رپورتاژ

اطلاعات بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی درمان، رشته بیمه‌ی زیرشاخه بیمه اشخاص است که آن دسته از هزینه‌های مربوط به سلامتی و هزینه‌های بیماری‌ها، داروها و عمل‌های جراحی و خدمات پزشکی را پوشش می‌دهد که بیمه تامین اجتماعی در قبال آن‌ها مسئولیتی تقبل نمی‌کند. با توجه به تنوع پوشش‌ها، خرید بیمه تکمیلی انفرادی / خانوادگی به همه افراد توصیه می‌شود. نکته مهم در خرید بیمه تکمیلی مقایسه و انتخاب درست طرح و شرکت بیمه‌ای مناسب می‌باشد.

چرا باید بیمه تکمیلی تهیه کنیم؟

برخی هزینه‌های درمانی به قدری زیاد هستند که امکان پرداخت برخی از آنها برای بسیاری از افراد دشوار است، اوضاع جایی بدتر می‌شود که برخی هزینه‌های درمانی نه تنها یکباره، بلکه باید به صورت مداوم و در طول سال چندین بار تکرار شوند. از قیمت قرص، دارو و آمپول گرفته تا هزینه‌های ویزیت، جراحی و صد‌ها هزینه دیگر. بیمه تکمیلی به عنوان یک نوع بیمه فوق العاده، به افراد این امکان را می‌دهد تا هزینه‌های پزشکی بیشتری را تحت پوشش قرار دهند و مشکلات و محدودیت‌های مالی در دسترسی به خدمات درمانی را کاهش دهند.

انواع بیمه تکمیلی

شرکت‌های بیمه انواع مختلف از بیمه تکمیلی را ارائه می‌دهند که به شرح زیر است:

1. بیمه تکمیلی گروهی

2. بیمه تکمیلی خانواده

3. بیمه تکمیلی انفرادی

بیشتر افراد جامعه، بیمه پایه مانند بیمه تامین اجتماعی، سلامت و… دارند. اما این بیمه‌ها معمولا بخش ناچیزی از هزینه‌های درمان را پوشش می‌دهند. برای رفع این مشکل بیمه‌های تکمیلی بوجود آمدند. این بیمه‌ها ریسک مالی بالایی برای شرکت‌های بیمه دارند؛ به همین دلیل در اکثر شرکت‌ها به صورت گروهی عرضه می‌شوند. شرکت بیمه سامان از این امر مستثنی است. اگر شاغل نیستید، اما قصد خرید بیمه تکمیلی دارید ما به شما بیمه تکمیلی انفرادی سامان را پیشنهاد می‌دهیم.

خرید کلبه سوئیسی آماده

بیمه تکمیلی سامان چیست؟

بیمه تکمیلی سامان یک گزینه مناسب برای جبران هزینه‌های بیماری، جراحی و بستری است که در سه دسته کلی قرار می‌گیرد:

  • بیمه تکمیلی گروهی

یکی از طرح‌های بیمه تکمیلی سامان برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی با بیش از 100 کارمند، بیمه تکمیلی گروهی است. این بیمه درواقع قراردادی است که میان شرکت بیمه سامان و سازمان هدف بسته می‌شود. یکی از شرایط بیمه تکمیلی گروهی این است که همه متقاضیان باید تحت یک پوشش بیمه مانند تامین اجتماعی، سلامت یا نیروهای مسلح قرار داشته باشد.

همچنین شرکت‌های کوچک و تازه‌کار که تعداد کارمندان آن‌ها از 50 نفر کمتر است؛ می‌توانند از مزایای بیمه تکمیلی سامان بهره‌مند شوند. نکته مهم این است که پوشش‌های بیمه تکمیلی سامان در این مورد با شرکت‌های بزرگ تفاوتی ندارد و خانواده‌های کارکنان نیز می‌توانند از مزایای این بیمه بهره‌مند شوند.

به دلیل اینکه همه افراد نمی‌توانند از مزایای بیمه تکمیلی گروهی استفاده کنند؛ بیمه سامان امکانی را به نام بیمه درمانی تکمیلی خانوادگی فراهم کرده است. در این نوع بیمه سرپرست خانوار می‌تواند خود و افراد تحت تکفل را برای جبران هزینه‌های درمانی بیمه کند.

مزایای بیمه تکمیلی خانواده سامان

  • دریافت هزینه‌های بستری در بیمارستان
  • دریافت هزینه عمل‌های جراحی خاص
  • دریافت هزینه‌های تشخیصی، پاراکلینیکی و هزینه‌های جراحی‌های سرپایی
  • دریافت هزینه‌های زایمان، نازایی و ناباروری
  • دریافت هزینه‌های دندان‌پزشکی
  • دریافت هزینه درمان عیوب انکساری چشم
  • استفاده از طرح‌های متناسب با نیاز بیمه‌ای و توانمندی مالی هر فرد
  • بیمه تکمیلی انفرادی سامان

در حال حاضر بیمه سامان یکی از معدود شرکت‌هایی است که امکان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی را به‌صورت انفرادی فراهم کرده است. برای این منظور، شرکت بیمه سامان 6 طرح معرفی کرده است که سقف تعهدات بیمه تکمیلی و حق بیمه سالیانه در هرکدام از آن‌ها متفاوت خواهد بود.اگر فرد شاغل باشد؛ از طریق سازمان/ اداره/ شرکتی که فعالیت دارد، امکان خرید این بیمه‌ها برایش فراهم می‌شود. اما اگر فرد شاغل نباشد چه؟ همان‌طور که اشاره شد، اکثر شرکت‌ها بیمه تکمیلی را به صورت گروهی ارائه می‌دهند. شرکت بیمه سامان شرایطی را فراهم کرده‌است که شما می‌توانید به صورت انفرادی از این خدمت بهره‌مند شوید. برای دریافت این بیمه‌نامه درمان شرکت بیمه سامان، قاعدتا لازم است حق‌بیمه بالاتری بپردازید. این بیمه‌نامه طرح‌ها و پوشش‌های متنوعی دارد. حق‌بیمه و میزان خسارت پرداختی بیمه تکمیلی سامان، به نوع طرح، سن بیمه‌شده و سقف پوشش انتخابی او وابسته است.

این مطلب چقدر براتون مفید بود؟

مجله نوبل

سایت مجله نوبل یک سایت خبری و فرهنگی است که در زمینه‌های مختلفی از جمله تکنولوژی، فیلم و سینما، مد و استایل، سبک زندگی و ... فعالیت می‌کند. در این سایت شما می‌توانید به آخرین اخبار و گزارش‌ها در این حوزه‌ها دسترسی پیدا کنید و همچنین مقالات، نقد و بررسی فیلم‌ها، محصولات تکنولوژی و مد را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا