی وجود دارد که حتی بهتر است از کلاه گیس با وجود معایبی که دارد استفاده کنید. البته هنگام استفاده از کلاه گیس باید مراقب باشید که هر از چند گاهی آن را بردارید تا سرتان نفس بکشد و به هیچ وجه استفاده از کلاه گیس را با کسی در میان نگذارید.

سایر معایب:

 • موهای زائد به دلیل اینکه به موهای خود فرد می‌چسبند، به آن فشار وارد می‌کنند که می‌تواند به موهای اصلی فرد آسیب برساند.
 • این می‌تواند سردرد را در افرادی که قبلا میگرن یا سردردهای مزمن داشته‌اند بدتر کند.
 • برخی از افراد ممکن است به چسب‌ها حساسیت داشته باشند و مشکلات پوستی داشته باشند.
 • در ابتدا ممکن است احساس ناراحتی کنید زیرا به آن عادت ندارید.
 • خوابیدن با آنها در ابتدا سخت است
 • نیاز به مراقبت دارد

روش‌های اکستنشن مو

اکستنشن گیره ای جلو مو
اکستنشن گیره ای جلو مو

اکستنشن‌های سرد

در این نوع اکستنشن از هیچ وسیله ای استفاده نمی‌شود و برای نصب مو از چسب گیاهی بی‌رنگ به نام کراتین یا حلقه‌های فلزی استفاده می‌شود. فر معمولا برای موهای پرپشت استفاده می‌شود. اکستنشن‌های سرد شامل اکستنشن کلیپسی، دوخت مو، اکستنشن بافت، اکستنشن نخ و اکستنشن حلقه می‌باشد.

اکستنشن‌های گرم

این نوع اکستنشن با کمک دستگاه انجام می‌شود و شامل اکستنشن چسب و اکستنشن لیزری می‌باشد. که هم توسط دستگاه و هم توسط حرارت انجام می‌شود. در اکستنشن لیزر، موهای انتخاب شده با چسب کراتینه و با تابش اشعه لیزر به کناره مو چسبانده می‌شوند. استفاده از چسب‌های رولی و دو طرفه جدیدترین نوع اکستنشن گرم می‌باشد.

آموزش اکستنشن مو در خانه

می‌توانید اکستنشن مو سفارشی را در خانه نصب کنید. در ادامه اکستنشن مو و متداول‌ترین مراحل و روش‌های نصب را به شما آموزش می‌دهیم.

آموزش اکستنشن مو – مدل گیره

نصب این نوع اکستنشن بسیار آسان و سریع است و برای مواقعی که وقت کافی ندارید پیشنهاد می‌شود. البته بهتر است هنگام خواب آنها را از روی موهای خود جدا کرده و در طول روز مجدداً نصب کنید.

این اکستنشن‌ها به صورت مصنوعی و طبیعی موجود هستند و موها به گیره‌ای نزدیک ریشه متصل می‌شوند و به این ترتیب بین موهای طبیعی نصب می‌شوند. یک ست اکستنشن گیره معمولاً دارای هشت بند مو است. همچنین طول و عرض این نوع اکستنشن بین 5 تا 20 سانتی متر می‌باشد.

آموزش اکستنشن مو در خانه

اکستنشن مورد نظر خود را بخرید. ست موی اکستنشن ردیفی از مو است که به گیره‌های موی طبیعی شما می‌چسبد.
موهای خود را تقسیم کنید؛ برای این کار موهایتان را جمع کنید و دم اسبی ببندید. یک لایه مو بگذارید و آن را دور گردن خود بپیچید و یک سری اکستنشن نصب کنید. هر بار یک لایه 2.5 سانتی متری از موهای جمع شده باز کنید و موها را به آن بچسبانید.

اکستنشن چیست و چگونه است
اکستنشن چیست و چگونه است

موهای خود را با شانه شانه کنید تا حجم موها از ریشه 2 تا 3 سانتی‌متر بیشتر شود و اکستنشن موها راحت تر نصب شوند و از لیز خوردن روی موها جلوگیری شود. همچنین کلیپ ها را پوشش می‌دهد. گیره را به ریشه مو وصل کنید؛ مطمئن شوید که آن را فقط در پشت و دو طرف نه از جلو به پالت‌ها میخ کنید. البته بعد از نصب می‌توانید آنها را کوتاه کنید تا با موهایتان سازگاری داشته باشند.

یک لایه دیگر از موهای بسته خود را باز کنید و مراحل ذکر شده در بالا را تکرار کنید. ریشه موها را بپوشانید و تارها را یکی یکی به موهای خود بچسبانید. در نهایت موهایتان را بپوشانید و دوباره برس بزنید تا نرم شوند. اگر گیره ها قابل مشاهده هستند، موها را مجدداً نصب کنید تا گیره‌ها پنهان شوند.

8 مدل از بهترین ژل موی سر ایرانی و خارجی

آموزش اکستنشن مو در خانه – مدل حرارتی

در این نوع اکستنشن، چسب کراتین به یک سر موهای انتخاب شده (طبیعی یا مصنوعی) زده می شود و با وسایل گرم کننده روی موها نصب می‌شود. اکستنشن‌های حرارتی بادوام‌ترین نوع اکستنشن مو هستند، اما قیمت آن‌ها بسیار بیشتر از نوع گیره‌ای است. با وجود استفاده از حرارت برای نصب اکستنشن، آسیب زیادی به موهای طبیعی وارد نمی‌کند. البته چون نصب آن سخت است بهتر است شخص دیگری این کار را برای شما انجام دهد.
مراحل نصب اکستنشن حرارتی

چشم انداز

ابتدا موهای خود را با شامپو بشویید و کاملا خشک کنید تا چسب به موها بچسبد. موهای خود را با تقسیم کننده تقسیم کنید. تقسیم کننده موها را شکافته و از سوختن پوست جلوگیری می‌کند. قسمتی از موها را از پشت گردن جدا کنید و بقیه را روی سر سنجاق کنید. برای تقسیم موها بهتر است از پشت سر شروع کنید. برای ساخت تقسیم کننده، یک مقوا نازک به قطر 6 سانتی‌متر را به صورت دایره‌ای به قطر سه اینچ ببرید. یک دایره از یک طرف به سمت مرکز آن (شعاع) ببرید و در وسط دایره یک سوراخ یک تا دو میلی‌متری ایجاد کنید. تارهای کوچک مو را از وسط دایره بگیرید و اکستنشن‌ها را بچسبانید.

اکستنشن‌ها باید تا حد امکان نزدیک به پوست سر و موازی با فولیکول‌های مو قرار گیرند. سپس اکستنشن مو را با استفاده از اتو مو به موهای خود بزنید. مراقب باشید هنگام اتو کردن موهایتان نسوزد. با انگشت، موهای کشیده‌ای را که هنوز گرم هستند کنار موهایتان بچرخانید تا چسب بهتر جذب شود. آن را به تارهای دیگر مو نیز بمالید. تا اثر طبیعی داشته باشد.

پس از اتمام اکستنشن موها را با یک معاینه نرم (بدون برجستگی انتهایی) حالت دهید. توجه داشته باشید که فشردن و کشیدن فولیکول‌های مو باعث خارج شدن اکستنشن‌های تازه متصل شده می‌شود.

روش کراتینه با دستگاه لیزر

در این نوع اکستنشن حجم موهای انتخابی و موهای طبیعی فرد باید متناسب باشد و فاصله بین موهای کشیده نیم سانتی‌متر باشد. مزیت دستگاه لیزر نسبت به دستگاه‌های قدیمی قابلیت تغییر دما است. دستگاه‌های قدیمی دمای یکنواختی دارند که باعث آسیب به مو می‌شود. چسب کراتین ساختاری شبیه به مو دارد و آسیب کمتری به مو وارد می کند و به سرعت خنک می‌شود.

اکستنشن مو در منزل

ابتدا موها را از یک طرف کاملا باز کنید و با استفاده از دستگاه چسب کراتین را روی موها بمالید. برای رج دوم باید یک لایه مو ریخته و لایه بعدی را انتخاب کنید تا اکستنشن بین دو تکه باشد مثل روش زیگزاگ یا چیدن آجر. مراحل را تکرار کنید تا پسوند کامل شود.

هنگام اکستنشن دقت کنید که هنگام جمع کردن موها لبه‌های موهای کشیده دیده نشود. همچنین بهتر است از موهای طبیعی استفاده کنید تا موهایتان آسیب نبیند. برای از بین بردن این نوع اکستنشن دور موها بپیچید و چسب ها را با پنبه آغشته به پاک کننده‌های مخصوص باز کنید و با انبردست آن را شل کنید و سپس با یک شانه ظریف چسب‌ها را از روی مو جدا کنید.

اکستنشن لیزری بسیار محو شده است و حتی در قسمت جلوی سر نیز قابل استفاده است. این روش بادوام‌ترین روش اکستنشن مو است.

آموزش اکستنشن مو در خانه – روش میکرو

میکرو جدیدترین مدل اکستنشن مو می‌باشد. این نوع اکستنشن شبیه اکستنشن رینگ است و ابزارهای مشابهی دارد اما حلقه کمی بزرگتر از دانه‌های به کار رفته در میکرو است. در اکستنشن حلقه، اتصال مو با حلقه ثابت است. که به تارهای مو فشار وارد می‌کند و اکستنشن‌ها را از هم جدا می‌کند و ظاهری ظریف در مو ایجاد می‌کند. موهای زیر حلقه نیز پوسیده می‌شوند.

در روش میکرو آسیب به موها کم است و حتی برای موهای جلوی سر نیز قابل استفاده است. میکروفون‌ها مهره‌های بسیار کوچکی هستند که با دستگاه روی موها نصب می‌شوند و رنگ‌های مختلفی از میکروب‌ها در بازار وجود دارد که برای سازگاری با هر نوع رنگی مناسب است. در این نوع اکستنشن ابتدا یک لایه نازک از مو جدا کرده و با استفاده از دستگاه موها را از میکرو رد کرده و با انبردست فیکس کنید. ظرافت و دقت در انجام میکرو اکستنشن بسیار مهم است، به طوری که در ظاهر مو مشخص نیست.

چگونه از موهای کشیده مراقبت کنیم؟

 • موها را با برس نرم و به آرامی از بالا به پایین شانه کنید.
 • هنگام خواب، موهای بالای سر را جمع کنید. این کار از کشیده شدن و گره خوردن آنها جلوگیری می‌کند.
 • برای شستن موهای خود از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید و فقط برای ساقه مو از نرم کننده استفاده کنید.
 • موها را به صورت تافت یا نرم کننده‌های سیلیکونی نزنید، زیرا باعث ریزش اکستنشن می‌شوند.
 • برای رنگ کردن مو بهتر است از یک آرایشگر مجرب کمک بگیرید.

منبع: Hair extensions

اکستنشن مو – اکستنشن مو چیست – اکستنشن مو در خانه – اکستنشن مو در منزل – عوارض اکستنشن مو – آموزش اکستنشن مو – ریمو اکستنشن مو

مطالب مرتبط:

 قرص ضد بارداری و ریزش مو

بهترین شامپو مخصوص موهای خشک

شامپو مخصوص موهای چرب

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا