مد و استایل

راز انتخاب پیراهن مردانه چیست؟

انتخاب پیراهن مردانه در سبک رسمی مردانه نقش اساسی دارند و پیراهن‌های رسمی مردانه یکی از لباس‌هایی است که هر مرد باید حداقل برخی از آنها را در کمد خود داشته باشد. اما چگونه پیراهن مردانه مناسب را انتخاب می‌کنید؟ چه عواملی در این انتخاب تأثیرگذار است و برای انجام موفقیت‌آمیز خرید چه مواردی را باید در نظر بگیرید؟ اطمینان حاصل کنید که هرچیزی که زیبا به نظر برسد یا نظر شما را جلب کند یا از تخفیف قابل توجهی برخوردار باشد لزوما گزینه مناسبی نیست و یک خرید موفق باید با وجدان و عاقلانه باشد. در این مقاله، ما به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد و هفت عامل اساسی و تعیین کننده برای انتخاب پیراهن رسمی برای آقایان را لیست می‌کنیم. پس با مجله نوبل همراه باشید.

اگر قرار است در روز مرد انتخاب پیراهن مردانه داشته باشید و بخرید یا دوست دارید پیراهن مردانه‌ای که می‌خرید از همه لحاظ مناسب باشد و از همه لحاظ مناسب شما باشد، بهتر است در انتخاب خود این نکات را در نظر بگیرید.

نکات پیراهن مردانه
نکات پیراهن مردانه

گزینه‌های زیادی برای انتخاب پیراهن مردانه وجود دارد و در حالی که این بدان معناست که هر مردی می‌تواند تعداد قابل توجهی پیراهن متناسب با اندام و استایل و البته نیازهایش انتخاب کند، اما به تمام جزئیات یک پیراهن توجه داشته باشد. برای انتخاب گزینه مناسب می‌تواند سرگیجه آور باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم معیارها و روش‌های انتخاب پیراهن مردانه متناسب با استایل و فرم اندام را با شما در میان بگذاریم.

دو نکته اولیه بسیار مهم

1. اندازه صحیح را انتخاب کنید

اولین و مهم‌ترین فاکتور در انتخاب پیراهن مردانه اندازه آن است و اگر پیراهن شما متناسب نیست، ارزش خرید ندارد. این قانون برای همه لباس‌ها اعمال می‌شود، اما برای پیراهن بسیار حیاتی است و توسط دو عامل تعیین می‌شود:

  1. دکمه‌های پیراهن را ببندید، باید بتوانید دو یا سه انگشت را بین یقه پیراهن و گردن خود قرار دهید.
  2. بازوی خود را خم کنید. آستین پیراهن باید به اندازه کافی بلند باشد تا هنگام حرکت بازو، آستین به دور مچ دست کشیده نشود.
  3. از راحتی و اندازه آستین‌ها اطمینان حاصل کنید و روی دستان شما اثری باقی نگذارد. قبل از باز کردن دکمه‌های سر دست نمی‌توانید آستین پیراهن را بپوشید.
  4. اطمینان حاصل کنید که پیراهن به طور ناراحتی روی سینه و کمر نمی‌کشد.
  5. دکمه‌ها را چک کنید. آنها باید به خوبی قرار بگیرند و سوراخهای گسترده‌ای ندارند که سینه شما را نشان می‌دهد.
  6. دست خود را بالا آورده و اطمینان حاصل کنید که پشت پیراهن از شلوار خارج نمی‌شود.
پیراهن خوب
پیراهن خوب

2. انتخاب با کیفیت خوب

انتخاب پیراهن مردانه خود را برای چه شرایطی می‌خواهید و در چه شرایطی از آن استفاده می‌کنید؟ پاسخ به این سالات می‌تواند پارچه پیراهن شما را تعیین کند. برای بیشتر آقایان، پیراهن رسمی کاربرد رسمی دارد، یعنی برای دفاتر و فضاهای بسته استفاده می‌شود، اما در هر صورت یکی از موارد زیر مناسب خواهد بود:

  1. بهترین پیراهن‌ها از دو لایه ساخته می‌شوند نه یک تکه و پارچه آن‌ها محکم و نرم است.
  2. درز طرف پایین پیراهن را بررسی کنید لباس‌های با کیفیت بالا فقط یک خط درز قابل مشاهده در درز کناری دارند، در حالی که در اکثر پیراهن‌ها دو ردیف درز قابل مشاهده در کنار آن قرار دارد.
  3. بررسی کنید که پیاده روها با دست گلدوزی شده و کوک های نامنظمی دارند، این ویژگی معمولاً نشان دهنده کیفیت بالای پیراهن است.
  4. بخاطر داشته باشید که اکثر پیراهن‌ها بعد از شستشو کمی آبریزش می‌کنند (به خصوص پارچه‌های الیاف طبیعی) بنابراین اندازه‌ای را انتخاب کنید که کمی جادار باشد تا بعد از شستشو برای شما خیلی کوچک نشود.
پیراهن اسلیم فیت
پیراهن اسلیم فیت

جادکمه پیراهن

دکمه یکی از مهمترین جزئیاتی است که روی پیراهن شما استفاده شده و در انتخاب پیراهن مردانه شما تاثیر زیادی دارد و همچنین ساختار قسمت جلویی آن را شکل می‌دهد. سه نوع دکمه وجود دارد:

دکمه استاندارد: متداول ترین نوع دکمه است که عرض آن 3 تا 5 سانتی‎‌متر است و درز آن واضح است.

دکمه پنهان: در این مدل دکمه‌ها زیر دکمه قرار می‌گیرند و مخفی نامیده می‌شوند. و در پیراهن‌های بسیار رسمی که با کت و شلوار مجلسی پوشیده می‌شوند استفاده می‌شود.

بدون دکمه: از این مدل دکمه دار در پیراهن های رسمی یا اسپرت نیز بسیار استفاده می‌شود که ظاهر ساده‌تری به آن می‌دهد.

شانه‌های پیراهن مردانه

در یک انتخاب پیراهن مردانه مناسب، درزی که آستین‌ها را به بدنه لباس متصل می‌کند، با دقت و نزدیک شانه‌ها بریده می‌شود. مارک‌های معروف کمی پارچه بیشتری به آن اضافه می‌کنند زیرا بیشتر پیراهن‌های مردانه در اندازه‌های مختلف هستند، بنابراین این قسمت از پیراهن معمولا مناسب نیست و کشیده و تا می‌شود. همچینین میتوانید مقالات بیشتر این بخش را در برترین های مد و استایل مطالعه کنید.

پیراهن مردانه درجه1
پیراهن مردانه درجه1

یقه پیراهن مردانه

شما باید بتوانید یقه پیراهن را به راحتی دو انگشت دکمه بزنید (بزرگتر از این مقدار است). اگر کراوات یا پاپیون می‌پوشید، اشکالی ندارد اگر یقه پیراهن از اندازه شما بزرگتر یا کوچکتر باشد.

سر دست پیراهن

فکر میکنید که سرآستین چقدر در انتخاب پیراهن مردانه مهم است؟ ممکن است فکر کنید که سر آستین چیزی نیست که در نگاه اول جلب توجه کند اما از آنجا که این قسمت در زیر کت نیز دیده می‌شود، مهم نیست. پیراهن ها سه نوع هستند:

سردست تک دکمه ای: متداول‌ترین نوع سرآستین است که گوشه آن مربع یا زاویه دار است و نوع گرد آن بیشتر معمولی است. این مدل دور مچ بسته می‌شود.

سردست دو دکمه‌ای: اگر سر دارای دو یا سه دکمه عمودی باشد، از این نوع است و رسمی‌تر است و به مردان قد بلند توصیه می‌شود.

سرآستین فرانسوی: نوعی سردست است که دارای دو دکمه است و آنها یکی بر روی دیگری قرار گرفته و با دکمه سر بسته می‌شوند. این مدل ظاهری کاملاً رسمی و ظریف دارد و برای انواع رده بالا مناسب است.

یقه پیراهن مردانه
یقه پیراهن مردانه

طرح و رنگ

در نهایت باید رنگ و طرح پیراهن رسمی مردانه را در نظر بگیرید، آیا با بقیه لباس های شما همخوانی دارد؟ آیا برای شرایط مناسب است یا با صورت و بدن شما مناسب است؟ طرح پیراهن رسمی ترجیحا باید ساده و تک رنگ باشد، به خصوص پیراهنی که برای کار و مجالس رسمی پوشیده می شود. نوع طرح دار آن هم اگر مربع یا راه راه باشد قابل قبول است که در این صورت کمتر رسمی خواهد بود.

طول پیراهن مردانه

ارتفاع پیراهن باید هم در موقعیت شلوار باشد و هم در موقعیتی که روی شلوار می‌افتد تا بتوانید آزادانه در آن حرکت کنید. برای گفتن آن دو روش وجود دارد:

در هنگام انتخاب پیراهن مردانه باید دقت شود هنگامی که پیراهن بیرون شلوار است و دکمه‌ها بسته است، باید پشت جیب‌های پشت شلوار را بپوشاند (منظور ما شلوار پارچه‌ای است، نه شلوار جین. شلوار جین کوتاه کمر بالاتر است). راه دوم قرار دادن پیراهن در داخل شلوار است. پس از این، دستان خود را بالای سر خود بالا ببرید. اگر قسمت زیر پیراهن از شلوار بیرون است، بدانید این پیراهن برای شما کوتاه است بنابراین پیراهن مردانه مناسب را پیدا کنید.

"نکات

جمع بندی

در آخر باید رنگ و طرح در انتخاب پیراهن مردانه را در نظر بگیرید، آیا با بقیه لباس‌های شما مطابقت دارد؟ آیا برای شرایط مناسب است یا با صورت و بدن شما متناسب است؟ طرح پیراهن رسمی ترجیحاً باید ساده و تک رنگ باشد، خصوصاً پیراهنی که برای کار و مجالس رسمی پوشیده می‌شود. نوع طرح دار نیز اگر چهارخانه یا راه راه داشته باشد قابل قبول است که در این صورت رسمیت کمتری خواهد داشت.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته است، می‌توانید مقاله انتخاب ست لباس مردانه را نیز مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: The 30 Best Shirts for Men in 2021

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا