رپورتاژ

مبل بنفش با چه رنگ هایی ست می‌شود؟

مبلمان از اصلی ترین وسایل چیدمان منزل هستند که جلوه ای ویژه به فضای شما می‌بخشند. برای انتخاب رنگ مبل موردنظر خود جفت های رنگی بی پایان وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. یکی از این رنگ ها بنفش است که جلوه ای لوکس و هنری را به منزل و یا دفتر کارتان می‌بخشد. اما کدام رنگ ها با بنفش بهترین به نظر می رسند؟ در ادامه با مجله نوبل همراه باشید.

روت Mottershead ، مدیر خلاق طراحی، می گوید: تزئین با بنفش می تواند از یک جمله جسورانه به فضای آرامش بخش و زیبا تشکیل شده باشد. از آنجایی که بنفش دارای طیف رنگی گسترده ای است شما می توانید با توجه به سلیقه خود آن‌را انتخاب کنید مانند بنفش پاستیلی، بادمجانی، ظرف خاکستری و… . بسته به سایه بنفش که شما انتخاب می کنید ، طیف وسیعی از سایه های مکمل مختلف وجود خواهد داشت.

اما ، هنگام تلاش برای تهیه ایده های کامل اتاق بنفش ، می توان دانست از کجا شروع کرد. در زیر ، ما با متخصصان و طراحان رنگ صحبت کرده ایم و توصیه های آنها را برای ترکیب های رنگی برای اتاق هایی به رنگ بنفش در آن تقسیم کرده ایم ، به طوری که این بخش از کار پیچیده تر انجام می شود. اما ما به سادگی برای شما توضیح داده‌ایم تا بتوانید به راحتی بهترین تصمیم را بگیرید.

هنگام انتخاب رنگ ها برای جفت شدن با بنفش ، مهم است که ابتدا مواردی از بنفش را در نظر بگیرید. Artem Kropovinsky ، طراح داخلی و بنیانگذار استودیوی NYC ، Arsight توضیح می دهد. ‘با انتخاب رنگ هایی که تکمیل کننده رنگ بنفش هستند ، می توانید یک فضای هماهنگ و منسجم ایجاد کنید.”

1- استفاده از رنگ خاکستری

در حالی که تزئین با خاکستری به نظر می رسد در روند طراحی داخلی برای سال 2023 از انتخاب مردم و مد روز در حال پسرفت است ، جفت شدن آن با بنفش می تواند به ظاهری واقعاً پیشرفته و مدرن تبدیل شود.

نکات کلیدی در انتخاب بهترین سیستم سرمایشی برای آپارتمان

“خاکستری یک جفت خارق العاده برای بنفش تیره است ، با این حال ، تثبیت های موجود در سایه را در نظر بگیرید و خاکستری یا نوتال هایی را با یک رنگ صورتی یا بنفش برای یک پایان هماهنگ انتخاب کنید.

روت ادامه می دهد: “یک رنگ بنفش پاستیلی نرم مانند Hortens” به زیبایی با خاکستری های میانه تمیز مانند رنگ سرب میانی برای یک طرح ظریف یا یک بادمجان آلو تیره مانند ماجراجو برای یک فضای تأثیرگذار و در عین حال صمیمی کار می کند. “

https://farazandefurniture.com/مبل-ال-مدرن/

2. برای بیان جسورانه از زرد متضاد استفاده کنید

ایده های اتاق نشیمن بنفش اغلب در سایه های عمیق بهترین گزینه است و با رنگ های متضاد مانند زرد مطابقت دارد.

تزئین با زرد باعث اعتماد به نفس می شود. با این حال ، استفاده از آن در اعتدال و جفت کردن آن با بنفش می تواند به تعادل این طرح کمک کند و به ترکیب هنری زیادی اضافه کند.

یکی دیگر از گزینه های عالی برای جفت شدن با بنفش ، انتخاب رنگ هایی است که بر خلاف پالت رنگ هستند. آرتم کروپووینسکی ، طراح داخلی ، پیشنهاد می کند که زرد و سبز دو نمونه از رنگ هایی هستند که می توانند با بنفش تضاد چشمگیر ایجاد کنند. ‘زرد می تواند احساس شاد و پر جنب و جوش را به فضا اضافه کند. این ترکیب می تواند فضایی جالب و بصری ایجاد کند. “

مبل بنفش و سبز
مبل بنفش و سبز

3. بنفش و سبز برای یک طرح تسکین دهنده

یک اتاق خواب سبز بنفش سفید و سبز روشن

هر دو برخی از آرامش بخش ترین رنگ ها را در نظر گرفته می‌شوند ، سایه های مناسب سبز و بنفش می توانند فضایی واقعاً آرام ایجاد کنند.

هلن شاو از بنیامین مور توضیح می دهد: “یک رنگ ترکیبی زیبا که پر جنب و جوش باشد و با بنفش همخوانی داشته باشد، رنگ سبز است همانطور که با یکدیگر روی چرخ رنگ روبرو می شوند ، یک ترکیب متضاد تر است.”

معرفی انواع سالاد رژیمی؛ 10 نوع سالاد برای لاغری

‘بنابراین ، برای اینکه آنها احساس هماهنگی بیشتری داشته باشند ، در مورد انتخاب رنگ هایی که دارای یک وجه مشابه مانند سایه گرد و غبار یاس، بنفش و مریم گلی نرم هستند ، فکر کنید.”

اگر در نظر دارید تزئینات با دیوارهای سبز را نیز در نظر بگیرید ، ما همچنین رنگ هایی را که با سبز زمردی ترکیب می شوند را پیشنهاد میکنیم.

4- از پاستیل های کم رنگ برای طرح های پشتی انتخاب کنید

اگر روند رنگ تیره موردعلاقه شما نیست ، انتخاب پاستیل های سبک تر می تواند راهی عالی برای تزریق برخی از سرگرمی ها به یک طرح و تکمیل تن های اسطوخودوس دوست داشتنی باشد.

“یکی از محبوب ترین گزینه ها ، جفت کردن بنفش با سایه های اسطوخودوس ، صورتی و آبی است.”

این رنگ ها اغلب در طبیعت یافت می شوند و می توانند به ایجاد فضایی آرامش بخش و آرام در یک اتاق کمک کنند. آنها همچنین ظرافت و جذابیت را به فضا اضافه می کنند ، که می تواند به خصوص در اتاق خواب ها یا سایر فضاهای خصوصی جذاب باشد.

مبل جذاب
مبل جذاب

5. برای جفت شدن بنفش به سیاه توجه کنید

اگرچه بحث در مورد اینکه آیا سیاه رنگ یا لحن است ، بحثی وجود دارد ، اما یک مورد که ما می توانیم در مورد آن توافق کنیم این است که به سادگی با همه چیز، از جمله بنفش ها، پیش می رود.

“به عنوان ترکیبی منحصر به فرد ، با استفاده از یک بنفش قوی با سیاه و سفید قوی ، می توانید نور زیادی را در یک فضا جذب کنید.”

شاید استفاده از یک خاکستری سبک تر را برای یک فضای قابل دسترسی تر در نظر بگیرید و ظاهر را با استفاده از المان های دکوری یا انواع مبلمان سیاه براق تکمیل کنید.”

اگر می خواهید یک اتاق کامل را نقاشی کنید ، یک اتاق غذاخوری رسمی در اینجا خوب خواهد بود ، برای یک مکمل سفید انتخاب کنید تا تضاد بین دیوار و مبل نرمتر شود.”

7. از رنگ های جواهرات و سنگ ها الهام بگیرید

تصمیم گیری در مورد جواهرات و سنگ های طبیعی و زیبا که همه جانبه برای مطابقت با آن می تواند یک فضا را غنی سازی کند و یک تصور چشمگیر ایجاد کند.

بهترین سرمایه گذاری برای دانشجوها

8. تزئین با قهوه ای می تواند فوق العاده زیبا باشد و این یک مسابقه عالی برای بنفش است.

کدام رنگ ها با بنفش پیش نمی روند؟ با وجود ترکیب های رنگی فراوان ، مطمئناً برخی از رنگ ها وجود دارند که به طور هماهنگ با بنفش جفت نمی شوند. یکی از این موارد تزئین با نارنجی است. در حالی که رنگ های زیادی وجود دارد که می توانند بنفش را تکمیل کنند ، تعداد کمی از آنها نیز وجود دارد که باید از آنها اجتناب کرد. نارنجی و قرمز روشن دو نمونه از رنگ هایی است که می توانند با بنفش هماهنگ نباشند و یک فضای بیش از حد پر زرق و برق ایجاد کنند. علاوه بر این ، بهتر است از جفت شدن بنفش با بسیاری از رنگهای جسورانه دیگر جلوگیری کنید ، زیرا می تواند فضای را بیش از حد شلوغ و غیرطبیعی کند.

مبلمان رنگی با دیوارهای بنفش چگونه ست می شوند؟

هنگام انتخاب مبلمان برای یک فضای بنفش ، انتخاب قطعات با رنگ های خنثی می تواند به دیوارهای بنفش با ویژگی مستقل کمک کند. قهوه ای ها ، و به ویژه قهوه ای های غنی موجود در چوب طبیعی ، یکی از گزینه های عالی برای جفت شدن رنگ مناسب با بنفش است. اگر احساس جسورانه می کنید ، تصمیم به انتخاب یک قطعه برجسته از مبلمان بنفش ، مانند صندلی یا میز کنسول رنگ آمیزی شده در نظر بگیرید که بنفش موجود روی دیوارها را تکمیل می کند.

در نتیجه رنگ بنفش از لوکس ترین و جذاب ترین رنگ های چیدمان است به شرطی‌که شما بتوانید آنرا به خوبی با فضا مطابقت دهید. برای این کار گلی بنفش در طبیعت را در نظر بگیرید و رنگ هایی که در کنار آن قرار گرفته اند و باعث زیبایی بیشتر آن شده اند را تصور کنید. در بالا به توضیح کامل این رنگ و رنگهایی که با آن هرگز نباید در یکجا قرار بگیرند را آورده ایم.

مبل نیشابور

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا