مد و استایل

8 راز انتخاب کراوات که باید بدانید

کراوات یکی از اکسسوری‌های لباس رسمی مردانه است که باید برای انتخاب کراوات باید معیارهایی را در نظر گرفت مثل اندازه کراوات ، رنگ کراوات و طرح کراوات، مدل گره کراوات و الگوی مناسب آن به برخی نکات مهم توجه کنید. کراوات‌ها، پیراهن‌ها و کت و شلوارها رازهایی دارند که سبک شناسان حرفه‌ای می‌دانند. اسراری که اگر قبلاً آن‌ها را نمی‌دانستید، می‌توانند به جای کت و شلوار فانتزی و کراوات ابریشمی، دفتر یا محل کار شما را فریبنده جلوه دهند.

آیا تا به حال جلوی آینه ایستاده‌اید که به یک جلسه کاری یا مهمانی بروید و کراوات‌های مختلفی را روی پیراهن خود یا کنار کت و شلوار بپوشید و فکر کنید گزینه درستی است یا نه؟
البته، همیشه یک کلیشه وجود دارد که نشان می‌دهد زنان بیشتر از مردان ظاهر می‌شوند، زیرا آنها تصمیمات بیشتری در مورد ظاهر خود دارند، اما وقتی صحبت از افزودن جزئیاتی مانند کراوات یا روسری می‌شود، این از آنچه تصمیم می‌گیرد بسیار زیباتر است. با سایت مجله نوبل همراه باشید.

نکته مهم در خرید و انتخاب کراوات هنگامی آغاز می‌شود که، شما قرار نیست لباس را بر اساس کراوات انتخاب کنید، این کراوات است که بر اساس لباس شما انتخاب می‌شود، بنابراین هنگام خرید کراوات به این نکته توجه کنید، آیا کراوات است که نظر شما را جلب کرد آیا با لباسی که در کمد دارید متناسب است یا نه؟

کراوات لاکچری
کراوات لاکچری

1.اندازه کراوات

اولین و احتمالاً مهم‌ترین نکته در انتخاب کراوات مدرن شیک انتخاب اندازه کراوات است. اندازه کراوات ، طول کراوات و عرض کراوات یک قانون کلی دارد. به عنوان یک قانون کلی، برای انتخاب یک کراوات مناسب و ظریف، باید متناسب با اندازه کراوات شخصی که آن را پوشیده است، انتخاب کنید. برای افراد بلند قامت و تنومند به کراواتی احتیاج دارند که کمی بلند باشد و به قول معروف بزرگ باشد و انتهای کراوات باید با سگک کمربند تلاقی کند. از نظر طول و عرض کراوات، استاندارد است و بهترین ظاهر برای افراد بزرگ، حدود 9 تا 10 سانتی‌متر عرض است.

از طرف دیگر، مردان کوتاه قد و هیکل باریک بهتر است کراوات‌هایی با عرض کمتر از 6 سانتی متر تا 7 سانتی متر انتخاب کنند. به یاد داشته باشید که در کنار قد و اندام شما، مدل کت یا کت و پیراهنی که می‌پوشید، سبک کراوات و مدل کراواتی را که می‌بندید، کامل می‌کند. در زمستان یک قانون خوب برای انتخاب کراوات متناسب با ژاکت این است که لبه کراوات باید باریکتر از لبه کت باشد و به قول معروف شما باید کراوات های لاغر بپوشید. در افرادی که اندامی کوچک و باریک دارند، برخلاف افراد دارای اندام بزرگ، بهتر است قد کراوات کوتاه‌تر باشد و به سگک کمربند برخورد نکند.

برای اینکه بدانید کراوات دقیقاً در کجای پیراهن شما قرار دارد، در نظر بگیرید که برای افراد کوتاه قد انتهای کراوات باید نزدیک مرکز سگک کمربند و برای افراد بلند قد سگک کمربند باشد. دوم، اندازه گره کراوات باید دقیقاً شکاف درز و گردن را پر کند. مطالب بیشتر را در بخش برترین های مد و استایل مطالعه بفرمایید. در نگاه کلی اندازه کراوات بسیار حائز اهمیت است.

طلای کم اجرت چیست؟ و چرا باید سرمایه گذاری کرد
انواع کراوات
انواع کراوات

2.کراوات و تناسب بدن

تناسب کراوات به طول و عرض آن مطابق با فرم اندام و سبک لباس مردانه اشاره دارد. یک مرد قد بلند و چهار شانه با کت و شلوار بهتر است کراوات بلندتری بخرد تا پایین کراوات سگک کمربندش را لمس کند. جریان برای یک مرد خوش تیپ عکس است، کراوات نه تنها باید برای او باریک باشد، بلکه باید کوتاه‌تر باشد. برای کسانی که به اندازه متوسط نزدیک هستند، کراوات هایی با عرض 7.5 تا 10.5 سانتی‌متر مناسب است.

3.رنگ کراوات

بسیاری از افراد هنگام انتخاب رنگ مناسب کراوات خود دچار سردرگمی می‌شوند. و گاهی اوقات با تمام وسواسی که دارند رنگ اشتباه را انتخاب می‌کنند. به عنوان مثال، کراوات‌های مشکی، برخلاف تصور عمومی، فقط در موارد رسمی باید پوشیده شوند. و در موارد دیگر، از رنگ های مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر پیراهنی به رنگ آبی روشن به تن کرده اید، کراواتی با طرح ساده به رنگ آبی روشن و سبز روشن انتخاب کنید. اما اگر می‌خواهید برجسته‌ترین قسمت لوازم جانبی لباس شما رنگ کراوات شما باشد. بهتر است از رنگ‌های رنگارنگ و برجسته‌تری مانند قرمز یا زرشکی استفاده کنید.

نکته مهم و کاربردی دیگر در انتخاب کراوات مدرن مناسب و شیک، رنگ صورت شماست. فرقی نمی‌کند که به دنبال مدل کراوات 2020 یا 2021 هستید یا حتی مدل‌های کلاسیک و قدیمی. یک قانون کلی در انتخاب مدل کراوات این است که اگر پوست شما بلوند و سفید است از رنگ های تیره استفاده نکنید. رنگ‌های روشن و ملایم به نام پاستل بهترین گزینه برای شماست.

اگر پوستی سفید اما چشم و ابرو سیاه دارید، از رنگ‌های متوسط استفاده کنید. به عنوان مثال، سر اردک سبز یا سرخابی و صورتی خردل. افرادی که پوست تیره دارند نیز باید به رنگ پیراهن و کراواتی که انتخاب می‌کنند نزدیک باشند. به طور کلی، رنگ‌های پاستلی ملایم برای بهار تابستان و رنگ‌های روشن و تیره برای پاییز و زمستان بهترین هستند.

رنگ کراوات
رنگ کراوات

4.طرح‌ها و الگو برای انتخاب کراوات مدرن مناسب و شیک

بعد از انتخاب رنگ کراوات، انتخاب یک طرح مناسب نیز نقش مهمی در تعادل کراوات با سبک شما و دلپذیرتر به نظر رسیدن و بدون شک مهم‌ترین اصل در انتخاب و هماهنگی پیراهن و کراوات دارد. برای انتخاب طرح صحیح کراوات با پیراهن، حتماً از رنگ پیراهن متناسب با رنگ طرح‌ها و طرح کراوات استفاده کنید، نه رنگ زمینه کراوات. البته این قاعده در مواردی که کراوات‌های تنگ و طرح دار می‌بندید، اعمال می‌شود.

از طرف دیگر، رنگ طرح‌های کراوات باید متناسب با رنگ کت و شلوار و پیراهن شما باشد. به یاد داشته باشید که از رنگ‌های متضاد طرح‌ها و پیراهن استفاده نکنید یا به عبارتی طرح و رنگ پیراهن را ترکیب کنید. نکته مهم دیگر اینکه طرح کراوات نباید با طرح پیراهن منطبق باشد. به عنوان مثال، کراوات راه‌ راه را با پیراهن راه راه ترکیب نکنید. بهترین انتخاب برای پیراهن‌های راه راه بزرگ، کراوات‌هایی با طرح راه راه ، نقطه‌ای یا جامد است.

اما به طور کلی، بهترین طرح‌های پیراهن برای کراوات‌های طرح دار یا طرح دار، پیراهن‌های ساده هستند. پاستلی، شیری، کرم، آبی آسمانی و سفید روشن با تمام طرح های کراوات به خوبی سازگار است و احتیاج به مراقبت و وسواس زیادی ندارد. مانند الگوی کراوات داماد که نه جدید است و نه قدیمی و این قاعده همیشه وجود داشته است. به طور کلی مهمترین نکته این است که رنگ و طرح پیراهن باید با رنگ و طرح کراوات متفاوت باشد و البته طرح و رنگ کراوات باید مشخص و واضح باشد.

چگونه پیراهن را درون شلوار قرار دهیم؟
کراوات با شلوار جین
کراوات با شلوار جین

5.ست کراوات

بستن کراوات با طرح‌های شلوغ و پر ازدحام یکی از بزرگترین مشکلات آقایان در انتخاب نوع و سبک آن است و البته به همین دلیل کراوات های ساده طرفداران بیشتری دارند و بیشتر خریداری می‌شوند. گرچه کراوات طرح دار کمتر از کراوات‌های ساده یا ظریف پوشیده می‌شود. اما اگر با کت و شلوار مناسب و ترکیب پیراهن ست شوید می‌توانید نفس راحتی بکشید.
نکته اساسی در انتخاب کراوات طرح دار این است که رنگ طرح با رنگ کت و شلوار و پیراهن مطابقت داشته باشد (این مورد را در قسمت قبلی مربوط به رنگ ها بررسی کنید) و نکته بعدی این است که طراحی کراوات نباید با طرح مغایرت داشته باشد.

وقتی سراغ کراوات طرح دار و پیراهن مردانه می‌روید، لطفا سعی نکنید دقیقاً همان الگوی پیراهن را تکرار کنید، به عبارت دیگر، یک کراوات راه راه کوچک نباید با پیراهن راه راه مردانه قرار داده شود، برای این پیراهن، به دنبال کراوات با الگوی مرمر. راه راه خالی، ساده یا حداقل بزرگ بروید. طرح‌های کاملاً یکسان باعث خطای دید در چشم می‌شوند. اگر در طراحی کراوات و پیراهن تازه وارد هستید و به دنبال خرید کراوات طرح‌دار هستید، آن را با یک پیراهن یا کت و شلوار ساده ست کنید. همچنین طرح‌های ساده و تکراری مانند نقطه، گل‌های کوچک یا چهارخانه و لانه زنبوری را انتخاب کنید.

ست کراوات 2021
ست کراوات 2021

6.ست کراوات و پیراهن مردانه

بازی کراوات با پیراهن مردانه اولین نکته در مورد دنیای کراوات زدن است. در مرحله بعدی باید بازی کراوات و کت را انتخاب کنید، زیرا اگرچه می توانید کت خود را هنگام شام، کراوات و پیراهن را از تن بیرون کنید. در طول مهمانی همراه همیشگی خواهد بود.

برای شروع، مثل همیشه، باید بدانید که ساده‌ترین پیراهن‌هایی که می‌توانید با کراوات بپوشید، پیراهن‌های ساده و طرح دار هستند. پیراهن سفید مردانه زمینه طبیعی برای هر طرح و رنگ کراواتی ایجاد می‌کند. رنگ‌های آبی روشن، پاستلی و شیری نیز رنگ‌هایی هستند که باعث می‌شوند پیراهن با هر کراوات به خوبی جا بیفتد و تضاد رنگی ایجاد کند.

برای پیراهن‌های راه راه قاعده کلی این است. که راه راه های کراوات دقیقاً به اندازه و عرض طرح پیراهن نباشد. اگر پیراهن راحتی را انتخاب کرده‌اید. یک طرح کراوات را انتخاب کنید که به همان راحتی باشد، اما یک پیراهن راه راه سرخابی را با یک کراوات ابریشمی رسمی ست نکنید.

کراوات قرمز
کراوات قرمز

7.ست کت و شلوار و کراوات مردانه

کت و شلوارهای تیره ساده به خصوص کت و شلوارهای خاکستری و سرمه‌ای را می‌توان تقریباً با هر رنگ کراواتی ست کرد. به همین دلیل خاکستری و آبی سرمه‌ای رنگ رسمی کت و شلوار مردانه است. زیرا کافی است که از قبل رنگ کراوات را با رنگ پیراهن خود تنظیم کرده باشید. و با خیال راحت به سراغ این دو مدل کت و شلوار بروید و حتما ترکیب آنها به خوبی از آب بیرون می‌آیند.

گردنبند چوکر چیست؟

این قانون اما اشتباه است: هنگام انتخاب کراوات تیره با رنگ آبی بهتر است سراغ کت و شلوار خاکستری یا مشکی نروید. برای کت و شلوارهای سیاه و خاکستری، بهترین رنگ‌های کراوات، کراوات‌های تیره به رنگ بنفش یا قرمز است.
اگر می‌خواهید با کت و شلوار رسمی تیره خود جلوه‌ای جذاب ایجاد کنید. یک رنگ کراوات پررنگ و یک الگوی تکراری انتخاب کنید. البته یک کراوات ساده همیشه گزینه خوبی است اما اگر رنگ آن خیلی روشن باشد، ظاهر شما را از رسمی به نیمه رسمی تغییر می‌دهد.

کت و شلوارهای راه راه مردانه از همان قانون کلی پیراهن راه راه و کراوات پیروی می‌کنند. بنابراین اگر کت و شلوار نوار سوزنی به پا دارید، توصیه می‌کنیم. که برای انتخاب کراوات راه راه به خود زحمت ندهید. و سراغ خال خال یا کراوات گل بروید. از طرف دیگر، ست كردن كت و شلوار نوار سوزنی مردانه با یك كراوات ساده می‌تواند. شما را از مد بودن یا شبیه به دلقك بودن در سیرك در هر دو انتهای طیف قرار دهد.

مدل کراوات
مدل کراوات

8.ست کراوات با کت تک یا کت اسپرت

کت تک دکمه مردانه باید با کراوات‌هایی با طرح‌های رسمی‌تر، مانند طرح راه راه، ست شود. در حالی که کت ورزشی را می‌توان با کراوات‌های پشمی، ابریشمی گل و یا لکه‌های پولکا ست کرد. سرانجام، نکته مهم در مورد ست کراوات و پیراهن و البته دنیای کت و شلوار و ظاهر رسمی برای آقایان این است که شما گزینه های ویژه ای دارید. گزینه‌هایی که یک آرایشگر حرفه‌ای انتخاب می‌کند.

جمع بندی

یکی دیگر از مهمترین اصول برای انتخاب کراوات و انتخاب ست لباس مردانه مدرن مناسب و ظریف، ایجاد طرح و رنگ آن با انواع رنگ‌های کت و شلوار است. کت و شلوارهای گاه به گاه و حتی رسمی معمولاً آبی‌، مشکی یا خاکستری هستند. این رنگ‌ها برای تزئین با انواع رنگ‌ها و طرح‌های کراوات مناسب هستند. و هنگام انتخاب کراوات باید بیشتر از رنگ پیراهن خود استفاده کنید. این قانون در مورد کت و شلوارهای سفید نیز صدق می‌کند.

با این حال، اگر می‌خواهید شیک تر به نظر برسید. و همه نکات را با دقت دنبال کنید بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید .پوشیدن کراوات با رنگ قرمز و بنفش با کت و شلوار خاکستری است و البته هرچه تیره‌تر، بهتر است. برای کت و شلوار آبی، آبی تیره بهترین رنگ است، حتی اگر همه رنگ‌ها تنظیم شده باشد. قرمز و زرشکی‌های طرح دار نیز گزینه‌های خوبی هستند. اگر کت و شلوار قهوه‌ای یا کرم به تن کرده‌اید. رنگ‌های آبی و خاکستری و کراوات‌های طرح دار با تناژ یک‌رنگ بهترین گزینه هستند.

منبع: How to Choose a Tierizy

اندازه کراوات – کراوات – گره کراوات رسمی – اندازه استاندارد کراوات – اندازه کراوات روی پیراهن – قد کراوات – انواع کراوات – کراوات تا کجا باید باشد – طرح کراوات – اندازه کروات – نحوه استفاده از کراوات – فواید بستن کراوات – فرق کراوات زنانه و مردانه – کراوات در ایران – اندازه بلندی کراوات – اندازه کراوات مردانه – اندازه کراوات روی پیراهن – اندازه کراوات بچه گانه

مطالب مرتبط:

خوشبو کردن لباس

شلوار مام فیت

انتخاب پیراهن مردانه

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا