زیبایی و سلامت

راه های ساده برای درمان خطوط اخم

در حالی که اکثر مردم از درمان‌هایی مانند تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط اخم استفاده می‌کنند، چندین راه طبیعی آسان برای کمک به خلاص شدن از شر خطوط اخم بدون تزریق وجود دارد.

معمولاً خطوط اخم در نتیجه افزایش سن ظاهر می‌شود. با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و به حالت قبلی خود باز نمی‌گردد. اگرچه خط اخم یکی از عوارض اجتناب ناپذیر پیری است، اما به لطف روش‌ها می‌توان ظاهر آن را تا حدودی به تعویق انداخت و یا از شدت آن کاسته شد. در این مقاله از مجله نوبل به روش‌های آسان برای درمان خطوط اخم می‌پردازیم.

راه‌های ساده برای درمان خطوط اخم

درمان های خانگی زیادی برای خطوط اخم وجود دارد. شاید این روش‌ها هنوز از نظر بالینی یا پزشکی تایید نشده باشند، اما بسیاری از افراد به اثربخشی این روش‌ها اعتقاد دارند. این روش‌ها عبارتند از:

  • مالیدن سفیده تخم مرغ روی پوست بین چشم و ابرو
  • مخلوطی از ماست، آب لیمو و مایع کپسول ویتامین E را به مدت 10 دقیقه روی پوست مالیده و سپس بشویید.
  • هر شب قبل از خواب خط اخم را با چند قطره روغن نارگیل یا روغن بادام شیرین ماساژ دهید.
  • یک قاشق غذاخوری روغن بذر کتان را ۲ تا ۴ بار در روز بخورید.
  • ماسک پوره آووکادو را به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید و سپس آن را بشویید.

تمریناتی برای رفع خطوط اخم

برخی معتقدند تمرینات صورت با حرکات تکراری باعث بدتر شدن خطوط اخم می‌شود. در حالی که برخی دیگر معتقدند که برخی از تمرینات صورت می‌تواند به ایجاد حالت ارتجاعی صورت و از بین بردن خطوط اخم کمک کند.

از بین بردن خط اخم پیشانی

برای داشتن پیشانی صاف و بدون چروک باید هر روز روی عضلات پیشانی کار کنید. برای این کار باید کف دست چپ خود را در سمت چپ پیشانی قرار دهید. سپس در حالی که سمت چپ پیشانی را با دست چپ خود محکم گرفته‌اید، کف دست راست خود را در سمت راست پیشانی خود قرار دهید و این ناحیه را در جهت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید. بعد از 2 دقیقه دست راست خود را در آنجا نگه دارید و سمت چپ پیشانی خود را با دست چپ به مدت 2 دقیقه ماساژ دهید. این بار هر طرف پیشانی را به مدت ۲ دقیقه در خلاف جهت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید. این کار را 3 بار به مدت 6 دقیقه در هر طرف پیشانی خود انجام دهید.

خطوط اخم دور چشم را از بین ببرید

برای کاهش چین و چروک دور چشم، انگشت شست خود را در گوشه بیرونی چشم قرار دهید و انگشتان دیگر را بالای سر نگه دارید. سپس انگشت شست خود را از گوشه بیرونی چشم به سمت گوشه‌ها و بالای سر بکشید. این کار را 10 ثانیه انجام دهید و سپس استراحت کنید. در مجموع این کار را 15 بار در روز تکرار کنید و آن را جزئی از عادت روزانه خود قرار دهید.


بیشتر بخوانید:

 

منبع: healthline

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا