هنر و سینما

10 تا از بهترین فیلم های تاریخی در قرن 21 که باید ببینید

در این لیست، ما قصد داریم بهترین فیلم های تاریخی برتر قرن 21 را مرور کنیم. اما قبل از پرداختن به فیلم‌ها، باید یک نکته را روشن کنیم: آیا می‌توان هر فیلمی را که به رویدادهای تاریخی اشاره می‌کند، در ژانر تاریخی در نظر گرفت؟ از لحاظ نظری، این کار قابل انجام است و هر فیلمی که داستان آن حتی در سال گذشته اتفاق بیفتد تاریخی است، اما اگر بخواهیم محدوده ژانر تاریخی را بدون محدودیت در نظر بگیریم، پس هر فیلمی اساساً تاریخی است، به جز فیلم‌هایی که داستان آنها در آن اتفاق می‌افتد. در آینده یا در فضایی فانتزی قدم می‌زنند. بنابراین ما برای خود محدودیت قائل شدیم و آثاری را انتخاب کردیم که داستان آنها حداقل به صد سال گذشته اشاره دارد. در نتیجه فیلم‌های مربوط به وقایع جنگ جهانی اول یا دوم و سایر رویدادهای تاریخی قرن بیستم مانند جنگ ویتنام، حوادث تروریستی و … در این لیست قرار نمی‌گیرند. در نتیجه، فیلمی مانند مونیخ که به راحتی می‌توانست در صدر فهرست قرار گیرد حذف شد.

از سوی دیگر، بهترین فیلم هایی تاریخی مانند جادوگر، که داستان آنها در گذشته‌های دور اتفاق می‌افتد اما به وضوح در ژانر دیگری قرار دارند (اینجا وحشتناک است) تاریخی تلقی نمی‌شوند. برای جلوگیری از چنین سوءتفاهمی در مورد بسیاری از فیلم‌ها، لازم است نکته دیگری را توضیح دهیم: ما همیشه فیلم‌ها را تاریخی می‌دانیم که عنصر تاریخ، چه از نظر شمایل شناسی و چه از نظر اسناد تاریخی، بر روند روابط علت و معلولی تأثیر گذاشته است.، حداقل در آن داستان. یعنی اگر آن دوره تاریخی را حذف کنید، کل فیلم بی معنی می‌شود و وجود آن زیر سوال می‌رود. به عبارت دیگر، اگر داستان فیلم در قرن نوزدهم اتفاق بیفتد اما دارای تکنولوژی مدرن یا دستگاه‌هایی مانند ماشین زمان باشد، نمی‌توان آن را یک فیلم تاریخی دانست. بنابراین اگر داستان فیلمی مثلاً در انگلستان و در دوره ملکه ویکتوریا اتفاق می‌افتد، دکور، لباس و تکنولوژی استفاده شده توسط مردم باید مربوط به همان دوره باشد. اگرچه سینما، مانند هر هنر و سینما قصه گویی دیگری، خود را ملزم به مشاهده تاریخ به چهره نمی‌داند، اما باید حداقل‌هایی برای جلوگیری از محدودیت ژانرهای دیگر وجود داشته باشد.

در نهایت، ذکر این نکته ضروری است که مرزهای هر ژانر را نباید مطلق فرض کرد، بلکه باید هر فهرست را بررسی کرد تا مخاطب بالقوه با دیدگاه نویسنده و معیارهای انتخاب فیلم آشنا شود. چند فرض است ما در نظر گرفتیم و با شما به اشتراک گذاشتیم. با مجله نوبل همراه باشید.

۱۰. پادشاه یاغی

فیلم های تاریخی جنگی
فیلم های تاریخی جنگی
 • کارگردان: دیوید مک‌کنزی
 • بازیگران: کریس پاین، فلورنس پیو
 • محصول: ۲۰۱۸، آمریکا و انگلستان
 • امتیاز سایت IMDb به فیلم: ۶.۹ از ۱۰
 • امتیاز در سایت راتن تومیتوز: ۶۲٪

پادشاه یاغی یکی از بهترین فیلم های تاریخی است. ما به این واقعیت عادت کرده‌ایم که وقتی برای تماشای فیلمی از یک دوره تاریخی به ویژه در قرون وسطی یا قبل از آن می‌نشینیم، افراد حاضر در صحنه همیشه لباس خوش پوش و خوش تیپ دارند. فیلم‌هایی مانند تروی یا اثری قدیمی مانند بن هور چنین تصور اشتباهی را به ما داده است. درست است که سینما برای جلب توجه تماشاگران خود این کار را می‌طلبد و فیلمسازان گاهی اوقات از این موقعیت زیبا به صورت زیبایی شناختی استفاده کرده‌اند، اما دیدن این که کارگردان تا این اندازه به حفظ تصویر وفادار است، خوشحال کننده است. گذشته که از روی عادت است. و تصویری مبتنی بر واقعیت ارائه داد.

می‌دانیم که در گذشته‌های دور حتی درباریان و اشراف قاشق و چنگال نداشتند و با دست غذا می‌خوردند، یا می‌دانیم که خیابان‌های آن زمان آسفالت نبوده و حتی گذرگاه‌های کاخ های پادشاهان پر از گل بود. بنابراین در چنین شرایطی، وجود لباس‌های تمیز بر بدن افراد یا غذا خوردن طبق رسوم اعراب چندان محلی نیست. پادشاه شورشی فیلمی متفاوت از آن چیزی است که ما از نظر چنین جزئیاتی به آن عادت کرده‌ایم.

البته فیلم چندین صحنه نبرد خوب در دل داستانش دارد و شخصیت پردازی خوبی هم دارد. شکست تروی در گیشه باعث شد که تهیه کنندگان کمتر به فیلم‌هایی بپردازند که تمرکز خود را بر میدان جنگ قرون گذشته گذاشته‌اند، زیرا هم فیلم‌های گران قیمت و هم مخاطره آمیز بودند. بنابراین اگر به دنبال چنین فیلمی هستید و هر روز کمتر پیدا می‌کنید، تماشای آن را از دست ندهید.

“در سال 1304 اشراف اسکاتلند در قبال سرزمین‌های خود با پادشاه ادوارد اول انگلیس بیعت کردند. اما کشف جسد ویلیام والاس، یک جنگجوی اسکاتلندی و همچنین ظلم و ستم بریتانیایی، همه چیز را تغییر داد و خون مردم اسکاتلند. “در همین حال، پادشاه روبرت اول اسکاتلند علیه انگلیسی‌ها قیام می‌کند و دیگران به او ملحق می‌شوند.”

۹. سوگلی

بهترین فیلم های تاریخی عاشقانه
بهترین فیلم های تاریخی عاشقانه
 • کارگردان: یورگوس لانتیموس
 • بازیگران: ریچل وایس، اولیویا کولمن، اما استون
 • محصول: ۲۰۱۸، آمریکا، ایرلند جنوبی و انگلستان
 • امتیاز سایت IMDb به فیلم: ۷.۵ از ۱۰
 • امتیاز در سایت راتن تومیتوز: ۹۳٪

یکی دیگر از بهترین فیلم های تاریخی سوگلی است. ما جورج لانتیموس را با روایت عجیب و طرح‌های اصلی داستان می‌شناسیم. شخصیت‌های او آنقدر درگیر مشکلات خود هستند که به نظر می‌رسد تمام بار وجود را به دوش می‌کشند. از این منظر، طبیعی است که اشاره او به یک داستان تاریخی نه تنها با سایر فیلم‌های معمول این ژانر متفاوت نیست، بلکه تابوهایی را می‌شکند که در حال حاضر در مورد آنها زیاد صحبت نمی‌شود، چه برسد به قرن هجدهم و محوطه مرتب و سنتی انگلستان.

در مینیون، حسادت شخصی دربار انگلیس با سرنوشت یک ملت مرتبط است، اما به نظر می‌رسد قدرت فردی مهمتر از سرنوشت یک جنگ خونین است. در چنین زمینه ای، لانتیموس یک مثلث عشقی غیرعادی ترتیب می‌دهد. هر فرد در مثلث سعی می‌کند زنده بماند و فیلمساز موفق می شود انگیزه‌های هر یک را به درستی ترسیم کند. در چنین شرایطی، آن شخصیت در قلب مخاطب می‌نشیند و ما را همراهی می‌کند، که ظاهراً از همه کمترین است، اما در واقع او باهوش‌ترین شخصیت در قاب دوربین فیلمساز است.

گفته می‌شود داستان سرایی لانتیموس این عادت را در دنیای سینما از بین می‌برد. این عادت علاوه بر مثلث عشقی عجیب فیلم، در بی احتیاطی و رهایی شخصیت‌ها نیز دیده می‌شود. از اعمالی مانند فال یا تهدید و تحقیر دیگر یا استفاده از قدرت خود برای ارضای خواسته‌های شخصی شانه خالی نمی‌کنند. به دنبال این داستان، دوربین فیلمساز فضایی غم انگیز ایجاد می‌کند که در آن به نظر نمی‌رسد هیچ چیز سر جایش باشد و هر لحظه شخصی در کمین است یا غریبه‌های نامرئی در جایی پنهان شده‌اند.

نکته دیگری که در اوایل کار به چشم می‌خورد، تفاوت لحن فیلم با دیگر آثار لانتیموس است. در اینجا لحن کمدی وجود دارد که سم تلخ فضا را می‌گیرد و گاهی اوقات باعث خنده مخاطب می‌شود و این اقلیت را به این لیست اضافه می کند.

“در اوایل قرن هجدهم، زمانی که انگلستان درگیر جنگی خونین با فرانسه بود، ملکه ای ضعیف و غیرارادی به نام او بر تخت نشست و خدمتکارش سارا جایگزین آن شد. در این بین، یک خدمتکار به نام ابیگیل می آید و توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. ملکه و سارا… »

۸. صخره سرخ   ۱و۲

فیلم های تاریخی رومی
فیلم های تاریخی رومی
 • کارگردان: جان وو
 • بازیگران: تونی لیونگ، تاکشی کانیشیرو و ژانگ فنگ‌یی
 • محصول: ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹، چین، هنگ کنگ، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و آمریکا
 • امتیاز سایت IMDb به فیلم: ۷.۴ از ۱۰
 • امتیاز در سایت راتن تومیتوز: ۹۱٪

جان وو پس از موفقیت در سینمای هالیوود به خانه بازگشت تا گران‌ترین فیلم تاریخ سینمای آسیا را تا به امروز بسازد. داستانی کهن که به رویدادهای تاریخی اشاره دارد و آنقدر با جزئیات روایت می‌شود که تا مدت‌ها احساس نمی‌شود. حضور یک اثر دو قسمتی در این فهرست ممکن است تقلب به نظر برسد، اما راک قرمز را در واقع باید فیلمی دانست که به دلیل طولانی بودنش به دو قسمت تقسیم شده است.

جلوه‌های ویژه بهترین فیلم های تاریخی فراتر از آنچه تاکنون در آسیا ساخته شده است و به راحتی با سینمای هالیوود برابری می‌کند. داستان‌ها و شخصیت‌ها همه از حوصله فیلم‌های تاریخی آسیایی خارج است و صحنه‌های نبرد آنقدر بزرگ است که نبود چنین صحنه‌هایی را در دنیای سینما این روزها جبران می‌کند.

آنچه باعث می‌شود فیلم در حال پیشرفت باشد شخصیت‌های دقیق و پرداخت مناسب روابط آنها است. برخلاف فیلم‌های تاریخی ساخته شده در این قاره پهناور، مبارزه آنها منحصر به غیرت و علاقه به آب و خاک نیست، بلکه آنها افرادی هستند که تمایل به قدرت و حرص و طمع برای به دست آوردن بیشتر و همان فیلم به دستاوردهای مهم تاریخ سینما دارند. به خود نزدیک می‌شود؛ پرداخت هزینه شخصیت‌ها با همه جنبه های انسانی. نه شخصیت‌های بد مانند شیطان هستند و نه شخصیت‌های خوب درست مانند فرشتگان.

هر دو اثر شامل مهمترین صحنه‌های نبرد باستانی بیست سال اخیر سینما هستند و برخی از آنها به قدری با جزئیات پرداخت شده‌اند که حتی سخت گیرترین تماشاگران نیز راضی خواهند بود. بنابراین اگر به تماشای برنامه‌های تفصیلی چندین جنگ سالار علاقه دارید و از نبرد بین عقل و هوش آنها چه در میدان جنگ و چه در پشت آن لذت می برید، حتما این سریال دو قسمتی را ببینید.

بیشتر بخوانید  ۱۰ نقطه ضعف سه‌ بتمن نولان که بیشتر به چشم می‌آیند

“داستان به نبردی اشاره می‌کند که منجر به شکل گیری دوران به اصطلاح سه پادشاهی در چین باستان شد. نخست وزیر سائو سائو از پادشاه شیان می‌خواهد که به لیو بی و سان چوان اعلان جنگ دهد.” شاه قبول می‌کند و چنین نبردی بین این سه ارتش بزرگ آغاز می‌شود. “

۷. شهر گمشده زد

بهترین فیلم های تاریخی ایران
بهترین فیلم های تاریخی ایران
 • کارگردان: جیمز گری
 • بازیگران: چارلی هونام، تام هالند و رابرت پتینسون
 • محصول: ۲۰۱۶، آمریکا
 • امتیاز سایت IMDb به فیلم: ۶.۶ از ۱۰
 • امتیاز در سایت راتن تومیتوز: ۸۶٪

بی‌شک فیلم شهر گمشده زد یکی از بهترین فیلم های تاریخی است. زمانی بود که کشف سرزمین‌های جدید برای مردم و دربار انگلستان بسیار مهم بود و شخصی که موفق شد مکان جدیدی را به نقشه جهان اضافه کند از جایگاه بالایی در جامعه و در میان حاکمان برخوردار بود. چه بهتر که کشف این قسمت از جهان مربوط به تمدنی باستانی باشد که اسرار مهم تاریخ بشر را ارائه می‌دهد و اسرار جالبی در دل خود دارد. این دوره و زمان بهانه‌ای می شود تا جیمز گری داستان شهرت و جلال خود را بازگو کند و به افرادی بگوید که آنقدر دیوانه وار به راه خود اعتقاد داشتند که سرانجام در آن گم شدند.

شهر گمشده یادآور هر دو رمان “قلب تاریکی” جوزف کنراد و “آخرالزمان اکنون” اثر فرانسیس فورد کاپولا است که از همان کتاب اقتباس شده است. غوطه ور شدن در جنگل‌های انبوه آمازون و ادغام شدن با طبیعت بکر آنها، مانند اقیانوس، همه چیز را می‌بلعد و حل می کند. اکنون دو مرد متولد تپه‌های بالای انگلستان قرار است قبل از این دریای بیکران قیام کنند. بنابراین، فیلم “شهر گمشده” کمی از حال و هوای فیلم‌های ژانر “بقا” را در داستان خود دارد. زیرا مقاومت انسان در برابر طبیعت را روایت می کند.

از سوی دیگر، مضامین ماجراجویانه فیلم نیز بسیار رنگارنگ است. شخصیت‌های اصلی ماجراجویی خطرناکی را برای به دست آوردن شهرت و افتخار آغاز می‌کنند که آنها را مقابل جنگلی تاریک قرار می‌دهد. هر لحظه و هر قدم به جلو به پیشرفت بزرگی تبدیل می‌شود زیرا از این به بعد فقط طبیعت و تاریکی و اسرار آن نیست که در برابر آنها ایستاده است. آنها همچنین باید با سایه‌ها مبارزه کنند تا بر شیاطین و ترس‌های درون خود غلبه کنند.

این بهترین فیلم های تاریخی اقتباسی از کتابی به همین نام است و براد پیت تهیه کننده آن است. او ابتدا قرار بود نقش شخصیت اصلی داستان را بازی کند اما به دلیل برنامه ریزی کاری نتوانست در این فیلم ظاهر شود و این نقش به چارلی هانام رسید.

“در سال 1906 افسر پرسی فاست توسط ارتش بریتانیا برای بررسی مرز بولیوی و برزیل اعزام شد. او فکر می‌کند که متوجه وجود تمدن باستانی در آنجا شده است و باید آن را پیدا کند.” پرسی بر خلاف اصرار همه ماجراجویی می‌کند و حتی حاضر است زمان خود را صرف کاوش این تمدن کند. “

۶. آپوکالیپتو

دانلود فیلم های تاریخی پیامبران
دانلود فیلم های تاریخی پیامبران
 • کارگردان: مل گیبسون
 • بازیگران: رودی یانگ‌بلاد، رائول تروخیلو
 • محصول: ۲۰۰۶، آمریکا
 • امتیاز سایت IMDb به فیلم: ۷.۸ از ۱۰
 • امتیاز در سایت راتن تومیتوز: ۶۶٪

به جرات می‌توان گفت مل گیبسون آخرین فیلم صامت سینمای آمریکا را ساخت زیرا آخرالزمان به جز چند سکانس در بقیه فیلم فاقد دیالوگ است. آخرالزمان داستان فرار بی رویه یک جوان بومی آمریکا از مردم تشنه به خون قاره آمریکا قبل از اشغال اروپا را روایت می‌کند. چنین زمینه‌ای نیاز به گفتگو ندارد، اما جالب است بدانید مل گیبسون به گونه ای عمل کرده است که ریتم فیلم لحظه‌ای متوقف نمی‌شود و تنش و هیجان ذره ذره افزایش می‌یابد. نکته دیگر اینکه تمام اطلاعات لازم برای درک داستان و ویژگی‌های شخصیت‌ها با همین اعمال در کادر به بیننده منتقل می‌شود و او بدون سردرگمی فیلم را تا انتها تماشا می‌کند.

موضوع دیگری که بهترین فیلم های تاریخی را به اثری فراتر از یک فیلم تعقیب و گریز تبدیل می‌کند، ورود فیلمساز به قلب سینمای حماسی با کمترین تعداد شخصیت است. اگر عادت کرده‌ایم سینمای حماسی را با فیلم‌های عظیم و تاریک ارتش بشناسیم، مل گیبسون این کار را با یکی دو شخصیت که همیشه در حال فرار هستند انجام می‌دهد و همه اینها به لطف قطب‌های کاملا مخالفی است که او خلق کرده است. این تضاد ناشی از تقابل دو جنبه از زندگی است. از یک سو، عشق و میل به زندگی در فراری و وحشیگری و خشونت در بین آزارگران. جالب اینکه فیلمساز این جهت گیری و نمایش ویژگی‌های دو طرف را به صراحت‌ترین شکل ممکن و بدون پیچیدگی اضافی در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

فضای گرمسیری مرطوب، سرخپوستان با زبان منسوخ، دژهای مستحکمی که راه نجات خود را می‌بینند و قبیله در قربانی کردن دیگران به خاطر خرافات خود، و سرانجام قربانی شدن یک عشق غم انگیز، راه را برای آن صحنه نهایی وحشتناک هموار می‌کند. بنابراین اگر فیلم را ندیده‌اید، رد فساد را در جامعه بومی قبیله مایا دنبال کنید تا بفهمید چرا آن صحنه نهایی وجود دارد.

مل گیبسون در مصاحبه ای اظهار داشت که کلمه آپوکالیپتو ریشه یونانی دارد و به معنی “افشا کردن” است. او کل فیلم را به زبان مایا و با نابازیگر ساخته است و این تاثیر مستقیمی در نتیجه کار داشته است.

“فیلم داستان ساده‌ای دارد.” در قرن شانزدهم، قبل از حمله اسپانیایی‌ها به قبیله مایا در مکزیک امروزی، مرد جوانی که به عنوان قربانی مراسم مذهبی توسط قبیله‌ها اسیر شده بود فرار می‌کند و با جامعه‌ای روبرو می‌شود. فساد و جنایت. “

۵. سکوت

دانلود فیلم تاریخی جنگهای صلیبی
دانلود فیلم تاریخی جنگهای صلیبی
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی
 • بازیگران: اندرو گارفیلد، لیام نیسن، آدام درایور
 • محصول: ۲۰۱۶، آمریکا، تایوان، مکزیک، ژاپن، ایتالیا و انگلستان
 • امتیاز سایت IMDb به فیلم: ۷.۲ از ۱۰
 • امتیاز در سایت راتن تومیتوز: ۸۳٪

رویارویی مین‌های دینی وارداتی با سنت‌های خشک یک جامعه محیط زیستی، تمرکز مادام العمر اسکورسیزی را بر سختی‌های انسان‌ها در برابر طرد شدن از سوی یک جامعه فراهم می‌آورد. این بار برخلاف همیشه، او آمریکا محبوب خود را ترک کرد و در گذشته به سرزمین مرموز ژاپن رفت و سرنوشت کشیشی را بازگو کرد که در تلاش برای یافتن استاد و هدف گمشده‌اش است.

در این میان، ایمان او و میزان توانایی او در مقاومت در برابر شکنجه‌های اطرافیانش به چالش کشیده می‌شود و او از چهره یک مسیح در شرق حذف می‌شود زیرا باید جنایت یک حکومت استبدادی را در برابر متحدان خود ببیند. نفس نکش تا جان کسی به خطر نیفتد.

محیط و تاریخ منحصر به فرد ژاپن محیط مناسبی را برای فضایی بد فهمیده فراهم می‌کند، اما آنچه فیلم را به اثری غیرقابل پیش بینی تبدیل می‌کند در یک سوم پایانی اتفاق می‌افتد. مناقشه بین قداست فروپاشیده مراد در نظر شاگرد باعث می‌شود که شخصیت اصلی به درک جدیدی از زندگی برسد و تصمیمی سرنوشت ساز بگیرد که شخصیت او را در قلب داستان نشان می‌دهد.

وجود چند صحنه درخشان در یک فیلم اسکورسیزی کمترین انتظاری است که می‌توانیم از او داشته باشیم، اما توالی صحنه‌های صامت آنقدر مسحورکننده است که تماشای بی‌وقفه فیلم را به تجربه‌ای لذت بخش و لذت بخش تبدیل می‌کند. همانطور که شخصیت‌های فیلم به بت خود اعتقاد دارند، مخاطب نیز آگاه است که فیلم‌سازی قدرت هدایت آنچه را که تماشا می‌کند دارد، بنابراین به آنها تسلیم می‌شود و اسکورسیزی بیننده را از این اطمینان دلسرد نمی‌کند. البته بازی سه بازیگر اصلی فیلم نیز قابل توجه است. اندرو گارفیلد، لیام نیسون و آدام درایور عملکرد خوبی داشته‌اند. به خصوص اندرو گارفیلد که با این فیلم بلوغ خود را در بازیگری اعلام می‌کند.

“دو کشیش جوان از اروپا به ژاپن نقل مکان می‌کنند. این عصر سلسله توکوگاوا در ژاپن است و این به معنی یک کشور بسته و بدبینی نسبت به هر چیزی غیر ژاپنی است.” در چنین شرایطی، دو کشیش جوان به دنبال استاد خود هستند. که سال‌ها پیش برای تبلیغ مسیحیت به ژاپن سفر کرد اما ناگهان ناپدید شد. ” فیلم سکوت یکی دیگر از بهترین فیلم های تاریخی است.

۴. گلادیاتور

فیلم های تاریخی ایران هالیوود
فیلم های تاریخی ایران هالیوود
 • کارگردان: ریدلی اسکات
 • بازیگران: راسل کرو، واکین فینیکس
 • محصول: ۲۰۰۰، آمریکا و انگلستان
 • امتیاز سایت IMDb به فیلم: ۸.۵ از ۱۰
 • امتیاز در سایت راتن تومیتوز: ۷۷٪

داستان گلادیاتور هیچ ربطی به واقعیت ندارد، اما آنچه روایت این فرمانده جنگی باستانی را برای مخاطبان امروزی جذاب می‌کند، داستان مستقیم و قانع کننده آن است. داستان مردی که بزرگترین مشکلاتش به پشت خم نمی‌شود و عشق بی‌پایان او به خانواده انگیزه او را برای انتقام و عدالت در کشورش افزایش می‌دهد. در چنین شرایطی، تقابل خیر و شر از جنبه‌های شخصی فراتر می‌رود و با سرنوشت یک ملت اسیر گره خورده است.

حضور راسل کرو در نقش اصلی و ویکین فینیکس به عنوان شخصیت شرور در فیلم تماشای بهترین فیلم های تاریخی را لذت بخش می‌کند، اما ریدلی اسکات نیز می‌داند چگونه از بازیگران مهم جلوی دوربین استفاده کند. رویارویی این دو در میدان جنگ کولوسئوم بهترین قسمت فیلم را تشکیل می‌دهد و این سکانس به یک سکانس نمادین در سینمای قرن حاضر تبدیل شده است.

علاوه بر همه موفقیت‌های فیلم Gladiator موفق شد یک ژانر مرده را احیا کند. ژانری به نام “شمشیر و صندل” که در روزهای سینمای کلاسیک آمریکا از جایگاه ثابتی در میان تولیدات بزرگ هالیوود برخوردار بود و امروزه کمتر در بین فیلم‌ها شناخته شده است. اگرچه ممکن است این نام برای شما ناآشنا به نظر برسد ، اما قطعاً برخی از آنها را دیده اید. ژانر شمشیر و صندل به فیلم‌هایی اطلاق می‌شود که در آنها قهرمانان صندل ایستاده و شمشیری در میدان نبرد در دست دارند و داستان در دوره‌های تاریخی باستانی اتفاق می‌افتد. این سینما به راحتی قابل تشخیص است. به عنوان مثال، تروا در همین دسته قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید  احساس خطر مفسدان اقتصادی از زاکانی

سکانس ماندگار دیگر فیلم، توصیف شخصیت اصلی از خانه‌اش است. جایی که همسر و فرزندش در آن زندگی می‌کردند و مانند گندم زار در دل باد با طراوت در ذهن شخصیت اصلی ثبت شده است. البته نباید به این راحتی از موسیقی درخشان هانس زیمر گذشت. موسیقی متنی که احساسات را در مخاطب ایجاد کند. و این فیلم را به یکی ار بهترین فیلم های تاریخی تبدیل می‌کند.

“پس از پیروزی ارتش ژنرال ماکسیموس در برابر مهاجمان، پادشاه روم باستان از وی می‌خواهد تا نکته مهمی را بازگو کند. شاه ماکسیموس را به عنوان جانشین خود انتخاب می‌کند زیرا به پسرش اعتماد ندارد، اما پسر پادشاه از نقشه پدرش مطلع می‌شود و دستور بازداشت ماکسیموس پس از مرگ پدرش را می‌دهد. “حالا او باید مانند یک گلادیاتور در میدان جنگ کار کند تا جان خود را نجات دهد.”

۳. دار و دسته‌ی نیویورکی

فیلم تاریخی 2018
فیلم تاریخی 2018
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی
 • بازیگران: دنیل دی لوییس، لئوناردو دی‌کاپریو، لیام نیسن
 • محصول: ۲۰۰۲
 • امتیاز سایت IMDb به فیلم: ۷.۵ از ۱۰
 • امتیاز در سایت راتن تومیتوز: ۷۳٪

یکی دیگر از بهترین فیلم های تاریخی است و احساس عشق و نفرت مارتین اسکورسیزی نسبت به شهر نیویورک آنقدر پیچیده است که او از آن دست نمی‌کشد و سر پیرش را مجبور می‌کند تاریخ آن را نیز بیان کند. داستان از این قرار است که افراد مسن این شهر خود را بنیانگذار و دیگران را مهاجمانی می‌دانستند که خانه‌ها و زندگی آنها را اشغال کردند. در چنین شرایطی، مهاجران تازه وارد به این شهر باید نجات خونینی را علیه ساکنان مسن به منظور نجات جان آنها انجام دهند.

این داستان خونین هنوز در جهان معاصر مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از دلایل علاقه اسکورسیزی به روایت آن را باید در این موضوع جستجو کرد. مهاجرانی که خانه‌های قدیمی خود را ترک کرده و برای زندگی بهتر به کشور دیگری مهاجرت کرده‌اند، همچنان مورد آزار و اذیت مردم آن کشور هستند و این یک مشکل جهانی است.

اسکورسیزی راه را برای پیوند داستان با داستان انتقامی هموار می‌کند و طرف مقابل پس از سال‌ها جستجو برای انتقام پدرش، از هزارتوی پرماجرا می گذرد. سکانس حمام خون ابتدای فیلم که دشمنی دو طرف را بدون حجاب نشان می‌دهد، یکی از بهترین صحنه‌های درگیری در قرن حاضر است و البته تماشای این حجم از فیلم کمی جسارت می‌خواهد. خون و خونریزی

حضور درخشان دانیل دلوئیس به عنوان آنتاگونیست داستان نمایش بهترین فیلم های تاریخی را به تصویر می‌کشد و اجازه نمی‌دهد تماشاگران به جای دیگری به دنبال او باشند. رویارویی او با لئوناردو دی کاپریو جوان نشان می‌دهد که دی کاپریو هنوز راه طولانی برای تبدیل شدن به یک بازیگر بزرگ دارد. اتفاقی که امروز افتاده است، اما در آن فیلم او هیچ شانسی در برابر دی لوئیس ندارد.

دی لوئیس مدتی را به عنوان شاگرد در یک قصابی گذراند تا بیل بوچر شود و در طول فیلمبرداری با لهجه غلیظ نیویورکی صحبت کرد. همه اینها باعث شد که او با وجود اینکه شخصیت اصلی فیلم نبود، نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شود. وقتی فیلم را تماشا می‌کنید، تصور می‌کنید که او شخصیت اصلی است و شخص دیگری نیست.

“فیلم با اختلاف بین بومیان به رهبری بیل باچر و مهاجران ایرلندی به رهبری کشیش والن آغاز می‌شود. در نبرد اولیه، بیل و متحدانش برنده می‌شوند و والن می‌میرد.” سالها از آن زمان می گذرد و پسر والن آزاد می‌شود از مرکز اصلاح و تربیت و بازگشت به نیویورک تا انتقام مرگ پدرش را بگیرد. “

۲. لینکلن

فیلم تاریخی جدید
فیلم تاریخی جدید
 • کارگردان: استیون اسپیلبرگ
 • بازیگران: دنیل دی لوییس، سالی فیلد، تامی لی جونز
 • محصول: ۲۰۱۲، آمریکا
 • امتیاز سایت IMDb به فیلم: ۷.۳ از ۱۰
 • امتیاز در سایت راتن تومیتوز: ۸۹٪

استیون اسپیلبرگ تصویر عرفانی آبراهام لینکلن را ارائه می‌دهد و دانیل دلوئیس در نقش این مهمترین رئیس جمهور آمریکا می‌درخشد. فیلم لینکلن به همان اندازه که در مربیگری و پیرمردی در خلوت خود فعالیت می‌کند در سیاست فعالیت می‌کند و به دنبال بهترین راه برای دستیابی به نتیجه مطلوب است و گاهی حتی برای دستیابی به دستاوردهای بزرگ معاملات کوچکی انجام می‌دهد.

دستاوردهای او در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی آنقدر درخشان است که اسپیلبرگ، به عنوان فیلم‌سازی که به ارزش‌های کشورش معتقد است، باید در دوران فیلم‌سازی به سراغ او برود. می‌دانیم که لینکلن در یکی از سخت‌ترین دوران خود رهبر ایالات متحده بود. از یک سو، جنگ داخلی در جریان است و ایالت‌های کنفدراسیون جنوبی به دنبال جدایی طلبی و جدایی طلبی هستند و از سوی دیگر، آبراهام لینکلن سعی می‌کند با هر وسیله‌ای قانون ضد برده داری را تصویب کند.

چنین فضایی به ساخت فیلمی جان می‌دهد که در آن قهرمان داستان، مانند یک پادشاه باستانی، هم به عرصه سیاسی حمله می‌کند و هم سربازانش را به نبردی سخت ترغیب می‌کند، اما اسپیلبرگ از این تصویر روی بر می‌گرداند و سعی می‌کند درونیات مرد را کشف کند. خلوت او مهمترین قسمت‌های فیلم را تشکیل می‌دهد و قامت منحنی که بازیگر به او داده مکمل نگاه اسپیلبرگ به قهرمان داستانش است.

برنده اصلی بهترین فیلم تاریخی فیلم بدون شک دنیل دی لوئیس در نقش آبراهام لینکلن است. لوئیس یکی از بهترین بازی‌های زندگی خود و همچنین یکی از بهترین بازی‌های قرن جدید را در این فیلم ارائه کرده است، اما این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بدانیم فیلم آنقدر بر شخصیت اصلی خود متمرکز است و بر آن تمرکز می‌کند که کافی است فقط یک بازیگر کوچک لغزش کنید تا لینکلن در این موقعیت نباشد. حتی اگر دیگر بازیگران فیلم کار فوق العاده‌ای انجام دهند.

“جنگ داخلی آمریکا به شکل بسیار خونینی در جریان است.” در این بین، آبراهام لینکلن، رئیس جمهور آمریکا در تلاش است تا وضعیت جنگ را سامان دهد و در نهایت اصلاحیه قانون برده داری را تصویب کند و این رویه را برای همیشه حذف کند.

۱. همیلتون

فیلم تاریخی تخیلی
فیلم تاریخی تخیلی
 • کارگردان: توماس کیل
 • بازیگران: لین مانوئل میراندا، آنتونی راموس
 • محصول: ۲۰۲۰، آمریکا
 • امتیاز سایت IMDb به فیلم: ۸.۴ از ۱۰
 • امتیاز در سایت راتن تومیتوز: ۹۷٪

و در نهایت می‌رسیم به همیلتون که یکی از بهترین فیلم های تاریخی ایت و شاید حضور فیلمی که در صحنه اول در برادوی فیلمبرداری شده است در وهله اول کمی عجیب باشد. اما باور کنید بعد از تماشای فیلم، هیچ جای دیگری به ذهن شما خطور نکرد. تئاتر موزیکال همیلتون روایت درخشانی برای گفتن دارد و زندگی پدران بنیانگذار جامعه آمریکا در دوران جنگ استقلال و پس از آن را با شخصیتی درخشان به نام الکساندر همیلتون بازگو می‌کند که به دلیل عدم وجود آن همیشه نامش پس از دیگران ذکر می‌شود. خانواده های برجسته نقش وی در ایجاد نیازهای جدید توسط دیگر افراد مشهور اغراق شده است.

خالق اصلی اثر را باید لین مانوئل میراندا دانست. او نویسنده اثر است و آهنگ‌ها را نوشته و کارگردانی کرده است و صحنه توماس کیلم فقط کارگردان نسخه فیلم بوده است. همیلتون به سرعت همه گیر شد و وارد فرهنگ عمومی شد. تصویری که سازندگان از زندگی مردم آمریکا در آن زمان ارائه می‌دهند، به طرز دلپذیری ترسیم شده و تراژدی‌های زندگی همیلتون با کیفیتی مشابه تراژدی آثار دیزنی دیده می‌شود. بنابراین او گفت که ما در قلب یکی از مهمترین رویدادهای تاریخ بشریت با یک افسانه روبرو هستیم.

اجرای همیلتون عملکرد بسیار موفقی در صحنه برادوی بود و تنها در دوران بیماری همه گیر بود که او توانست رکورد هر عملکردی در سراسر ایالات متحده را بشکند. اما چقدر خوب است که سازندگان بتوانند تصویر سینمایی را نشان داده و درک کنند و نسخه مناسب سینماها و صفحه تلویزیون را از آن بسازند ، و من از این نمایش درخشان لذت خواهم برد. داستانی که کمی به بهترین عاشقانه‌ها شباهت ندارد، اما پیچیدگی های فیلم‌های مهم را نیز درک کرده است، و تاریخ سیاسی و سیاسی طنز زیبایی که در طول فیلم جریان دارد و همیشه لبخند بر لب دارد.

“الکساندر همیلتون نابغه‌ای است که از بدن متولد شده است. او در میانه جنگ استقلال به ژنرال جورج واشنگتن ملحق می شود تا به او در پیروزی در ارتش انگلیس کمک کند.” پس از جنگ، او فردی برای واشنگتن شد و این باعث می‌شود به او حسادت کند اطرافیانش.”

منبع: iwo – دیجیکالا مگ

فیلم های تاریخی جنگی – بهترین فیلم های تاریخی عاشقانه – فیلم های تاریخی رومی – بهترین فیلم های تاریخی ایران – دانلود فیلم های تاریخی پیامبران – دانلود فیلم تاریخی جنگهای صلیبی – فیلم های تاریخی ایران هالیوود – فیلم تاریخی 2018 – فیلم تاریخی جدید – فیلم تاریخی تخیلی

مطالب مرتبط:

بهترین فیلم ترسناک جهان

باستر کیتون

فیلم ترسناک آگورافوبیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا