لباسمد و استایل

راهنمای انتخاب سایز مناسب لباس هنگام خرید آنلاین

انتخاب سایز مناسب لباس یک اصل مهم در خرید است. بسیاری از مردم خرید آنلاین را دوست دارند. این باعث صرفه جویی در زمان می شود، به شما امکان می دهد گزینه های زیادی را بررسی کنید، در ترافیک گیر نمی کنید، و تخفیف های گاه به گاه از فروشگاه های آنلاین دریافت می کنید. در ادامه با مجله نوبل همراه باشید.

اما این وسط یک مشکل وجود دارد. هنگام خرید حضوری، لباس را امتحان می کنید و از اندازه های آن مطمئن می شوید. این امکان در خرید اینترنتی وجود ندارد و در صورت عدم انتخاب صحیح سایز لباس، بسته ای دریافت می کنید که اصلا قابل استفاده نیست. راه حلی وجود ندارد؟ البته داره! کافیست مراحلی را که برای شما نوشته ایم دنبال کنید تا خرید اینترنتی لباس برای شما امری خوشایند شود.

در کشوی خیاطی به دنبال متر بگردید

قبل از اینکه گوشی را بردارید یا لپ تاپ را روشن کنید، یک متر بردارید. شما همچنین به یک ورق کاغذ و یک خودکار نیاز دارید. اندازه های خود را بگیرید و دانه را یادداشت کنید. یک آینه بلند نیز کمک خوبی است.

راهنمای انتخاب سایز مناسب لباس
راهنمای انتخاب سایز مناسب لباس

انتخاب سایز مناسب لباس برای زنان

1. دور سینه

دور سینه را از زیر بغل اندازه بگیرید، به طوری که متر از برجسته ترین قسمت قفسه سینه عبور کند.

2. کمر

باریک ترین قسمت کمر خود را پیدا کنید و دور آن را اندازه بگیرید. معمولاً کمی بالاتر از استخوان لگن است. قرار نیست متر کاملاً شنل باشد، اما باید آزادانه و راحت دور کمر شما قرار گیرد.

3. طول دامن

از این نقطه دور کمر می توانید طول دامن را اندازه بگیرید. مثلاً اگر قد دامن لباس 80 سانتی متر است، 80 سانتی متر از کمر را با زاویه عمود بر زمین اندازه بگیرید و علامت بزنید.

5 اشتباه زنان در لباس پوشیدن که فاجعه است

4. دور باسن

پهن ترین قسمت باسن محل مناسبی برای اندازه گیری سایز باسن است.

انتخاب سایز مناسب لباس برای مردان

سایز لباس برای خرید اینترنتی
سایز لباس برای خرید اینترنتی

1. دور گردن

برای خرید پیراهن به اندازه یقه نیاز دارید. متر را خیلی بالا نگیرید، باید از سوراخ گردن عبور کند.

2. دور سینه

برای اندازه گیری دور سینه، متر را از زیر بغل رد می کنند.

3. کمر

باریک ترین قسمت کمر را مشخص کنید و اندازه آن را بنویسید. کسانی که شکم بزرگی دارند باید متر را روی برجسته ترین قسمت معده قرار دهند.

4. طول شلوار

برای خرید شلوار باید قد خود را اندازه بگیرید. این اندازه گیری معمولاً از فاق تا مچ پا است. کار خود را آسان تر کنید و سایز شلوارهایی که برای شما مناسب است را بررسی کنید.

انتخاب سایز مناسب لباس برای کودکان

اندازه گیری کودکان هیچ تفاوتی با بزرگسالان ندارد. اما خوبی لباس های بچه گانه این است که در اکثر برندها لباس ها بر اساس سن 4 تا 5 سال مشخص می شوند. به این ترتیب زیاد درگیر انتخاب سایز نمی شوید. همچنین میتوانید مقاله تیپ دخترانه پسر پسند را نیز مطالعه کنید.

سایز لباس برای خرید اینترنتی مردانه
سایز لباس برای خرید اینترنتی مردانه

نکات طلایی برای اندازه گیری

  1. متر باید موازی با زمین باشد، مگر در هنگام اندازه گیری ارتفاع. با گرفتن قطر از متر، اندازه گیری ها دقیق نخواهد بود.
  2. اگر می خواهید زیر لباس خود را بالاپوش یا لباس زیر بپوشید، آنها را در حین اندازه گیری بپوشید.
  3. این اندازه ها ابدی نیستند. شما باید هر چند وقت یکبار اندازه گیری را تکرار کنید، ممکن است وزن یا چربی کم کرده باشید و برخی از اندازه گیری ها تغییر کرده باشند.
  4. وقتی گرسنه هستید و شکمتان به کمرتان چسبیده است، زمان مناسبی برای برداشتن یک متر نیست. اندازه گیری ها را بعد از غذا خوردن انجام دهید تا از درست بودن اندازه مطمئن شوید.

در دنیای اندازه ها چه می گذرد؟

در انتخاب سایز مناسب لباس احتمالاً گاهی اوقات بین سایزهای مختلف اشتباه گرفته شده اید و آرزو کرده اید که ای کاش تمام لباس های دنیا بر اساس سایزبندی ثابت بودند. متأسفانه این آرزو برآورده نمی شود، زیرا کشورهای مختلف سیستم خود را برای اندازه گیری دارند. اما خبر خوب این است که یکی از رایج ترین سیستم های مستقر در ایران، سیستم اروپایی است. سیستم های آمریکایی و انگلیسی در رتبه های بعدی قرار دارند.

سیستم سایز بندی اروپایی را با نشان اتحادیه اروپا، سیستم آمریکایی با نشان ایالات متحده و سیستم انگلیسی با علامت بریتانیا را روی لباس خواهید دید. کشورهای دیگر استانداردهای خاص خود را دارند، اما شما کمتر با آنها برخورد می کنید.

بهترین شلوارک لاغری برای خانم‌ها کدام است؟

این بار با دقت بیشتری به برچسب روی لباس نگاه کنید. سیستم آن همیشه زیر شماره اندازه نوشته می شود. مانند EU 36 که در سیستم سایزبندی اروپا به معنی سایز 36 است.

در جدول زیر می توانید تبدیل سیستم های مختلف را مشاهده کنید. به این ترتیب کافی است در یکی از سیستم ها سایز خود را بشناسید و اگر لباس مورد نظرتان سایز دیگری است آن را تبدیل کنید.

جدول سایز بندی لباس زنانه:

سایز اروپایی EUسایز بین‌المللیسایز آمریکایی USسایز انگلیسی UKسایز فرانسوی FR
۳۲XXS۲۳۴
۳۴XS۴۸۳۶
۳۶S۶۱۰۳۸
۳۸M۸۱۲۴۰
۴۰L۱۰۱۴۴۲
۴۲XL۱۲۱۶۴۴
۴۴XXL۱۴۱۸۴۶

جدول سایز بندی لباس مردانه:

سایز اروپایی EUسایز بین‌المللیسایز آمریکایی USسایز انگلیسی UKسایز فرانسوی FR
۴۴XS۴۸۴۲
۴۶S۶۱۰۴۴
۴۸M۸۱۲۴۶
۵۰L۱۰۱۴۴۸
۵۲XL۱۲۱۶۵۰
۵۴XXL۱۴۱۸۵۲

بررسی اندازه استاندارد برند

تا به حال اندازه گیری های خود را انجام داده اید و آنها را در نمودار اندازه استاندارد پیدا کرده اید. یک قدم دیگر بردارید، تکلیف شما با سایز لباس مشخص خواهد شد. هر برندی چارچوب اندازه خود را دارد. بنابراین حتی اگر اندازه اروپایی خود را می دانید، کورکورانه لباس های ساخت کشورهای دیگر را نخرید. بسیاری از لباس های ایرانی در مقایسه با استانداردهای جهانی سایزهای متفاوتی دارند. آنچه باید انجام شود؟

جدول سایز لباس
جدول سایز لباس

باید سایزهایی را که سایت فروشگاه اینترنتی برای آن لباس اعلام کرده است بررسی کنید. اکثر فروشگاه های اینترنتی دارای سیستم اندازه گیری بر اساس سانتی متر هستند که در جدول مشخص کرده اند. این جدول همراه با تصویری است که نحوه اندازه گیری را به شما نشان می دهد. پس جای نگرانی نیست. لیست اندازه های خود را در دسترس داشته باشید، سپس آن را با اندازه های موجود در وب سایت مقایسه کنید.

نظرات خریداران قبلی را مطالعه کنید

تا الان خیلی خوب کار کردی اما کاری که نمی تواند سخت کار کند؟ پس پایین بروید و نظرات کاربران را بخوانید. ببینید خریداران قبلی در مد و استایل چه نوشته اند. مثلاً اگر همه به این نکته اشاره کرده اند که سایز بزرگ این لباس از سایز استاندارد کوچکتر است، شما هم متوجه می شوید.

روش‌های موثر براق کردن انگشتر نقره در منزل؛ راهنمای عملی و آسان

اندازه های محصول را ببینید

مشخصات محصول را بررسی کنید و جنس لباس را انتخاب کنید. برخی از پارچه ها ممکن است پس از اولین شستشو کمی جمع شوند. با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید متوجه شوید که جنس لباس مورد نظر ضد آب است یا خیر. اگر احتمال کوچک شدن دارید، یک سایز بزرگتر بخرید.

دیدن عکس های دقیق لباس را فراموش نکنید

به عکس های محصول با دقت نگاه کنید. بی دلیل نیست که اکثر برندها عکس لباس را از چندین زاویه مختلف در معرض دید شما قرار داده اند. ببینید آیا انتخاب چنین لباس هایی با آگاهی از سبک لباس پوشیدن، اندام خودتان و لباس های موجود در فروشگاه اینترنتی خوب است یا خیر.

سایز لباس بر اساس قد و وزن
سایز لباس بر اساس قد و وزن

فروشگاه مرجوع

ممکن است از هر نظر مراقب باشید، اما لباسی که به دست می آورید باز هم مناسب نیست. شاید شما آن را دوست ندارید یا رنگ آن را دوست ندارید. اینجاست که سیاست بازگشت بسته به کار می آید. اگر اپلیکیشن یا وب سایت به شما اجازه بازگشت یا مبادله خرید خود را نمی دهد، دچار مشکل شده اید. در این صورت به نظرات کاربران سایت مراجعه کنید و ببینید آیا آنها توانسته اند بسته ای را برگردانند یا خیر.

برخی از افراد بر اساس تجربه خرید آنلاین یا حضوری قبلی خود می دانند که چه اندازه برند برای آنها مناسب است. اگر سایز S یک برند قبلا برای شما اندازه بود، در خرید بعدی با خیالی آسوده از آن برند خرید خواهید کرد.

برندهای متفرقه را نادیده بگیرید

معمولاً برندهای باکیفیت به سیستم اندازه‌گیری استاندارد وفادار هستند. بنابراین، برای شما راحت تر است که هنگام خرید آنلاین به اندازه لباس فکر کنید. اما باید در مورد برندهای مختلف دقت بیشتری داشته باشید و اندازه های نوشته شده در سایت را با دقت مطالعه کنید.

جمع بندی

انتخاب سایز مناسب لباس همیشه اینطور نیست که اندازه های موجود در سایت یا صفحه کاملاً با محصول مطابقت داشته باشد. این امکان وجود دارد که فروشگاه های اینترنتی یک اندازه یکنواخت بر اساس سانتی متر برای همه برندها بنویسند. بنابراین احتمال اینکه از سایز لباسی که می خرید راضی نشوید هرگز صفر نخواهد شد. در این صورت مراقب گزینه بازگشت لباس باشید.

 

منبع: reviewed

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا