لباسمد و استایل

راهنمای انتخاب ست لباس مردانه + آپدیت جدید

آیا میدانید انتخاب ست لباس مردانه چگونه است؟ آیا دوست دارید مردی زیبا و عالی باشید و علاوه بر اینکه دیگران را با رفتار خود تحت تأثیر قرار دهید، با ظاهر خود همه نگاه‌ها را به خود جلب کنید؟ پاسخ قطعاً بله است. مجموعه ای از لباس‌های مردانه به شما کمک می کند تا همیشه شیک و جذاب باشید. اما همه نمی‌دانند اصول بخشش جوانمردانه چیست و با چه ترفندهایی می توان به آن دست یافت. واقعیت این است که شیک پوش بودن پیچیده و نگران کننده است. حتی اگر ذاتاً سلیقه درجه یک و خاصی ندارید، می توانید با کاوش در دنیای مد و استایل و الهام گرفتن از اصول صحیح مد، به یک آقای خوش لباس مبدل شوید.

اولین قانون انتخاب ست لباس مردانه این است که دقیقا همه چیز را کاملا منظم با هم یعنی هم رنگ و همجنس بپوشید. بعدا اگر بخواهید اولویت بندی کنید، رنگ‌های مکمل، متضاد و در آخر نامرتبط، به ترتیب اهمیت ویژه‌ای در شیک‌پوشی دارند. دلیل تاکید بر رنگ‌های مکمل این است که هارمونی زیبایی سبب می‌شود و ظاهر شما زیبا و جذاب خواهد کرد.

این روزها دنیای مد انواع پیشنهادها را برای آقایان ارائه می‌دهد. انتخاب ست لباس مردانه و همچنین رنگ‌های مختلف برای آنها دیگر با محدودیت قبلی روبرو نیست. اکنون، از رنگ‌ها و الگوهای مختلفی برای دوخت لباس‌های مردانه استفاده می‌شود و کت و شلوار اتو دار و تیره لزوما بهترین نوع و سبک برای مرد نیست. از آنجا که رنگ، الگوها و طرح‌های لباس مردانه بسیار گسترده است، یادگیری اصول لباس مردانه برای افرادی که می‌خواهند مانند یک آقازاده واقعی باشند نیز ضروری است. اما آنها باید با چه اصولی آشنا شوند؟ اینها برخی از مهمترین اصول مد هستند. برای آشنایی با اصول ست لباس مردانه با مجله نوبل همراه باشید.

نحوه ست پیراهن راه راه

پیراهن‌های مردانه مهمترین قسمت سبک مردان در اصول چیدمان لباس‌های مردانه است و این به دلیل ترکیبی است که با شلوار ایجاد می‌کند، هر مرد بسته به سلیقه خود پیراهن‌های خاصی را دوست دارد اما به طور کلی می‌توان قوانین کلی را برای پیراهن‌هایی که هر مرد خوش تیپ باید این قوانین را بداند. این نوع پیراهن‌ها مواد مختلفی مانند پنبه و پنبه دارند که متناسب با فصل استفاده می‌شود. همین رابطه در رابطه یا آستین در نظر گرفته شده است.

ست کردن پیراهن راه راه
ست کردن پیراهن راه راه

نحوه سِت کمربند با کفش

بستن کمربند با کفش یکی از اصول لباس مردانه است. این هماهنگی و سازگاری بسیار ساده است اما تأثیر بسیار مثبتی در ظاهر شما دارد. با انتخاب کمربند و کفش مشکی یا کمربند و کفش قهوه ای، دست شما برای پوشیدن لباس‌های مختلف باز خواهد شد. اما اگر کمربندهایی را در رنگ‌های دیگر انتخاب کنید، در هماهنگی سایر قسمت‌های لباس خود مشکل خواهید داشت و سپس می‌توانید کمربند و کفش را با لباس محدود بپوشید و امکان طراحی سبک‌های مختلف و متنوع را از دست خواهید داد.

اگر لباس‌های خیلی رسمی نمی پوشید و معمولاً کفش‌های کتانی را به عنوان کفش ورزشی می‌پوشید، باید به فکر خرید کمربند ورزشی باشید. به یاد داشته باشید که پوشیدن شلوار جین، کمربند رسمی و کفش‌های کتانی از اصول آداب مردانه  و مد و استایل مردانه دور است و سبک شما را کاملاً خراب و بی‌معنی می کند و در انتخاب ست لباس مردانه خود دچار مشکل خواهید شد.

لباس پوشیدن مردان
لباس پوشیدن مردان

کراوات و پیراهن در استایل مردانه

پوشیدن پیراهن و کراوات همرنگ از مدت‌ها پیش روندی بسیار رایج در دنیای مد بوده است. اگرچه چنین طراحی و سبکی بد نیست، اما بپذیرید که با بازی با رنگ‌ها، نوع و سبک شما جذابیت بیشتری خواهد داشت. بنابراین به جای پوشیدن پیراهن و کراوات تک رنگ، سراغ رنگ‌هایی بروید که در کنار هم مکمل و جذاب به نظر برسند.

به عنوان مثال، یک پیراهن آبی روشن، کراوات سرمه‌ای و کت و شلوار خاکستری در کنار هم ترکیب ایده‌آل رنگ‌های پررنگ را ایجاد می‌کند که همه از دیدن آن لذت می‌برند. اگر جلیقه، ژاکت یا سایر قسمت‌های لباس خود را هماهنگ با کراوات انتخاب کنید و از چندین رنگ مکمل استفاده کنید، قطعاً اصول انتخاب ست لباس مردانه را در نوع و سبک خود به خوبی در نظر خواهید گرفت.

خرید ست مردانه
خرید ست مردانه

جوراب و استایل مردانه

انتخاب رنگ مناسب برای جوراب‌های خود نیز از اصول آقایان است. رنگ جوراب‌ها باید با رنگ شلوار مطابقت داشته باشد. پوشیدن جوراب‌های طرح دار مانند جوراب راه راه یا جوراب چهارخانه نیز برای تخصص در نوع و سبک ایده خوبی است. سعی کنید رنگ جوراب‌ها را با کفش و شلوار هماهنگ کنید. در اینجا نیز دو گزینه پیش رو دارید: انتخاب رنگ جوراب از طرح رنگ شلوار و کفش، یا انتخاب رنگ متضاد که در کنار رنگ کفش و شلوار جذاب باشد. به یاد داشته باشید که جوراب‌های سفید معمولاً گزینه خوبی برای داشتن ظاهری زیبا و جذاب نیستند. بنابراین بهتر است آنها را برای پوشیدن باشگاه و ورزش در کمد نگه دارید تا انتخاب ست لباس مردانه موفقی داشته باشید.

اصول انتخاب ست مردانه
اصول انتخاب ست مردانه

ساعت در ست مردانه

ساعت یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین قسمت‌های استایل مردانه است. بنابراین اهمیت آن را دست کم نگیرید و حتما برای خرید شیک ساعت مچی مردانه برنامه ریزی کنید. اگر به مهمانی دعوت شوید و ظریف‌ترین لباس‌ها را بپوشید، چیزی کمتر از ساعت نخواهید داشت. بنابراین یک ساعت شیک متناسب با سلیقه خود بخرید و اصول آداب و آداب آقایان را دنبال کنید.

به یاد داشته باشید که بهتر است رنگ بند ساعت با رنگ کمربند خود مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، ساعت مشکی و کمربندی به همان رنگ انتخاب کنید، یا اگر ساعت شما بند قهوه‌ای دارد، کمربند شما نیز باید قهوه‌ای باشد. ساعت‌های بند نقره‌ای از همه نوع خوب به نظر می رسند و نیازی به تنظیم رنگ کمربند ندارند.

ست ساعت با لباس
ست ساعت با لباس

عینک مناسب انتخاب کنید

عینک یکی از مواردی است که می‌تواند ظاهر و سبک شما را در انتخاب ست لباس مردانه تغییر دهد. برای زیباتر به نظر رسیدن، حتما عینک آفتابی خود را متناسب با فرم صورت خود انتخاب کنید. اگر عینک آفتابی یا عینک طبی روی صورتتان ننشیند، ظاهر شما بد تحریف به نظر می‌رسد. بنابراین بهتر است با مرور عینک مناسب با صورت و حالت چهره بر جذابیت خود بیفزایید. استفاده از عینک آفتابی علاوه بر محافظت از خود در برابر اشعه های مضر آفتاب، شما را بسیار زیبا و جذاب می کند.

راز انتخاب ست لباس مردانه
راز انتخاب ست لباس مردانه

لباس مناسب در موقعیت‌های مختلف

یکی از مهم‌ترین مواردی که در طراحی سبک خود باید به آن توجه کنید، مشاهده وضعیت است. شما باید بدانید که در هر شرایطی چه نوع لباس مردانه را انتخاب و بپوشید. به عنوان مثال، اگر شما به یک مهمانی پرزرق و برق در شب دعوت شده‌اید، پوشیدن کت و شلوار اصلاً ایده خوبی نیست. فرقی نمی کند که کت و شلوار شما بسیار زیبا و متناسب باشد یا نه، در هر صورت پوشیدن چنین لباسی شما را به یک وصله ناشیانه تبدیل می کند و این اصلاً خوشایند نیست.

حال اگر به جای کت و شلوار در یک جشن عروسی پیراهن ورزشی و شلوار جین بپوشید، از دنیای مد و اصول جوانمردی دور خواهید شد. بنابراین به یاد داشته باشید که هر نقطه جای خود را دارد. بنابراین در هر شرایطی باید انتخاب ست لباس مردانه مناسبی داشته باشید تا جذاب بنظر برسید.

مدل لباس مردانه
مدل لباس مردانه

کت شلوار مناسب

حتی اگر شما از آن دسته آقایانی هستید که ظاهری گاه به گاه و ورزش را دوست دارند. هنوز باید یک کمربند فانتزی در کمد داشته باشید. کت و شلوارها بهترین گزینه برای بیان سلیقه و طرز تفکر شما هستند. نوع کت و شلواری که برای انتخاب ست لباس مردانه در نظر می‌گیرید، رنگ و طرح آن و دوخت و برش لباس نشان می‎دهد شما چه آدمی هستید، چه سلیقه‌ای دارید و در یک کلام دوست دارید خودتان را در چشم دیگران ببینید. کت و شلوارها مانند بوم هستند. یعنی این فرصت را به شما می‌دهند تا رنگ‌ها و طرح‌ها را با هم ترکیب کنید و یک آقای ایده‌آل شوید.

قوانین انتخاب ست لباس مردانه
قوانین انتخاب ست لباس مردانه

رعایت تناسب

سعی کنید تناسب را هنگام انتخاب ست لباس مردانه رعایت کنید. بعنوان مثال پوشیدن کت و کراوات همراه با شلوار ورزشی ظاهری ناخوشایند سبب می‌شود. و هیچ کدام از این‌ها با هم تناسب ندارند. شاید هر کدام از لباس‌های شما به تنهایی شیک و زیبا باشد؛ اما برای شیک‌پوش بودن باید به ظاهر خود به طور کلی و مجموعه‌ای از پوشاک و لوازم جانبی (کلاه، ساعت، کمربند) در کنار هم نگاه کنید.

کفش‌های ورزشی با ست لباس مردانه غیر رسمی هم‌خوانی دارد. در حالیکه بوت چرم، کفش رسمی و ورنی باید با کت و شلوار و سبک رسمی پوشیده شود. جالب است که بدانید رنگ‌های تیره جلوه‌ای رسمی و رنگ‌های روشن ظاهری غیر رسمی به فرد می‌دهند.

بهترین قانون در مد و استایل دقت به سایز لباس مردانه است. بیش‌تر افراد لباس‌هایی می‌پوشند که مناسب قد و سایز آن ها نیست و این باعث می‌شود لباس، جلوه خود را از دست بدهد. پس بهتر است برای داشتن ظاهری شیک، از خرید لباس‌های تنگ یا گشاد پرهیز کنید.

رعایت تناسب در لباس
رعایت تناسب در لباس

تاثیر رنگ در استایل مردانه

اکثر مردان اطلاعات کامل و دقیقی در مورد رنگ‌های لباس ندارند مگر اینکه رشته تحصیلی آنها هنر و موضوعات مرتبط باشد، اما رنگ در لباس مردانه و همچنین لباس زنانه نقش مهمی دارد و اگرچه تنوع رنگی که در لباس مردانه استفاده می‌شود به عنوان نه به اندازه لباس زنانه نه، اما رنگ‌ها یکی از اساسی‌ترین و مهمترین عناصر بصری محیط هستند و ضروری است که مردان اطلاعات اساسی اما دقیق در مورد رنگ لباس‌های مردانه نیز داشته باشند.

رنگ‌ها زبان خاص خود را دارند و هر رنگی معنا و پیامی را منتقل می‌کند که دانستن آن به انتخاب ست لباس مردانه مناسب کمک می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید با دقت و آگاهی بیشتری لباس را انتخاب کنید، در این مقاله هر آنچه را که مردان باید از رنگ لباس مردانه بدانند بخوانید. حتما از خود پرسیده‌اید که چرا پیراهنی با رنگ خاص به کت مورد علاقه شما می‌آید اما رنگ دیگر جلوه زیادی از آن ندارد.

این مشکلات به طور اتفاقی رخ نمی‌دهد و دلایل علمی و منطقی باعث می‌شود علم شناخت رنگ بتواند این دلایل را توضیح دهد. نیازی نیست به اندازه هنرمندان و طراحان لباس درباره رنگ‌ها بیاموزید و دانستن چند اصل اساسی اما قاطع می‌تواند به افزایش درک شما از رنگ کمک کند.

تناسب رنگ
تناسب رنگ

چرخه رنگ لباس مردانه

این بخش ممکن است برای بسیاری از مردان جدید پیچیده به نظر برسد، اما برای داشتن یک سبک سطح بالا و شیک، شما باید ویژگی‌های همه رنگ‌ها را بدانید، و اگر این ویژگی‌ها را به درستی نمی‌دانید، به احتمال زیاد از رنگ‌های اشتباه استفاده می‌کنید و نوع شما جمعیت و خراب کردن در آنجا. تمام قوانین مربوط به رنگ‌ها را می‌توان در یک کلمه خلاصه کرد:

چرخ رنگ، این چرخ توسط نیوتن در قرن هفدهم اختراع شده است که تمام رنگ‌ها و ارتباط آنها با یکدیگر را در یک تصویر گرافیکی ساده نشان می‌دهد. درک چرخ رنگ و رابطه رنگ‌ها با یکدیگر به شما کمک می‌کند. تا از ترکیب رنگ‌ها در کنار هم برای ایجاد سبکی چشم نواز و هماهنگ استفاده کنید. و از رنگ‌های اشتباه در کنار هم استفاده نکنید.

چرخه رنگ در ست لباس مردانه
چرخه رنگ در ست لباس مردانه

اصل مجاورت:

رنگ‌هایی که در چرخ رنگ در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. رنگ‌های مجاور یا هماهنگ هستند که با یکدیگر هماهنگی خوبی دارند و می‌توان از آنها برای ایجاد یک سبک تک رنگ زیبا که مناسب آقایان شیک پوش است استفاده کرد، به عنوان مثال یک کت و شلوار آبی تیره با پیراهن آبی. درخشان و یک گل بنفش در جیب کت.

اصل کنتراست:

در چرخ رنگ، هر دو رنگی که در جهت مخالف یکدیگر باشند، رنگ متضاد هستند. رنگ‌های متضاد در کنار هم ترکیبی چشمگیر و درخشان ایجاد می‌کنند که می‌تواند در لباس‌های مردانه استفاده شود. اگر فردی برون گرا و جلب توجه هستید و ترکیبات پررنگ را دوست دارید، می‌توانید از ترکیبات متضاد استفاده کنید.

ست لباس بر اساس رنگ
ست لباس بر اساس رنگ

سه رنگ:

رنگ‌هایی که از سه جهت متقارن و در فاصله مساوی از یکدیگر در چرخ رنگ قرار دارند. ترکیبی بسیار هماهنگ و متعادل ایجاد می‌کنند که نه مانند یک ترکیب تکراری محله است و نه مانند ترکیبی متضاد قابل توجه و جسورانه. مردانی که رنگ پوست و مو آنها کمی متضاد است می‌توانند از سه ترکیب رنگ در سبک خود استفاده کنند. اما مراقب باشید بیش از حد از رنگها استفاده نکنید و به جای رنگ‌های خالص از سایه‌های روشن و تیره استفاده کنید.

اگر رنگی که برای ترکیب لباس‌های خود روی چرخ رنگ انتخاب کرده‌اید. هیچ یک از اتصالات فوق را با یکدیگر نداشته باشد، به احتمال زیاد ترکیب زیبایی ایجاد نخواهند کرد. و باید در استفاده از آنها تجدید نظر کنید اما به خاطر داشته باشید که ترکیب لباس‌ها داشتن رنگ‌های مختلف مشکلی ندارد به شرطی که از رنگ‌های مناسب در کنار هم استفاده کنید.

جمع بندی

خب اصول انتخاب ست لباس مردانه را دانستیم و نیز میتوانید اصول انتخاب لباس مجلسی زنانه را نیز مطالعه کنید. حال ممکن است برخی از افراد به ظاهر اعتقاد نداشته باشند و احساس کنند. و فکر کنند که توجه به این قسمت از زندگی فایده‌ای ندارد. اگر چنین است، شما بسیار اشتباه می‌کنید. زیرا تایپوگرافی و سبک شما نه تنها ظاهر شما را زیبا می‌کند. بلکه سبک زندگی، ایده‌ها و سلیقه شما را نیز منعکس می‌کند. بنابراین این ظاهر می‌تواند ایده‌ها و سلایق شخصی شما را تشخیص و بیان کند. آیا دوست ندارید از چیزهای خیلی مهمی مراقبت کنید؟ برای خریدهای زیبا، آسان و جذاب، بازدید از فروشگاه بزرگ نیز توصیه می‌شود.


مدل لباس مردانه – جدول ترکیب رنگها – جدول ست رنگ لباس – مکمل رنگ طوسی در لباس – تیپ رسمی مردانه – روانشناسی رنگ زرد – تیپ مردانه کلاسیک – ست لباس مردانه اسپرت – ست لباس مردانه 2018 – ست لباس مردانه مجلسی – رنگ های مکمل در لباس – چه رنگهایی با هم ست میشوند – ست كردن رنگ لباس مردانه – مدل لباس مردانه 2020 – ست پیراهن با شلوار مشکی – اداب استایل اقایان – ست كردن رنگ لباس مردانه اسپرت – اصول ست كردن لباس مردانه – ست لباس مردانه

مطالب مرتبط:

 

منبع: The 21 Best Clothing Brands for Men in 2021yun.ir

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

‫13 دیدگاه ها

 1. سلام
  مقاله بدرد بخوری بود. فقط اشاره نشده بود به اینکه چه ستی برای روزمره خوبه اینم اضافه کنید به مقاله خودتون. مرسی

  1. سلام
   به نکته خوبی اشاره کردید. حتما یک مقاله راجبش منتشر میکنیم. ممنون

 2. سلام کت شلوار رسمی و اداری باید چه سبک و رنگی باشه؟ ممنون اگه راهنماییم کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   مرسوم اینه که کت شلوار ساده باشه و طرح دار نباشه و معمولا از رنگ سرمه ای استفاده میشه.
   در آینده مقالات بیشتری در این زمینه خواهیم نوشت.

 3. نکات خیلی خوبی گفته شده توی این مقاله
  حداقل بدرد من خورد. دمتون گرم

 4. سلام
  قسمت ست کفش و کمربند خیلی برام جالب بود ولی مطلبش کم بود راجب اون بیشتر مطلب بزارید.

  1. سلام و درود به شما
   بله حتما این مقاله به زودی آپدبت خواهد شد و کلی مطلب جدید بهش اضافه میشه

 5. تو بحث انتخاب و ست کفش و کمربند خوب پرداخته شده بهش و کاملا درسته من خودم همیشه این موضوع رو رعایت میکنم.
  کاش میشد اصل تناسب رو بیشتر توضیح میدادین یکم گیج کننده بود.
  ولی مرسی از مجله نوبل

  1. سلام به شما دوست عزیز
   ممنون از نظرات شما
   بله حتما در به روز رسانی این مقاله بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا