هنر و سینما

مرد آزاد از پس خاطره‌ پردازی برآمد

“Free Guy” آخر هفته با اکران چندین فیلم جدید در صدر جدول گیشه باقی می ماند. با مجله نوبل همراه باشید.

نزدیک به ده فیلم جدید در ایالات متحده آخر هفته گذشته اکران شد و در میان آنها ، بازنده بزرگ “روز پرچم” با بازی شان پن است که در لیست پرفروش ترین فیلم های در حال اکران رتبه 24 را بهتر از 24 دارد. پیدا نشده است. روز پرچم در جشنواره فیلم کن 2021 به نمایش درآمد و نظرات مثبت منتقدان و تماشاگران سینما را دریافت کرد.

چهار فیلم جدید در لیست پرفروش های این هفته به ده فیلم برتر راه یافته اند ، اما فیلم Free Man نیز با اختلاف تقریباً 7 میلیون دلار در مقایسه با فیلم دوم ، در صدر هفته قرار گرفت. این کمدی اکشن مرد رایگان آخر هفته گذشته در ایالات متحده به مدت 4165 سال 18.7 میلیون دلار فروخت و گیشه موجو 22.5 میلیون دلار فروش بین المللی خود را تا به امروز اعلام کرد و مجموع درآمد آثار جدید والت دیزنی را به آخر هفته دوم رساند. عرضه آن از 110 میلیون دلار تجاوز خواهد کرد.

داستان مرد آزاد در یک دنیای واقعی و درون یک بازی ویدیویی اتفاق می افتد. در بازی ویدئویی شهر آزاد ، گای (با بازی رایان رینولدز) یک جوان شاد و دوست داشتنی است که یک زندگی معمولی و سالم را دنبال می کند. او صبح ها قهوه می نوشد ، فروشنده بانک است و با بهترین افراد در شهر قدم می زند. اما یک روز ، در حالی که از کنار دختر مولوتف (با بازی جودی کامر) عبور می کرد ، در نگاه اول عاشق او می شود و این آغاز رویدادهای هیجان انگیز داستان است و ناگهان گای شروع به بازنویسی طرح شخصیت خود می کند و می شود یک مرد سرکش و سرکش در بازی.

تا کنون IMDb ، Ratnatomitosis و Metacritic به ترتیب 77 از 100 ، 82 از 100 و 62 از 100 را کسب کرده اند که نشان می دهد با یک فیلم اکشن کمدی معمولی سر و کار داریم ، احتمالاً به دلیل فضای شاد و موقعیت جهانی آن. در ماه های اخیر با استقبال خوب تماشاگران فیلم در گیشه روبرو شده است.

انیمیشن “Claw Patrol: Movie” در سه روز گذشته 13.1 میلیون دلار فروش داشته و رتبه دوم جدول را به خود اختصاص داده است. محبوبیت شخصیت های این انیمیشن در بین نوجوانان و عدم وجود سایر انیمیشن های جالب در سینماهای آمریکا مهمترین دلایل موفقیت گیشه است. گیشه Mojo همچنین درآمد کلی این انیمیشن را 22.6 میلیون دلار در بازارهای بین المللی اعلام کرد و مجموع درآمد “Claw Patrol: Movie” را پس از سه روز اکران در سراسر جهان به 35.7 میلیون دلار رساند.

در Claw Patrol: The Movie ، سوار و توله سگ ها برای جلوگیری از هرج و مرج به یک شهر ماجراجویانه احضار می شوند. برای این انیمیشن ، IMDb ، Ratnatomitosis و Metacritic به ترتیب 65 از 100 ، 79 از 100 و 50 از 100 امتیاز کسب کردند.

“کروز جنگل” با بازی دواین جانسون و امیلی بلانت در هفته جاری به ترتیب 6.3 میلیون و 17 میلیون دلار در بازارهای ایالات متحده و بازارهای بین المللی به فروش رفت و مجموع درآمد خود را پس از 24 روز به 173.7 میلیون دلار رساند. به

تور جنگل بر اساس جذابیت های پارک های دیزنی طراحی شده است. در این فیلم دواین جانسون نقش ناخدای یک قایق به نام فرانک را بازی می کند. داستان یک کاشف جنگل از این قرار است که فرانک به همراه لیلی و برادرش مک گرگور در حال مأموریت برای یافتن درخت جادویی هستند که قدرت درمانی دارد. اما این کار ساده ای نیست و در این راه آنها باید با حیوانات وحشی و رقبای آلمانی آنها مبارزه کنند.

 

تا به امروز ، این فیلم در IMDb ، Metacritic و Ratnatomitosis به ترتیب نمره 67 از 100 ، 50 از 100 و 63 از 100 دریافت کرده است که نشان می دهد منتقدان و تماشاگران سینما به طور یکسان نسبت به کاوش در جنگل دید متوسطی دارند. تیم برایتون منتقد پایان متناوب در یادداشتی به فیلم نوشت: “تور جنگل درباره مفاهیم مهمی صحبت نمی کند ، اما بسیاری از قسمت های نیمه اول سرگرم کننده است.” اسکندر از The Patriot Ledger در نقد دیگری به سفر در جنگل ، این فیلم را “مزخرفی توصیف کرد که به طرز شگفت آوری زمان کمی تلف شده است”. این فیلم با بازی جانسون و بلانت دقیقاً همان چیزی است که تماشاگران انتظار دارند. »

بیشتر بخوانید  ۱۰ فیلم که از رنگ برای احساسی خاص استفاده می‌کنند

«نفس نکش 2» در دومین هفته اکران خود با سقوط دو پله ای نسبت به هفته گذشته در رتبه چهارم جدول گیشه قرار دارد. این تریلر وحشتناک هفته گذشته 5.05 میلیون دلار در 3 هزار و 500 سالن سینمای آمریکا فروخت و مجموع درآمد آن به 27.1 میلیون دلار رسید.

حوادث نفس نقش 2 حدود هفت سال پس از اولین فیلم اتفاق می افتد و اکنون پیرمرد دختری جوان یتیم را در دست دارد که از آتش سوزی خانه آنها جان سالم به در برده است. آنها زندگی آرامی را با هم دارند تا اینکه چند جنایتکار جوان دختر را می ربایند. حالا مرد نابینا باید برای نجات دختر خوانده اش به خانه آدم ربایان برود و این آغاز رویدادهای هیجان انگیز داستان است. کارگردانی این فیلم بر عهده رودو سیگس است. در فیلم قبلی ، سیگس فیلمنامه را با فده آلوارز نوشت و حالا در اولین تجربه کارگردانی ، سکان هدایت نسخه دوم نفس نقش را بر عهده گرفته است.

در Ratnatomitosis و Metacritic ، نمره 48 از 100 و 51 از 100 به ترتیب بر اساس 17 و 35 بررسی برای این فیلم ثبت شده است که نشان می دهد منتقدان نفس نقش 2 نسبت به فیلم اول تأثیر ضعیف تری دارند. اوون گلیبرمن ، منتقد کهنه کار ورایتی در یادداشتی برای فیلم نوشت: “با وجود تمام لحظات وحشتناک اپرا – و اغلب بی نتیجه – در نیمه دوم فیلم ، نفس نقش 2 به اندازه فیلم اول جذاب نیست.” اگرچه Nekesh 2 به طور کلی رضایت بخش است ، اما هیچ اثری از نبوغ و نوآوری در آن وجود ندارد. “

فیلم درام-بیوگرافی «احترام» با استقبال خوب 3.8 میلیون دلار در آخر هفته فروخته شد و رتبه پنجم گیشه را از آن خود کرد. این فیلم به کارگردانی لیزل تامی و نویسندگی تریسی اسکات ویلسون بر اساس زندگی آرتا فرانکلین خواننده آمریکایی ساخته شده و بازیگران آن جنیفر هادسون (نقش اصلی) ، فارست ویتاکر ، مارلون ویانز ، کارن کلارک شرد ، آدرا مک است. از دونالد ، مارک مارون ، تیتوس برگز ، سایکون سنگبلو و هیلی کیلگور نام برده شد.

آرتا فرانکلین به ملکه ارواح مشهور بود و در طول بیش از نیم قرن فعالیت هنری خود ، 18 جایزه گرمی دریافت کرد. فرانکلین در سال 2010 مبتلا به سرطان لوزالمعده تشخیص داده شد و سرانجام در سال 2017 درگذشت. او علاوه بر هنر ، در جنبش های حقوق مدنی نیز فعال بود.

علی رغم عملکرد رضایت بخش فیلم جدید United Artists و Universal Pickers از نظر فروش ، منتقدان و تماشاگران سینما از استقبال زیاد استقبال نکردند. در هر دو پایگاه داده ratatomenitosis و metacritic ، نمره 63 از 100 برای این فیلم بر اساس 104 و 34 بررسی به ترتیب ثبت شد. در عین حال ، برخی منتقدان برخورد موسیقی را جالب می دانند و از جاناتان هیکمن به عنوان مثال یاد می کنند: “احترام به موسیقی احترام می گذارد.” هر اجرا منحصر به فرد و جذاب است و به ملودرام محکم فیلم روح می بخشد داستان.”

فروش فیلم The Suicide Squad نسبت به هفته گذشته بیش از 54 درصد کاهش یافت و به 6.4 میلیون دلار رسید که این فیلم را به دهمین فیلم پرفروش DC در جهان تبدیل کرد و دنباله ای مستقل برای این فیلم بود. جوخه انتحاری 2016 در ده روز گذشته در ایالات متحده به نمایش گذاشته شده است و همچنین در سرویس آنلاین HBO Max در دسترس است. اکثر منتقدان و تماشاگران سینما فیلم جدید DC را بهتر از نسخه قبلی می دانند. برای گروه خودکشی 2021 ، IMDb ، Metacritic و Ratnatomitosis به ترتیب 76 از 100 ، 74 از 100 و 91 از 100 رتبه بندی شده اند.

رابی کالین منتقد تلگراف در یادداشتی برای فیلم نوشت: “تیم خودکشی جدید از هر نظر بهتر از نسخه قبلی است.” اگر از تماشای تیم منتخب 2016 ناراضی هستید ، بد نیست بدانید که فیلم جدید دنیای رنگارنگ و خیره کننده ای دارد و در عین حال بی رحمانه است که در آن نکات احساسی وجود دارد. ” خلاصه رسمی گروه جوخه انتحاری به شرح زیر است: “جنایتکارانی از دنیای DC به یک گروه ویژه مخفی در زندان ملحق می شوند تا خود را برای مأموریت جدید آماده کنند ، اما آنها برای شروع کار خود باید آزمایشات سختی را پشت سر بگذارند.”

بیشتر بخوانید  سریال درام برتر تاریخ

«محافظت شده» به کارگردانی مارتین کمپبل و بازی مایکل کیتون ، ساموئل ال جکسون و مگی کیو در اولین آخر هفته اکران خود در 2577 سینما 2.9 میلیون دلار فروخت و در رتبه هفتم قرار گرفت.

قهرمان این فیلم اکشن قاتل آنا داتون است که قصد دارد از قاتل اربابش انتقام بگیرد. مگی کیو نقش داتون را بازی می کند و ساموئل ال جکسون نیز نقش استاد این شخصیت را بازی کرده است.

فیلم ترسناک روانی “خانه شب” به کارگردانی دیوید بروکنر و نویسندگی بن کالینز و لوک پیوتروسکی ، همین هفته 2.8 میلیون دلار فروش داشت و در لیست پرفروش ترین فیلم های ایالات متحده در رتبه هشتم قرار گرفت. به دست آورده است.

برای Night House در IMDb ، Metacritic و Ratnatomitosis به ترتیب 71 از 100 ، 68 از 100 و 86 از 100 امتیاز کسب کردند که نشان می دهد با یک فیلم ترسناک قابل توجه روبرو هستیم. درک اسمیت ، منتقد مجله اسلش در یادداشتی به فیلم می گوید: “شب خانه کلیشه سازی ارواح را به مرحله بعدی می رساند و به طرز شگفت انگیز و شگفت انگیز با کلیشه های ژانری مقابله می کند.”

فیلم هیجان انگیز علمی تخیلی “یادآوری” به کارگردانی و نویسندگی یازا جویی با بازی هیو جکمن ، ربکا فرگوسن و کلیف کرتیس ، یکی دیگر از فیلم های جدیدی است که شروع خوبی در گیشه داشته است. باکس آفیس Mojo پس از سه روز اکران ، به ترتیب 1.9 میلیون و 2.6 میلیون دلار فروش در بازارهای آمریکا و بین المللی گزارش کرد.

“بیوه سیاه” بیست و چهارمین فیلم مارول با بازی اسکارلت جوهانسون در نقش ناتاشا رومانوف است / بیوه سیاه با فلورانس پیو ، دیوید هاربر ، OT Fagbenli ، اولگا کوریلنکو ، ویلیام هرت ، ری وینستون و راشل ویس به مدت 45 روز در حال فرار هستند ، فروش فقط 1.1 میلیون دلار در ایالات متحده در آخر هفته ، و بهتر از رتبه دهم نیست. داستان این فیلم بین وقایع دو فیلم “Captain America: Civil War” و “Avengers: Eternal War” اتفاق می افتد. در پی وقایع “کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی” ، ناتاشا رومانوف تنها می ماند و به دلیل سرپیچی از توافقنامه سوکوویا و کمک به استیو راجرز توسط دولت تحت تعقیب قرار می گیرد و به بوداپست می رود ، جایی که چیزهای جدیدی در انتظار اوست. همچنین در قالب چند فلاش بک ، حقایق جدیدی در مورد ریشه های روسی وی و آموزش نظامی وی در پایگاه اتاق قرمز نشان داده شده است.

باکس آفیس موجو مجموع فروش بیوه ی سیاه در آمریکا و بازارهای بینالمللی تا امروز را به انجام 188 و 189.6 میلیون دلار اعلام کرد. این فیلم هم از نظر تغییر در صفحه نمایش در سالن های سینما از طریق سرویس آنلاین دیزنی پلاس هم قابل مشاهده است و اگر چنین نبود ، احتمال فروش بیوهوی سیاه در چهار هفته نخست اکرانش از مرز 500 میلیون دلار فروش وجود داشت.

در راتندتومیتوز ، متاکریتیک و IMDb به امتیاز ۸۱ از ۱۰۰ ، ۶۷ از ۱۰۰ و ۶۹ از ۱۰۰۰ برای ماجراجویی های جدید تازه بیوه ی سیاه به ثبت رسیده است که نشان می دهد با اثر ابرقهرمانی قابل قبول بوده است. آن هورنادای منتقد واشنگتن در قسمتی از نقد خود برای بیوه ی سیاه آورده است: «به خاطر ساخت فیلم اختصاصی بیوه ی سیاه خوشحالم ؛ چرا این شخصیت با بازی اسکارلت جوهانسون لیاقت یک فیلم مستقل را دارد. فیلم در کنار قسمت قوتش ، از جمله بازی خوب فلورنس پیو ، از ضعفینهی هم رنج شبرد. »

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
مرد آزاد
Free Guy
۲ ۱۸.۷ ۵۸.۸
گشت پنجه‌ای: فیلم سینمایی
PAW Patrol: The Movie
۱ ۱۳.۱ ۱۳.۱
گشت‌وگذار در جنگل
Jungle Cruise
۴ ۶.۲ ۹۲.۵
نفس نکش ۲
Don’t Breathe 2
۲ ۵.۰۵ ۱۹.۶
بزرگداشت
Respect
۲ ۳.۸ ۱۵.۱۱
جوخه انتحار
The Suicide Squad
۳ ۳.۴ ۴۹.۲
محافظ
The Protege
۱ ۲.۹ ۲.۹
خانه شب
The Night House
۱ ۲.۸ ۲.۹
خاطره‌بازی
Reminiscence
۱ ۱.۹ ۱.۹
بیوه سیاه
Black Widow
۷ ۱.۱ ۱۸۰.۲
  • رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: مجله دیجیکالا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا