برترین های مد و پوشاک

راهنمای انتخاب ست لباس مردانه

آیا میدانید انتخاب ست لباس مردانه چگونه است؟ آیا دوست دارید مردی زیبا و عالی باشید و علاوه بر اینکه دیگران را با رفتار خود تحت تأثیر قرار دهید، با ظاهر خود همه نگاه‌ها را به خود جلب کنید؟ پاسخ قطعاً بله است. مجموعه ای از لباس‌های مردانه به شما کمک می کند تا همیشه شیک و جذاب باشید. اما همه نمی‌دانند اصول بخشش جوانمردانه چیست و با چه ترفندهایی می توان به آن دست یافت. واقعیت این است که شیک پوش بودن پیچیده و نگران کننده است. حتی اگر ذاتاً سلیقه درجه یک و خاصی ندارید، می توانید با کاوش در دنیای مد و لباس و الهام گرفتن از اصول صحیح مد، به یک آقای خوش لباس مبدل شوید.

این روزها دنیای مد انواع پیشنهادها را برای آقایان ارائه می‌دهد. انتخاب ست لباس مردانه و همچنین رنگ‌های مختلف برای آنها دیگر با محدودیت قبلی روبرو نیست. اکنون، از رنگ‌ها و الگوهای مختلفی برای دوخت لباس‌های مردانه استفاده می‌شود و کت و شلوار اتو دار و تیره لزوما بهترین نوع و سبک برای مرد نیست. از آنجا که رنگ، الگوها و طرح‌های لباس مردانه بسیار گسترده است، یادگیری اصول لباس مردانه برای افرادی که می‌خواهند مانند یک آقازاده واقعی باشند نیز ضروری است. اما آنها باید با چه اصولی آشنا شوند؟ اینها برخی از مهمترین اصول مد هستند. برای آشنایی با اصول ست لباس مردانه با مجله نوبل همراه باشید.

نحوه سِت کمربند با کفش

بستن کمربند با کفش یکی از اصول لباس مردانه است. این هماهنگی و سازگاری بسیار ساده است اما تأثیر بسیار مثبتی در ظاهر شما دارد. با انتخاب کمربند و کفش مشکی یا کمربند و کفش قهوه ای، دست شما برای پوشیدن لباس‌های مختلف باز خواهد شد. اما اگر کمربندهایی را در رنگ‌های دیگر انتخاب کنید، در هماهنگی سایر قسمت‌های لباس خود مشکل خواهید داشت و سپس می‌توانید کمربند و کفش را با لباس محدود بپوشید و امکان طراحی سبک‌های مختلف و متنوع را از دست خواهید داد.

اگر لباس‌های خیلی رسمی نمی پوشید و معمولاً کفش‌های کتانی را به عنوان کفش ورزشی می‌پوشید، باید به فکر خرید کمربند ورزشی باشید. به یاد داشته باشید که پوشیدن شلوار جین، کمربند رسمی و کفش‌های کتانی از اصول آداب مردانه دور است و سبک شما را کاملاً خراب و بی‌معنی می کند و در انتخاب ست لباس مردانه خود دچار مشکل خواهید شد.

لباس پوشیدن مردان
لباس پوشیدن مردان

کراوات و پیراهن در استایل مردانه

پوشیدن پیراهن و کراوات همرنگ از مدت‌ها پیش روندی بسیار رایج در دنیای مد بوده است. اگرچه چنین طراحی و سبکی بد نیست، اما بپذیرید که با بازی با رنگ‌ها، نوع و سبک شما جذابیت بیشتری خواهد داشت. بنابراین به جای پوشیدن پیراهن و کراوات تک رنگ، سراغ رنگ‌هایی بروید که در کنار هم مکمل و جذاب به نظر برسند.

بیشتر بخوانید  راهنمای انتخاب کراوات 2021

به عنوان مثال، یک پیراهن آبی روشن، کراوات سرمه‌ای و کت و شلوار خاکستری در کنار هم ترکیب ایده‌آل رنگ‌های پررنگ را ایجاد می‌کند که همه از دیدن آن لذت می‌برند. اگر جلیقه، ژاکت یا سایر قسمت‌های لباس خود را هماهنگ با کراوات انتخاب کنید و از چندین رنگ مکمل استفاده کنید، قطعاً اصول انتخاب ست لباس مردانه را در نوع و سبک خود به خوبی در نظر خواهید گرفت.

خرید ست مردانه
خرید ست مردانه

جوراب و استایل مردانه

انتخاب رنگ مناسب برای جوراب‌های خود نیز از اصول آقایان است. رنگ جوراب‌ها باید با رنگ شلوار مطابقت داشته باشد. پوشیدن جوراب‌های طرح دار مانند جوراب راه راه یا جوراب چهارخانه نیز برای تخصص در نوع و سبک ایده خوبی است. سعی کنید رنگ جوراب‌ها را با کفش و شلوار هماهنگ کنید. در اینجا نیز دو گزینه پیش رو دارید: انتخاب رنگ جوراب از طرح رنگ شلوار و کفش، یا انتخاب رنگ متضاد که در کنار رنگ کفش و شلوار جذاب باشد. به یاد داشته باشید که جوراب‌های سفید معمولاً گزینه خوبی برای داشتن ظاهری زیبا و جذاب نیستند. بنابراین بهتر است آنها را برای پوشیدن باشگاه و ورزش در کمد نگه دارید تا انتخاب ست لباس مردانه موفقی داشته باشید.

اصول انتخاب ست مردانه
اصول انتخاب ست مردانه

ساعت در ست مردانه

ساعت یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین قسمت‌های استایل مردانه است. بنابراین اهمیت آن را دست کم نگیرید و حتما برای خرید شیک ساعت مچی مردانه برنامه ریزی کنید. اگر به مهمانی دعوت شوید و ظریف‌ترین لباس‌ها را بپوشید، چیزی کمتر از ساعت نخواهید داشت. بنابراین یک ساعت شیک متناسب با سلیقه خود بخرید و اصول آداب و آداب آقایان را دنبال کنید.

به یاد داشته باشید که بهتر است رنگ بند ساعت با رنگ کمربند خود مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، ساعت مشکی و کمربندی به همان رنگ انتخاب کنید، یا اگر ساعت شما بند قهوه‌ای دارد، کمربند شما نیز باید قهوه‌ای باشد. ساعت‌های بند نقره‌ای از همه نوع خوب به نظر می رسند و نیازی به تنظیم رنگ کمربند ندارند.

ست ساعت با لباس
ست ساعت با لباس

عینک مناسب انتخاب کنید

عینک یکی از مواردی است که می‌تواند ظاهر و سبک شما را در انتخاب ست لباس مردانه تغییر دهد. برای زیباتر به نظر رسیدن، حتما عینک آفتابی خود را متناسب با فرم صورت خود انتخاب کنید. اگر عینک آفتابی یا عینک طبی روی صورتتان ننشیند، ظاهر شما بد تحریف به نظر می‌رسد. بنابراین بهتر است با مرور عینک مناسب با صورت و حالت چهره بر جذابیت خود بیفزایید. استفاده از عینک آفتابی علاوه بر محافظت از خود در برابر اشعه های مضر آفتاب، شما را بسیار زیبا و جذاب می کند.

بیشتر بخوانید  راهنمای انتخاب لباس مجلسی
راز انتخاب ست لباس مردانه
راز انتخاب ست لباس مردانه

لباس مناسب در موقعیت‌های مختلف

یکی از مهم‌ترین مواردی که در طراحی سبک خود باید به آن توجه کنید، مشاهده وضعیت است. شما باید بدانید که در هر شرایطی چه نوع لباس مردانه را انتخاب و بپوشید. به عنوان مثال، اگر شما به یک مهمانی پرزرق و برق در شب دعوت شده‌اید، پوشیدن کت و شلوار اصلاً ایده خوبی نیست. فرقی نمی کند که کت و شلوار شما بسیار زیبا و متناسب باشد یا نه، در هر صورت پوشیدن چنین لباسی شما را به یک وصله ناشیانه تبدیل می کند و این اصلاً خوشایند نیست.

حال اگر به جای کت و شلوار در یک جشن عروسی پیراهن ورزشی و شلوار جین بپوشید، از دنیای مد و اصول جوانمردی دور خواهید شد. بنابراین به یاد داشته باشید که هر نقطه جای خود را دارد. بنابراین در هر شرایطی باید انتخاب ست لباس مردانه مناسبی داشته باشید تا جذاب بنظر برسید.

مدل لباس مردانه
مدل لباس مردانه

کت شلوار مناسب

حتی اگر شما از آن دسته آقایانی هستید که ظاهری گاه به گاه و ورزش را دوست دارند. هنوز باید یک کمربند فانتزی در کمد داشته باشید. کت و شلوارها بهترین گزینه برای بیان سلیقه و طرز تفکر شما هستند. نوع کت و شلواری که برای انتخاب ست لباس مردانه در نظر می‌گیرید، رنگ و طرح آن و دوخت و برش لباس نشان می‎دهد شما چه آدمی هستید، چه سلیقه‌ای دارید و در یک کلام دوست دارید خودتان را در چشم دیگران ببینید. کت و شلوارها مانند بوم هستند. یعنی این فرصت را به شما می‌دهند تا رنگ‌ها و طرح‌ها را با هم ترکیب کنید و یک آقای ایده‌آل شوید.

قوانین انتخاب ست لباس مردانه
قوانین انتخاب ست لباس مردانه

جمع بندی

خب اصول انتخاب ست لباس مردانه را دانستیم و نیز میتوانید اصول انتخاب لباس مجلسی زنانه را نیز مطالعه کنید. حال ممکن است برخی از افراد به ظاهر اعتقاد نداشته باشند و احساس کنند و فکر کنند که توجه به این قسمت از زندگی فایده‌ای ندارد. اگر چنین است، شما بسیار اشتباه می‌کنید. زیرا تایپوگرافی و سبک شما نه تنها ظاهر شما را زیبا می کند بلکه سبک زندگی، ایده‌ها و سلیقه شما را نیز منعکس می‌کند. بنابراین این ظاهر می‌تواند ایده‌ها و سلایق شخصی شما را تشخیص و بیان کند. آیا دوست ندارید از چیزهای خیلی مهمی مراقبت کنید؟ برای خریدهای زیبا، آسان و جذاب، بازدید از فروشگاه بزرگ نیز توصیه می شود.

منبع: The 21 Best Clothing Brands for Men in 2021

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام
  مقاله بدرد بخوری بود. فقط اشاره نشده بود به اینکه چه ستی برای روزمره خوبه اینم اضافه کنید به مقاله خودتون. مرسی

  1. سلام
   به نکته خوبی اشاره کردید. حتما یک مقاله راجبش منتشر میکنیم. ممنون

 2. سلام کت شلوار رسمی و اداری باید چه سبک و رنگی باشه؟ ممنون اگه راهنماییم کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   مرسوم اینه که کت شلوار ساده باشه و طرح دار نباشه و معمولا از رنگ سرمه ای استفاده میشه.
   در آینده مقالات بیشتری در این زمینه خواهیم نوشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا